• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Dzień Mamy – 24.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Dwa dni bez dzwonków, prac domowych, odpytywania, to realizowany metodą projektu program innowacji pedagogicznej „Bezpieczni zawsze i wszędzie – Bezpieczna Rodzina”. Sprawozdanie z tego wydarzenia w naszej szkole już wkrótce. Finałem projektu był koncert Dla Mamy, w wykonaniu wychowanków przedszkola i uczniów klas I-III oraz prezenty w postaci laurek oraz przepysznych, przygotowanych przez uczniów klas V – VIII wypieków (mufinki, murzynek, snickers, gofry, babeczki). W projekcie wzięli udział wszyscy wychowankowie i uczniowie naszej szkoły!

W załączeniu przesyłamy pocztówkę dźwiękową - „Jesteś Mamą”, nagraną w szkolnym studiu multimedialnym przez uczniów klasy II.

Wszystkim Mamusiom, życzymy radości i szczęścia z osiągnięć swoich ukochanych dzieci.

"Kręci ich bezpieczeństwo" - wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 17.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Uczniowie BRD 3z niemal 40 szkół ( podstawówek i gimnazjów) z województwa łódzkiego, wzięło udział w zmaganiach XLII Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbywały się 17.05.2019 r. ( piątek ) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Trzyosobowe zespoły brały udział w pisemnych testach o ruchu drogowym oraz egzaminie praktycznym. Uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy, wykonać jazdę sprawnościową rowerem oraz na torze w miasteczku ruchu drogowego. W kategorii szkół podstawowych (powyżej 13 roku życia) drużyna z naszej szkoły w składzie:

Weronika Ludwisiak, Mikołaj Dłużyński i Bartłomiej Niewiadomski zajęła XIII miejsce w województwie łódzkim( na 21 szkół w tej kategorii).

                                          Serdecznie gratulujemy: -)

Zajęcia z Nordic Walking – 16.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

        W czwartkowe popołudnie słońce po wielu dniach opadów specjalnie dla nas wyjrzało zza chmur i przyglądało się pierwszym zajęciom Nordic Walking, których areną stało się boisko szkolne przy naszej placówce. Nie od dzisiaj Nordic W 3wiemy, że dzieci są przyszłością narodu, dlatego serce instruktora uradowało się, kiedy zobaczył szóstkę "maluszków" pełnych chęci do rozpoczęcia swojej przygody z kijkami. Od razu zabraliśmy się do pracy, dopasowywanie kijów, przymierzanie rękawiczek, porządna rozgrzewka, kilka zabaw ruchowych, trochę teorii żeby wiedzieć skąd?, jak?, dlaczego? i po co? to wszystko. Po serii pytań ze strony małych zawodników rozpoczęliśmy część właściwą zajęć, czyli zapoznanie z techniką nordic walking. Wszyscy słuchali z dużym przejęciem, a w oczach było widać zainteresowanie i zniecierpliwienie, aby jak najszybciej rozpocząć już ten niezwykły spacer. Zdyscyplinowanie uczestników wprawiło w zdumienie instruktora, wszyscy słuchali i wykonywali ćwiczenia ze 100% zaangażowaniem bez chwili odpoczynku. Po zakończonych zajęciach rozstaliśmy się w bardzo dobrych humorach, a rodzice dzieci zadeklarowali, że przyprowadzą swoje pociechy na kolejne zajęcia. Widzimy się w kolejny czwartek o godz. 18.00, jak masz trochę wolnego czasu i chcesz do nas dołączyć to serdecznie Cię zapraszamy.   

Wycieczka do radia w Sieradzu - 13.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    W dniu 13 maja 2019r., grupa licząca 29 uczniów z klas 3-8 udała się z wizytą do Radia Nasze FM. w Sieradzu. Radio 5Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu. Na miejscu przywitała nas p. Klaudia Pawlak, która oprowadziła dzieci po pomieszczeniach radiowych. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na antenie radiowej w programie na żywo. Było to niezwykłe wyzwanie, które przyniosło wiele radości ale i wiązało się z niepewnością i tremą. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodzili z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania. Kto wie, może któryś z naszych uczniów w przyszłości będzie zajmować się pracą dziennikarza radiowego.

Link do relacji z wizyty uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie w Naszym Fm.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:0dlFZysuOmQJ:www.nasze.fm/news,31816+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

XIV Wojewódzki Bieg pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku – 12.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Dzień 12 maja 2019r. na długo zapadnie w naszej pamięci, a wszystko za przyczyną szóstki naszych uczniów. My w niedzielne popołudnie przyglądaliśmy się niekorzystnym warunkom atmosferycznym przez szyby okien naszych ciepłych domów, obserwując intensywność opadów chłodnego deszczu. A oni, nasi mali bohaterowie stawiali dzielnie czoła każdej kropli padającej z nieba na trasę XIV Wojewódzkiego Biegu pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku. Wszyscy spisali się wyśmienbieg papieski 2icie poprawiając swoje rekordy życiowe i plasując się na wysokich miejscach ocierając się o podium. Tym razem nie udało się nikomu wywalczyć pucharu, który zasiliłby bogatą kolekcję nagród i wyróżnień za wszystkie sukcesy szkoły, ale chłopcy zdobyli o wiele więcej, pokazali wszystkim, że mają charakter i poradzą sobie z każdą przeciwnością losu. Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Opieczyński, Jakub Nawrocki, Janusz Wawrzyniak, Mikołaj Dłużyński, Adam Wawrzyniak, Mikołaj Sagan. Wielki ukłon w Waszą stronę dzielni wojownicy.

Żywa lekcja historii - opowieści obozowe „Dzień jak co dzień” - 08.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

„Z pokolenia niech głos nasz

idzie w pokolenie:

O pamięć, nie o zemstę

proszą nasze cienie!

Los nasz dla Was przestrogą

ma być - nie legendą.

Jeśli ludzie zamilkną,

głazy wołać będą.”

                        (Franciszek Fenikowski)

8 maja 2019 r. do naszej szkoły przybył niecodzienny gość. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego spotkania, w którym udział wzięły klasy: V, VI, VII i VIII. Pan Dyrektor po przywitaniu Pana Piotra Firkowskiego, narratora spotkania, zaprosił wszystkich na żywą lekcję historii z cyklu - opowieści obozowych pt. „Dzień jak co dzień”.

        historia 4    Pan Piotr przedstawił historię swojego ojca Mirosława Firkowskiego ps. „Sławek”, który w czasie II wojny światowej był więźniem trzech obozów koncentracyjnych: KL Auschwitz o numerze - AU. 13 182, Neugamme k/Hamburga - NG. 18 565 i obóz Bergen-Belsen w Dolnej Saksonii - B-B. bez nr. Wysłuchaliśmy pięknych patriotycznych pieśni obozowych w prezentacji multimedialnej. Uczniowie zobaczyli jak wyglądał jeden dzień więźnia w obozie koncentracyjnym. Żaden z więźniów nie miał nazwiska tylko numer. Każdy dzień spędzony w obozie mógł być dniem ostatnim dla więźnia. Codzienna katorżnicza praca, głód, choroby, mordowanie, bicie i znęcanie się niemieckich oprawców prowadziło do masowej zagłady ludzi. Uczeń klasy VII zgodził się założyć ubranie więźnia obozowego. Wszystkich zaskoczyła ilość obozów i podobozów znajdujących się na terenie Niemiec. Zapoznaliśmy się z ich organizacją i funkcjonowaniem. Przedstawione zostały postacie, które na długo pozostały w pamięci ludziom prześladowanym w obozie, takim przykładem był Tadeusz Pietrzykowski zwany „Tedy”. Stoczył on wiele zwycięskich walk bokserskich. Były to walki bardzo nierówne i niesprawiedliwe w stosunku do jego osoby. Niemieccy bokserzy reprezentowali znacznie wyższe kategorie wagowe, a ponadto byli doskonale wyżywieni i wytrenowani. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy od Pana Piotra Firkowskiego wzruszającą lekturę, w której zawarte jest obozowe życie jego ojca. Książka nosi tytuł: „Przez trzy kacety”. Znajduje się ona w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy do jej przeczytania wszystkich uczniów klas starszych.

W jednym z rozdziałów książki, jej główny bohater mówi …”Wreszcie przyszła wolność! Ta wyśniona! Wymarzona! Wytrwałem i żyję! Sprawił to dobry, szczęśliwy LOS! Dopomogła kwitnąca młodość, nienaganna kondycja fizyczna i wiara w słuszność sprawy, wyniesiona z domu rodzinnego, szkoły, organizacji, głównie ZHP. Wola przetrwania była olbrzymim, potężnym bodźcem życia…. I chyba najważniejsze to, że zawsze byłem człowiekiem, że mimo trudnych i często bardzo skomplikowanych sytuacji nie zatraciłem godności prawego, szarego obywatela…. Do domu wróciłem wczesnym rankiem 27 lutego 1946 roku.”

Pan Mirosław Firkowski w chwili aresztowania przez gestapo miał zaledwie 17 lat. W obozach przebywał od roku 1941 do roku 1945. Nigdy nie udało się wyleczyć do końca nabytych chorób i niepełnosprawności.

Spotkanie było wielkim przeżyciem, nie tylko dla uczniów ale także dla nauczycieli. Na długo zapamiętamy tę lekcję historii.

Święto Konstytucji 3 Maja- 29.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

„Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajną i chłopakiem…”

     W dniu 29.04.2019 r., z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy II zaprezentowali obecnym na uroczystej akademii program pełen patriotycznej symboliki i treści. Ta rocznica wpisuje się szczególnie w ciąg majowych świąt, przypominających nam Kim Jesteśmy. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu drugoklasistów został gorąco przyjęty przez obecnych wychowanków i uczniów oraz grono pedagogiczne naszej szkoły.Konstytucja 3 Maja 9

Kochamy Polskę z całych sił,

Chcemy byś również kochał Ją i TY – i TY!”

XLII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – 29.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie ofiar wypadków drogowych z ich udziałem organizowany jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dnia 29 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku odbył się finał powiatowy zorganizowany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Przeprowadzono dwie konkurencje:

 1. Test wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 2. Sprawdzian praktycznych umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych:

      I grupa ( wiek 10 – 12 lat) drużyna z naszej szkoły w składzie : Antoni Gierak, Brajan Marczak, Janusz Wawrzyniak( kl. V) zajęła III miejsce w powiecie

        II grupa ( powyżej 12 lat) nasza drużyna w składzie : Weronika Ludwisiak, Mikołaj Dłużyński( kl. VII), Bartłomiej Niewiadomski( kl. VIII) była bezkonkurencyjna, zajęła I miejsce w powiecie ( drugi rok z rzędu).BRD 10

     Ta nasza wspaniała drużyna będzie reprezentować naszą szkołę, gminę i powiat na szczeblu wojewódzkim!

                                                         Gratulujemy i życzymy powodzenia-)

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT