• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Projekt edukacyjny z plastyki

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       W styczniu 2018 r. uczniowie klasy VI, w ramach zajęć plastyki, realizowali projekt edukacyjny, którego celem było zaprojektowanie i zbudowanie modelu domu. Mogli pracować w grupach lub indywidualnie. Wolno im było wykorzystać pudełka tekturowe po różnego rodzaju produktach. Dom powinien mieć ładną, kolorową elewację wykonaną z kolorowych papierów, bibuły lub być pomalowany farbami. Jak uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem zobaczcie sami. Moim zdaniem, na uwagę zasługują dwa domy wykonane indywidualnie przez Kasię Bednarkiewicz i Wiktorię Pietrzak.domki 9

Święto Konstytucji 3 Maja- 27.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. D. Łamka i p. A. Szymczaka przedstawili program słowno- muzyczny, który przybliżył tę ważną kartę w historii naszej OJCZYZNY. 3 Maja 1Pokazali okoliczności w jakich doszło do uchwalenia XVIII- wiecznej Rzeczypospolitej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie KONSTYTUCJI. Swoją postawą uczniowie pokazali, jak należy uczyć się patriotyzmu i pielęgnować pamięć naszych przodków. Dekoracja nawiązywała do symboli narodowych Ojczyzny i 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Niech się święci 3 Maja"

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                         Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Z.S. w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny  pt. "NAJPIĘKNIEJSZY PTAK - ORZEŁ BIAŁY". orzel 7Chęć wzięcia udziału w konkursie zadeklarowali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Wpłynęło 61 prac, z których 26 wybrano do galerii szkolnej, znajdującej się na I piętrze budynku szkoły. Wszystkie prace wykonane były niezwykle starannie i pomysłowo. Uczniowie zastosowali różnorodne i ciekawe techniki, dlatego ocena ich była bardzo trudna. Komisja w składzie: Renata Lewińska, Monika Suwald i Bogusława Bajer oceniła wszystkie prace konkursowe. I miejsce przyznano uczennicy klasy II - Blance Wolniak, II miejsce zdobyła uczennica kl. III - Zuzanna Gutowska, a III miejsce uczennica klasy VI - Wiktoria Pietrzak. Wyróżnienie przyznano uczennicy klasy VII - Martynie Malarz, uczennicy klasy II - Małgorzacie Majchrzak i uczniowi klasy II – Adamowi Kicie. Pan Dyrektor Krzysztof Jaworski wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki po akademii z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania należą się wych. kl. I, p. Dorocie Jaworskiej za przygotowanie wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

"Kręci ich bezpieczeństwo" - powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 23.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Celem turnieju wpisującego się zagadnieniowo w ogólnopolską kampanię „ Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego zorganizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Przeprowadzili konkurencje polegające na sprawdzeniu wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który zweryfikowano przeprowadzając test oraz sprawdzian praktycznych umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód.

              W kategorii szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły: Weronika Ludwisiak, Mikołaj Dłużyński i Bartek Niewiadomski zajęła I miejsce w powiecie.bezpieczenstwo 34

Weronika Ludwisiak zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej uczniów Szkół Podstawowych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, dobrymi umiejętnościami praktycznymi, otrzymali, dyplomy i puchar oraz upominki rzeczowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich:- )

Rajd pieszy. 155-lecie Powstania Styczniowego - 21.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

   Dnia 21 kwietnia 2018 roku reprezentująca grupa dzieci z naszej szkoły wraz z p. Pauliną Kaczmarek uczestniczyła w 43 Rajdzie Powstańców z 1863 roku pt. „ŚLADAMI ŁUKI BAKOWICZA”. Trasa przebiegała przez takie miejscowości jak: Sędziejowice - Stare Kozuby - Nowe Kozuby  - Podule  - Sobiepany - Brzeski - Grabia -  Sędziejowice (ok. 14 km). To była wspaniała lekcja historii przy pięknej pogodzie. Mogliśmy sobie przypomnieć, iż w naszej gminie miała miejsce jedna z nielicznych zwycięskich bitew niepodległościowych sprzed 155 lat.  Tym samym mieliśmy okazję złożyć hołd tym wydarzeniom i ich uczestnikom. To była również okazja, by zawrzeć nowe znajomości, ponieważ w rajdzie uczestniczyło niemal 500 turystów. rajd 9Podczas rajdu dzieci i młodzież mogła się wykazać znajomością wiedzy o Powstaniu Styczniowym oraz odegrać scenkę teatralną z dowolnie wybranego fragmentu książki „Sprawy Łuki Bakowicza”. Czas podczas jednej z przerw umilał nam również konkurs pieśni patriotycznej, który skierowany był dla dorosłych.43. Rajd Powstańców 1863 Roku „Śladami Łuki Bakowicza” zorganizowali: sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gmina Sędziejowice i Nadleśnictwo Kolumna. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Sieradza, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, koło turystyczno-krajoznawcze „2” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach.

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Spotkajmy się w krainie Narnii" - 19.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

            19 kwietnia po raz czwarty Biblioteka Pedagogiczna w Łasku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Spotkajmy się w krainie Narnii". Skierowany on był do uczniów klas IV–VII ze szkół podstawowych powiatu łaskiego. Łącznie zgłosiło się 10 trzyosobowych drużyn. Pytania konkursowe dotyczyły kolejnych trzech części książki C.S Lewisa: „Podróż Wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło”, „Koń i jego chłopiec”. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział po raz pierwszy.Narnia 3

Nasza drużyna z klasy VI w składzie: Gabrysia Okrasa, Kamil Buczkowski, Gracjan Okrasa, zajęła szóste miejsce.

Dzień Patrona Szkoły - 18.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

              W dniu 18 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystość. Na początku dzieciom została przypomniana sylwetka naszego patrona Jakuba Szymkiewicza. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali scenki, które przedstawiały problemy i trudności z jakimi mogą się zmagać na co dzień dzieci. Patron 17Przedstawienie miało być symbolicznym lustrem, w którym można było zobaczyć siebie, raz jako tych dobrych a czasami jako tych, którzy sprawiają przykrość innym. Scenki poruszały problem akceptacji, przyjaźni, używek, przeciwstawiania się presji kolegów oraz relacji pomiędzy rodzeństwem. Obejrzane sytuacje i problemy czasem kończyły się dobrze, do innych zakończenie trzeba było dopisać samemu. Scenki skłaniały dzieci do refleksji. Czy cenią przyjaciół tylko przez pryzmat pieniędzy i posiadanych rzeczy? Czy umieją odmówić używek i przeciwstawić się presji kolegów? Co zrobić, żeby nie być samotnym i mieć przyjaciół? Jak nie kłócić się z rodzeństwem i nauczyć się z nim normalnie rozmawiać? Przedstawienie miało na celu zmotywowanie do przemyśleń nad sobą i swoim postępowaniem, aby móc dokonać właściwych zmian i posunięć w swoim życiu.   Zakończyła je tematycznie związana z nim piosenka w wykonaniu wszystkich uczestników.

Dzień Świętego Patryka – 13.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 13 kwietnia, obchodzony był w naszej szkole Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii. W tym dniu zazieleniło się w całej szkole. Uczniowie mieli na sobie zielone ubrania, na ścianach zawisły koniczyny  oraz portrety irlandzkich skrzatów czyli Leprikonów. Patryk 6 Uczniowie wszystkich klas przygotowali zielone poczęstunki a były wśród nich ciasta, galaretki, desery, sałatki warzywne i owocowe. Nie zabrakło innych atrakcji takich jak loteria koniczynowa,  w której to można było wygrać drobne zielone upominki, poszukiwanie skarbów czy też malowanie buzi. Uczniowie mogli również wykazać się wiedzą o zielonej wyspie, biorąc udział w quizie o Irlandii.  W trakcie całej imprezy, można było zapoznać się z ciekawostkami o św. Patryku oraz posłuchać pięknej Irlandzkiej muzyki. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Jak wyobrażam sobie Irlandię” .  Wszystkie prace były piękne i oryginalne. Komisja w składzie p. M. Kmiecik oraz  p. B. Bednarkiewicz przyznała następujące nagrody. I miejsce – Blanka Wolniak,  II miejsce  - Bartłomiej  Stasiak, III miejsce – Małgorzata Majchrzak oraz wyróżnienie dla Dominika Sobali. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT