• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Maluszki na spacerach

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły uwielbiają spacery i to nie tylko na ulubiony plac zabaw. Szukają oznak jesieni w lesie, obserwują zmieniający się kolor liści, spadające kasztany. A przede wszystkim bawią się na leśnych polanach. Dzielnie ubierają się i rozbierają w szatni, przechodzą prawidłowo na pasach i małymi kroczkami uczą się chodzić „prosto” z przyjacielem wężem.

spacery 3

Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci z doliny Grabi" z Zespołu Szkół w Marzeninie w Bułgarii.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Nasze dzieci podbiły serca na Bałkanach

                25 lipca br. 30 osobowa grupa małych artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci z Doliny Grabi” działającego przy Zespole Szkół w Marzeninie wyruszyła na zaproszenie Organizatorów imprezy artystycznej na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny BALKAN FOLK FEST 2016 do Złotych Piasków w Bułgarii. Ta XXII już edycja festiwalu zgromadziła artystów z ponad 20 państw wśród których wspaniale pokazali się nasi mali tancerze. Dzieci zaprezentowały w strojach regionalnych nasz folklor rodzimy wzbudzając ogromny podziw organizatorów i aplauz międzynarodowej publiczności. Daliśmy dwa oficjalne koncerty w tym jeden (prestiżowy) weekendowy gromadzący największą ilość widzów. Nagrodę i dyplom osobiście małym tancerzom wręczył President Balkan Folk Fest - Dusan Miljkovic oficjalny organizator imprezy, nadając artystycznej przygodzie wyjątkowy i uroczysty charakter.

                Bulgaria 10Oprócz przeżyć scenicznych, dzieci miały możliwość poznania bułgarskiego kurortu Golden Sands & Varna, zasmakowania kąpieli w Morzu Czarnym, czynnego udziału w spotkaniach i zabawach integracyjnych z artystami z całego świata oraz, mimo upału, uczestniczenia w codziennych warsztatach tanecznych.

                Dzielnie przejechaliśmy 4 tyś. kilometrów przez 5 europejskich krajów, śledząc całą trasę wyprawy ze śpiewem na ustach i wsłuchując się w ciekawe opowieści pani Anety o historii i teraźniejszości przemierzanych okolic. Mieliśmy okazję zwiedzić malownicze węgierskie miasteczko Szentendre położone nad pięknym modrym Dunajem, poznaliśmy grupę polskich globtroterów oklaskujących nasze nocne naddunajskie koncerty, podziwialiśmy zamki hrabiego Drakuli w tajemniczej Transylwanii, próbowaliśmy pod murami cytadeli sztuk walki z japońskimi turystami, byliśmy kontrolowani przez uzbrojonych celników na granicach węgierskiej i rumuńskiej, i codziennie w Złotych Piaskach pokonywaliśmy kilkaset schodów wzmacniając swoje mięśnie i stawy ;)

Wycieczka przedszkolaków do kina w Zduńskiej Woli - 27.09.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dnia 27 września przedszkolaki wraz z wychowawcami   i w towarzystwie trzech mam udały się do Ratusza w Zduńskiej Woli na spektakl Teatru Edukacji z Wrocławia pt. Jaś i Małgosia. Mali podróżnicy odbyli spacer wokół budynku w poszukiwaniu pomnika Józefa Piłsudskiego. Mieli tylko jedną instrukcję….Szukajcie pana z wąsami…Zadanie wykonali na szóstkę z plusem. W teatrze zachowali się wspaniale i z zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Jaś i Małgosia zabrali młodych widzów do Kino Zdunska 3tajemniczego lasu, w którym odkryli smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę. Dzieci znalazły też sposób, by wydostać się z rąk niedobrej czarownicy. Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła młodych widzów, jak przezwyciężyć własne strachy i przekonała, że zawsze warto wierzyć w siebie. Choć w momencie wkroczenia Baby Jagi na scenę, polały się łzy na niektórych twarzach i trzeba było powalczyć z własnym lękiem. Po uczcie teatralnej dzieci przeżyły przygodę w sali zabaw Chata małolata, gdzie czekały na nich baseny z kulkami i zjeżdżalnie, puzzle oraz samochody. Ten piękny jesienny dzień długo będzie przez dzieci zapamiętany!

Powiatowe Dożynki w Wiewiórczynie z udziałem "Dzieci z Doliny Grabi"- 11.09.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dnia 11 września Dzieci z Doliny Grabi tańczyły na Powiatowych Dożynkach w Wiewiórczynie. Zaprezentowały układ złożony z tańców śląskich. Zachwyciły publiczność pięknym wykonaniem tańca, ale również barwnymi strojami. Dzieci miały możliwość obejrzenia pokazu karate, sprawdzenia się w konkursie, w którym nagrodą było napisane imię w języku japońskim. Obejrzały twórczość wielu chórów i zespołów z terenu powiatu, pokaz strażaków oraz ciekawe stoiska z wyrobami rzemieślniczymi. Atrakcją było także zjedzenie obiadu przy pięknie udekorowanym stole. Dzieci tym występem zakończyły letnią trasę koncertową.Dożynki 17

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 - 24.06.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       24 czerwca 2016 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016, która rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele W. N. M. P. w Marzeninie. Zaproszeni goście: sekretarz gminy Sędziejowice: p. Mirosław Potasiak, ks. proboszcz: Jerzy Dominowski, trener UKLS "Sukces": p. Wiktor Czwartek, sołtys Marzenina: p. Elżbieta Sagan, przew. Rady Rodziców: p. Dorota Wolniak, uczniowie, pracownicy szkoły i licznie przybyli rodzice po mszy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie uroczystość była kontynuowana.
          Pan dyrektor wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za pracę na rzecz szkoły, zaś uczniom klasy VI świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Podziękował także rodzicom za aktywną pracę na rzecz szkoły. Uczniowie klasy VI przedstawili w części artystycznej "koncert życzeń", w którym wyrazili szkole swoją wdzięczność, podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz wiedzę, jaką im przekazali. Uroczystość, tradycyjnie już w naszej szkole, zakończyła się Polonezem w wyKoniec roku 6konaniu uczniów klasy Koniec roku 19VI.

Biegniemy po Marzenia - 18.06.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W ubiegłym roku "Dzień Promocji" zorganizowany przez Zespół Szkół w Marzeninie oraz "Biegniemy po Zdrowie" zgromadził około 300 osób. W tym roku było podobnie z tym tylko, że uczestnicy mieli koszulki z napisami " Biegniemy po Marzenia". Organizatorem tegorocznego „Dnia Promocji” i „Biegniemy po Zdrowie”była Społeczność Szkolna w Marzeninie oraz Gmina Sędziejowice.

Bieg po zdrowie to już druga tego typu akcja zorganizowana w tak masowy sposób na terenie kompleksu leśnego Niecenia/Sięganów. Uczestnicy biegli w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 100 m. dla najmłodszych do 10000 m. dla najbardziej wytrwałych. Rozegrano również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. marzenie

Biegamy nie od dziś i nie pierwszy raz w tak licznej grupie, a do tego z całego województwa. Promocja zdrowego stylu życia nie tylko nas integruje, ale służy także zdrowiu. Cieszy nas również to, że jak zawsze możemy liczyć na wsparcie organu prowadzącego jakim jest samorząd gminny. W tym roku jest to nie mała kwota, bo cztery tysiące złotych. Zapewniam, że dalej będziemy organizować tego typu imprezy na naszym terenie, bo społeczność tego od nas oczekuje – przekonuje współorganizator Krzysztof Jaworski. Start pierwszej „Biegowej”części imprezy odbył się o godzinie 9.30 pod wiaduktem trasy S 8 w Nieceni. Każdy z uczestników biegu otrzymał koszulkę i numerem startowym. Najlepszym wręczono puchary oraz dyplomy w drugiej części imprezy, tym razem na boisku szkolnym pt. „Integracja i Promocja”. Tam też społeczność lokalna serwowała smakołyki po Marzeńsku, zaś szkoła oraz gmina promowała to co najwartościowsze - czyli potencjał ludzki. Na początek rozegrano mecz piłki nożnej: duchowni-samorządowcy(0:1). W przerwie członkowie szkolnego ULKS „Sukces” zaprezentowali się w piłce plażowej oraz pokazie karate. Przewidziano również, gry i zabawy dla całej rodziny. W części artystycznej wystąpili soliści i zespoły m.in. „Dzieci z Doliny Grabi”. Przy okazji spotkania miały miejsce wspomnienia absolwentów i emerytowanych nauczycieli( autor: Sławomir Wójcikowski).

http://lask.naszemiasto.pl/artykul/biegli-po-marzenia,3774536,artgal,t,id,tm.html

Jak nie czytam jak czytam - 10.06.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

10 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w czytanie 11ogólnopolskiej akcji, ustanawiającej rekord czytania w jednym momencie. Akcja miała na celu promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT