• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Noc z duchami - 16-17.01.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           Podczas ferii w naszej szkole nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z czytelnictwem. Kontynuując działania związane z projektem „Książka to nie tylko czytanie” zorganizowaliśmy „Noc z duchami”. „Biletem wstępu” dla uczestników było przeczytanie jednej z wielu książek o magii, tajemnicach, duchach i innych straszydłach. Spotkaliśmy się o godzinie 17 i wspólną noc zaczęliśmy od przygotowania miejsca na nocleg. Chłopcy dmuchali materace, a dziewczęta zadbały o miły nastrój. Potem zaczęliśmy wspólną zabawę. noc 7Dzieci tworzyły dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Należało rozwiązać krzyżówkę, ale nie było to łatwe. Pytania hasłowe dla grup umieszczone były w kopertach, ale aby je znaleźć należało korzystając ze wskazówek odszukać dziesięć kopert, które umieszczono różnych zaskakujących miejscach na terenie całej szkoły. Trzeba było być wnikliwym i uważnym, gdyż pomyłka dawała zwycięstwo rywalom. Zabawa dała uczestnikom wiele satysfakcji i okazała się bardzo intrygująca, gdyż odwiedzili w szkole miejsca, do których zaglądają bardzo rzadko. Po rozwiązaniu krzyżówki trzeba było objaśnić hasło, wykorzystując różne źródła dostępne w bibliotece. Następnie grupy układały opowiadanie o duchu naszej szkoły. Poszło im świetnie. Powołany „do życia” Duch Heniek dał się mocno we znaki niektórym uczestnikom podczas następnych godzin wspólnej nocy w murach szkoły. Nic tak nie smakuje, jak przygotowana w szkolnej kuchni kolacja. Po niej czas na odpoczynek przy ciekawym filmie. Nie obyło się bez popcornu i soczku. Później przyszedł czas na karaoke. Dzieci chętnie śpiewały piosenki ulubionych wokalistów i zespołów. Zainteresowani, mogli też spędzać czas w bibliotece, szukając nowych książek. Zaskakująca dla dzieci okazała się propozycja nocnej zabawy na śniegu. Bitwa na śnieżki wyczerpała uczestników, więc udaliśmy się spać. Ale w tym momencie dał o sobie znać Duch Heniek. Oj, niektórzy najedli się strachu! Było ciemno, tajemniczo i „straszno”, a duch wałęsał się po korytarzach wyjąc i hałasując strasznie. Na szczęście po pewnym czasie ucichł, a my mogliśmy trochę się przespać. Rano śniadanie, porządkowanie sal i w objęcia czekających rodziców!

Kolęda ludzikch serc - 13 i 15 stycznia 2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca Dzieci z Doliny Grabi zaprezentował program świąteczno- noworoczny: „Gore gwiazda Jezusowi w obłoku” w kilku miejscach poza szkołą. Młodzi kolędnicy udali się do Przedszkola Publicznego nr 6 oraz do Domu Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli w dniu 13.01.2017 r. oraz do Kościoła pod wezwaniem  św. Wacława Męczennika w Grabnie w dniu 15.01.2017 r.

Kolęda 15Pomysł na kolędowanie powstał spontanicznie i wpisuje się w akcję Po Kolędzie JP2 organizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jak mówi Olga Strycharczyk z Chóru Akcji: Kolędowanie w różnych instytucjach, takich jak domy dziecka, więzienia, szpitale, hospicja, domy samotnej matki oraz domy pomocy społecznej w niezwykły sposób przełamuje bariery i zwraca uwagę na ludzi na co dzień zapomnianych. To nie tylko szereg koncertów kolędowych, ale przede wszystkim wyjście do drugiego człowieka. Nasza kolędująca rodzina stale się powiększa i razem dzielimy się tym, co dzięki Bożemu Narodzeniu w nas najlepsze: serdecznością, uśmiechem, rozmową, uściskiem dłoni i wzruszeniem nad małym Jezusem

„Jesteśmy razem” - 13-14 stycznia 2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

  Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą, postanowili wspólnie rozpocząć ferie zimowe, spędzając po raz pierwszy w swojej szkolnej karierze noc w murach naszej szkoły. Emocje były duże. Każdy z 8-mio i 9-cioletnich uczestników musiał wykazać się samodzielnością i wytrwałością.Program zajęć jaki przygotowali opiekunowie nie pozwalał na nudę. Wieczór rozpoczął się grami i zabawami ruchowymi w sali gimnastycznej. Po solidnej, sportowej rozgrzewce rozpoczęły się rozgrywki zespołowe w „dwa ognie”. Sędzią głównym tego spotkania był Antoś Gierak. Uczestnicy drużyn walczyli zawzięcie, przykładając się do każdego podania. Emocje udzielały się wszystkim – nawet opiekunom, którzy aktywnie uczestniczyli w rywalizacji jako zawodnicy. Wszyscy uczyli się zasad fair-play. Po pysznej kolacji przygotowanej przez rodziców, rozpoczęły się nocne podchody na terenie szkoły, z latarką w roli głównej. Zabawa polegała na odszukiwaniu „rozmieszczonych” w zakamarkach szkoły kartek z imionami dzieci. Następnie każdy losował zadanie, które wykonywali wszyscy uczestnicy. Nastąpiłaciemność, cisza, tajemnica… Uczestnikami opiekował się dobry duch szkoły – wysyłając podpowiedzi ustne dla każdego. To był dobry trening dla uwagi słuchowej i wzrokowej. Wspomniana latarka była bardzo pomocna w zdobywaniu informacji, przy wyszukiwaniu imion i wykonywaniu zadań. Zróżnicowany poziom trudności zadań wyzwalał empatię, poczucie humoru, dystans do samego siebie i co nockaanajważniejsze - budował poczucie bezpieczeństwa. „Najgłośniej” wykonanym zadaniem była „Zupa pomidorowa”, „najweselszym” – papier toaletowy w roli bandaża, „najcichszym” – jak rozwiązać magiczny kwadrat, „najbardziej integrującym” - zmagania matematyczne – pokazujące różne metody liczenia. Późnym wieczorem rozpoczęły się zabawy muzyczne – karaoke. Zdecydowanym przebojem okazały się słowa piosenki - „przez te oczy zielone, zielone…”, prawie oszaleli.To nie koniec wieczorno-nocnych atrakcji. Opiekunowie zaprosili uczestników do „starego kina” na seans filmowy - „Czarne stopy”. Następnie nadszedł czas pogawędki i relaksu. Nocne rozmowy wśród przyjaciół, opowiadanie żartów pozwoliło wyciszyć się przed pierwszym wspólnym snem, który był zdrowy i krótki.Rano bez najmniejszych sprzeciwów odbył się trening biegowy i zabawa śnieżkami na terenie naszego boiska. Po treningu upragnione spotkanie z rodzicami i wspólne sprzątanie klasy.

Harmonogram wypoczynku w okresie ferii zimowych w Zespole Szkół w Marzeninie w dn. 13.01. – 29.01.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Zgodnie z naszą szkolną tradycją, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców, wsparciu finansowemu organu prowadzącego szkołę – Gminy Sędziejowice oraz współpracy z Parafią WNMP w Marzeninie, powstał harmonogram zimowego wypoczynku w okresie ferii 2017 r. Zapraszam wszystkich wychowanków i uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie, ich rodziców i młodzież spoza naszej szkoły, do korzystania z bogatej oferty zajęć rekreacyjnych, sportowych i edukacyjnych. Mamy nadzieję, że różnorodność i ilość zaplanowanych przedsięwzięć pozwoli bezpiecznie, aktywnie i mądrze spędzić ten czas naszym podopiecznym i wszystkim sympatykom naszej szkoły.

                   Zapraszamy wszystkich serdecznie!

                                                                                                     Dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie

 

Załączniki:
Pobierz plik (ferie 2017 p.pdf)ferie 2017 p.pdf[ ]76 kB

Hej Kolęda, Kolęda…

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Hej Kolęda, Kolęda…

           Zanim udaliśmy się na świąteczny wypoczynek, przez naszą szkołę przeszedł orszak kolędników (uczniowie kl. III i IV). Święta Rodzina, pasterze, aniołowie, trzej królowie, przedstawiciele sił nieczystych – nasze diabełki oraz muzykanci, odwiedzili każde pomieszczenie szkolne śpiewając kolędy, przybliżając wszystkim ten staropolski obrzęd. Aktywność naszych kolędników została wykorzystana przy tworzeniu świątecznej prezentacji. Tegoroczna Bożonarodzeniowa pocztówka dźwiękowa powstała w naszym studiu nagrań. Słychać na niej subtelnie trącającą struny gitary Kingę Ignasiak i odważnie prowadzącą smyczek po strunach wiolonczeli Amelię Paradowską. Obie są uczennicami klasy III.

Autorką zdjęć i prezentacji jest niezastąpiona Kasia Bednarkiewicz z kl.V.

Brawo Wy!

 

 

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową – 20.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     konkurs 1Dnia 20 grudnia 2016r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział ok. 40 uczniów klas IV-VI. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Renata Lewińska i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Laureatami konkursu zostali: Katarzyna Bednarkiewicz (kl. V) – I miejsce, Martyna Malarz (kl. VI) – II miejsce, Paulina Gąsiorowska (kl. IV) – III miejsce, Julia Lament (kl. IV), Martyna Krzyczyńska (kl. IV), Oliwia Kałęka (kl. V) – wyróżnienie. Nagrody i dyplomy wręczył uczniom Pan dyrektor Krzysztof Jaworski po przedstawieniu jasełkowym dnia 22 grudnia 2016r. Prace uczniów można podziwiać w galerii prac, która znajduje się na korytarzu II piętra budynku szkoły.

Dzieci z Doliny Grabi wspólnie kolędowały z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" - 09.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Młodzi artyści z Zespołu „Dzieci z Doliny Grabi” w dniu 9 grudnia 2016 r. wzięli udział w wyjątkowym Galowym Koncercie Bożonarodzeniowym Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w katowickim Spodku.

Dzieci z Doliny Grabi na wspólne kolędowanie zaprosiły pana wójta Jerzego Kotarskiego, który zaproszenie przyjął i swoją osobą wspierał małych artystów.

Wyprawa na Śląsk była niezwykłym przeżyciem dla dzieci, gdyż w przerwie koncertu tak znakomitego zespołu, występowały, prezentując piękne kolędy wśród których znalazły się „Chojka”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Gdy się Chrystus rodzi’, „Przybieżeli do Betlejem” Zespołowi przysłuchiwały się tłumy zainteresowanych osób, nagradzając występ gromkimi brawami. Widzowie byli niezwykle ciekawi miejscowości z której pochodzi zespół, jaka szkoła tam się mieści, były także pytania o dorobek artystyczny zespołu oraz o piękne stroje. Dzieci z Doliny Grabi chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

Mikołajki w przedszkolu - 07.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dzień 7 grudnia 2016 r. zapisze się na długo w pamięci najmłodszych wychowanków. Mieli okazję obejrzeć zabawny, a jednocześnie wzruszający spektakl o Piracie i jego żonie Wściekliźnie. Z pewnością był on okazją do zapamiętania, że każdy się czegoś boi, ale warto przełamywać strach na różne sposoby. Gdyby Pirat nie wyruszył w podróż po Gwiazdkę św. Mikołaja- nie byłoby Bożego Narodzenia. I tak po odnalezieniu w głębinach tajemniczego morza tak bardzo poszukiwanego atrybutu św. Mikołaja- On sam pojawił się na dziedzińcu szkoły! Dzieci z niedowierzaniem patrzyły przez okna, machały, piszczały z radości. Zaśpiewały na powitanie piosenkę o dziadziu Mikołaju i ten wyjątkowy gość pojawił się w sali przedszkolnej. Z workiem pełnym prezentów! Każdy maluszek, starszak oraz zerówiaczek pozował do zdjęcia z Mikołajem. Nikt się nie bał, tylko uśmiechał z paczuszką pełną prezentów. Na koniec dnia dzieci wykleiły podobizny św. Mikołaja i ozdobiły nimi sale. Odbył się taniec przy choince. mikolajki 6

Atmosfera najpiękniejszych Świąt w roku będzie towarzyszyć najmłodszym do końca grudniowych dni w przedszkolu. Dzieci podpatrują przez okna, czy historia z 7 grudnia się nie powtórzy, tymczasem mogą podziwiać spadające płatki śniegu, które niestety topnieją szybko. Dlatego bałwankowe zabawy muszą jeszcze poczekać.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT