Pokaz historyczny: "RZYMSKIE IMPERIUM I TRADYCJE ANTYKU" - 14.02.2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       Dla uciechy publiczności i radości pedagogów program tematem do antyku nawiązuje, lecz humoru ani krzty mu nie brakuje. Rusz razem z nami w świat ciekawy, a jednocześnie poruszający i prawy, gdyż to co możesz wiedzieć o pradawnym Rzymie, jego kulturze, potędze i majestacie jest właściwie na wyciągnięcie twojego miecza. Historia ta opiewa od zarania wieków do późnego średniowiecza. pokaz 10

     Do naszej szkoły przybyła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina, która w pokazie historycznym Rzymskie Imperium zaprosiła nas na żywą lekcję historii. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walk i zaproszenie do nich samych uczniów.

Program lekcji obejmował:

- wprowadzenie do epoki,

- prezentację obyczajów i kultury epoki,

- przegląd ekwipunku i uzbrojenia legionisty z I w. n.e.

- walki gladiatorów, techniki posługiwania się bronią białą,

- prawo rzymskie - krótka charakterystyka

- małe tortury,

- podział społeczny,

- wierzenia i wróżby antyczne.

Ponadto, każdy uczeń miał możliwość przymierzenia zbroi, oglądania i dotykania rekwizytów. Taka lekcja z pewnością na długo zostanie w pamięci i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie.

pokaz 1
pokaz 2
pokaz 3
pokaz 4
pokaz 5
pokaz 6
pokaz 7
pokaz 8
pokaz 9
pokaz 10
pokaz 11
pokaz 12
pokaz 13
pokaz 14
pokaz 15
pokaz 16
pokaz 17
pokaz 18
pokaz 19
pokaz 20
pokaz 21
pokaz 22
pokaz 23

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT