• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Konkurs czytelniczy dla klasy II i III - „Lubię czytać wiersze”

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Konkurs polegał na zapoznaniu się uczniów z 16 utworami Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Miał na celu popularyzację twórczości w/w autorów, budzenie zainteresowań czytelniczych, inspirowanie do aktywnego czytelnictwa, pobudzenie fantazji i wyobraźni uczniów, poznawanie języka literackiego, czytanie ze zrozumieniem, poszerzanie wiedzy, rozwój wyobraźni, mowy i myślenia oraz skupienia uwagi.

Zadania konkursowe polegały na:

-odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości treści wierszy

-rozpoznaniu tytułu i autora wiersza na podstawie jego fragmentu

-dopisaniu brakujących słów w podanych fragmentach wierszy

-uzupełnieniu tytułu wiersza

-skojarzeniu podanego rekwizytu z wierszem

konkurs czytelniczy 2Laureaci konkursu:

Klasa II

Wojciech Kosmala- I miejsce

Liwia Okrasa, Alan Muszyński- II miejsce

Zuzanna Gutowska- III miejsce

Klasa III

Kinga Ignasiak- I miejsce

Szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejsze jajko wielkanocne - 11.04.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 11 kwietnia 2017r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejsze jajko wielkanocne. W konkursie wzięło udział 36 uczniów klas IV-VI. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Sławomira Szadkowska i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Wielkanocne ozdoby wykonane zostały przez uczniów różnorodnymi technikami. Ocena ich była bardzo trudna. Za najpiękniejsze uznano jajko wykonane przez ucznia klasy VI- Bartłomieja Niewiadomskiego, II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Paulinę Gąsiorowską , uczennicy kl. IV, zaś III miejsce jajku wykonanemu przez Kasię Bednarkiewicz z klasy V. Przyznano również 7 wyróżnień, które otrzymali: Martynka Krzyczyńska, Gabrysia Okrasa, Martynka Cieślak, Oliwia Kałęka, Natalia Jackowska, Martynka Malarz i Weronika Bednarek. Wielkanocne jajka wykorzystano jako dekorację korytarza II piętra budynku szkoły.

Wielkanoc w naszej szkole - 12.04.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

        Nasza szkolna Rodzina i zaproszeni szacowni Goście, spotkała się w środę - 12.04.2017 r., na tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym, które przygotowało nas do przeżywania tych wielkich Świąt. W ciągu kilkudziesięciu minut programu artystycznego, przypominaliśmy sobie zwyczaje świąteczne, przeżyliśmy głębię Triduum Paschalnego i co najważniejsze kiedy spotykają się bliscy – składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Życzyliśmy sobie radości i szczęścia z rodzinnych spotkań oraz Wiary, Nadziei i Miłości, które są głównym przesłaniem Wielkiej Nocy. W powietrzu unosił się cudowny aromat przygotowanych potraw, wśród których królowało oczywiście jajko.wielkanoc 26 Ta Nasza piękna szkolna tradycja to wspólny wysiłek nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i rodziców - czyli naszej szkolnej Rodziny. 

Bardzo dziękujemy przybyłym Gościom: Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Sędziejowice Dariuszowi Cieślakowi, Panu Zastępcy Wójta Gminy Sędziejowice Mirosławowi Potasiakowi, Ks. Proboszczowi Parafii W.N.M.P. w Marzeninie Jerzemu Dominowskiemu, Przyjacielowi naszej szkoły Panu Tomaszowi Fraszce, Pani sołtys Marzenina Elżbiecie Sagan, Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Annie Paprockiej.

Podziękowania wędrują również do występujących uczniów klasy III i oddziału 6-latków oraz Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Radia „M”. wielkanoc 4

Dzień Patrona Szkoły - 06.04.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

            W dniu 6 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona. Na początku uczniowie zostali zapoznani z faktami z życia Karola Szymkiewicza. Następnie przedstawiona została część artystyczna promująca zdrowy styl życia. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowie zależy od nas samych i naszym obowiązkiem jest doskonalenie zdrowia oraz nabycie wiedzy o tym jak dbać o zdrowie własne i innych. patron 2Oglądając pokaz aerobiku przekonali  się jak ważne znaczenie ma sport dla naszego zdrowia, że trzeba się więcej ruszać, uprawiać różne sporty, bo ruch to zdrowie. Z wywiadu z lekarzem dowiedzieli się, że tajemnice zdrowia zależą zarówno od zdrowej żywności, jak również od zdrowego żywienia. Na zakończenie przedstawienie o królewnie Marcelince uświadomiło dzieciom, że jednak mimo iż większość z nas wie, co szkodzi zdrowiu, a co mu służy, nie czyni zbyt wiele, by na długie lata zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

Prezentacje Wielkanocne

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 Autor: Katarzyna Bednarkiewicz kl. V

 Autorzy: Martyna Cieślak, Oliwia Kałęka, Gabrysia Okrasa kl. V

 

XVIII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież zapobiega pożarom”- 31.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

        konkurs pożarniczy 18Uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Niewiadomski kl. VI, Kamil Buczkowski i Gracjan Okrasa kl. V wzieli udział w powiatowym etapie OTWP pt. „Młodzież zapobiega pożarom” w grupie szkół podstawowych. Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki przeciwpożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.konkurs pożarniczy 23

       XVIII powiatowe eliminacje OTWP odbyły się 31 marca 2017 roku w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Buczku. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajął Bartłomiej Niewiadomski z naszej szkoły. Uczeń wykazał się dużą wiedzą, zyskał ogromną satysfakcję i ciekawą nagrodę. Wielkie gratulacje:-)

Park trampolin "Saltos" w Łodzi – 22.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    Uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami 22 marca 2017 roku wybrali się na wycieczkę do parku trampolin do Łodzi. Mogli skakać, brykać i szaleć oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To jest jedna z najważniejszych zasad parku. Nad bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani trenerzy. Przed rozpoczęciem skakania przeprowadzili obowiązkową rozgrzewkę, skakali razem z uczniami, pokazywali jak wykonać różne ewolucje, asekurowali, czuwali nad przestrzeganiem zasad obowiązujących w parku.trampoliny 12

    Uczniowie tego dnia bawili się wyśmienicie bo trampoliny są dla każdego, skakanie to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy jednocześnie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm i poprawia kondycję fizyczną.

Dzień Świętego Patryka – 17.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 17 marca jak co roku w naszej szkole obchodzony był dzień św. Patryka patrona Irlandii. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do obchodów tego wyjątkowego dnia. Patryk 5Klasa IV przygotowała spektakl o sprytnym skrzacie Irlandzkim, czyli Leprikonie. Klasa V zaśpiewała pieśn o legendzie Irlandii, a nasi najmłodsi wychowankowie oczarowali nas tańcem i pięknymi wesołymi piosenkami o zaczarowanej tęczy, na końcu której Leprikon ukrył swój skarb. Uczniowie szkolnego zespołu tanecznego pod opieką p. Jolanty Siwek zaprezentowali prawdziwy taniec Irlandzki. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nasi uczniowie zgodnie z tą tradycją mieli na sobie w tym dniu ubrania w kolorze zielonym, niektórzy z nich mieli szczęście skosztować soku ze „świeżych koniczyn” inni mogli skosztować zielonego słodkiego przysmaku.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT