• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wielkanocne życzenia

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Zespół Szkół w Marzeninie składa najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Kompozycja Leonard Cohen, wykonawstwo Wiktoria i Gracjan. Prezentację wykonali Kasia, Gabrysia i Gracjan z Zespołu Szkół w Marzeninie.

 

Ferie na łyżwach - 25.02.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W dniu 25 lutego 2016 r. grupa 25 uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami i przedstawicielami rodziców wyruszyła na lodowisko Retkinia do Łodzi.

Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu oraz zapoznanie z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Niektórzy uczestnicy posiadali swoje łyżwy i przekonywali, że potrafią wspaniale na nich jeździć. Trzeba przyznać, że godzinę później obecność wszystkich na lodzie zweryfikowała niektóre przechwalanki...łyzwy 14

Po przyjeździe na miejsce uczestnicy wyjazdu mieli możliwość obserwowania kolejnej dyscypliny sportowej- treningu młodych hokeistów, którzy imponowali swoimi umiejętnościami na lodzie, a przede wszystkim celnymi strzałami do bramek.

Po wypożyczeniu łyżew i otwarciu bramek uczniowie wraz z opiekunami zajęli miejsca na lodowisku.

Cele wyjazdu zostały osiągnięte. Byli wśród uczestników tacy, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie i byli bardzo dzielni. Niektórzy imponowali umiejętnościami. Zdecydowanie mistrzem jazdy na lodzie w naszej szkole jest Jakub Pściuk z kl. V.   Gratulujemy!

Dzień Miłośników filmu: „Kraina Lodu” - 19.02.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Mimo, że 19 lutego nie spadł nawet jeden płatek śniegu, to sala przedszkolna zamieniła się w krainę lodu… A wszystko za sprawą bogatej wyobraźni uczestników zabawy! Każdy przedszkolak przyniósł ulubiony gadżet z filmu Frozen . Tego dnia dzieci i panie ubrały się na biało albo niebiesko. Niektórzy zaprezentowali stroje prosto z planu filmowego.

Kraina Lodu 5Odbył się pokaz filmu oraz zorganizowano konkurs tańca do piosenek z Krainy Lodu. Niektórzy prezentowali talent malarski, inni próbowali opowiedzieć ulubioną przygodę bohaterów z filmu, a jeszcze inni ulepić z plasteliny bałwanka Olafa.

Dzień zakończył się salwą śmiechu oraz podskoków. Tanecznym krokiem rozpoczęto weekend ferii, a na załączonych fotografiach widać, że w odwiedziny przyjechały do Marzenina siostry z Krainy Lodu, czyli Anna i Elsa.

Wyjątkowy dzień ferii, który pokazał nam, że nawet brak śniegu za oknem nam nie przeszkadza w dobrej zabawie.

Wycieczka przedszkolaków do Sieradza - 18.02.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dnia 18.02.2016 r. grupa 40 przedszkolaków wraz ze starszymi kolegami z klasy I oraz II a pojechała do Sieradzkiego Centrum Kultury na film pt: "Franklin i skarb jeziora". Jest to nowy pełnometrażowy film animowany. Franklin wraz z grupą przyjaciół wędruje po skarb, by na dnie żółwiego jeziora znaleźć kapsułę czasu… Znajduje także tytułowy skarb, którym okazuje się rodzinny talizman oraz pamiątkowe rodzinne zdjęcie jego babci. Film ma niesamowite przesłanie, pouczył grupę wychowanków przedszkola, że zawsze można liczyć na przyjaciół i największym skarbem, jaki każdy z nas posiada - to jest rodzina!

wycieczka do Sieradza 19Film był dedykowany wszystkim babciom na całym świecie. Z pewnością babcia Filipka, która towarzyszyła nam w wyprawie była najbardziej dumną i wzruszoną osobą po zakończonym seansie.

W dalszej części wycieczki było w planach poszukiwanie kapsuły ze skarbem na sieradzkim rynku, ale niestety deszcz pokrzyżował te plany. Wobec tego dzieci udały się do sieradzkiego figloraju… Z pewnością odkryciem było to, że warto aktywnie spędzać czas, a pokonując tory przeszkód, można liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy w odpowiednim czasie podadzą ramię lub linę, by wspiąć się na najwyższy poziom.

Zdecydowanie wyprawa do Sieradza była wyprawą po prawdziwe skarby!

„Wieczór z baśnią” – 18.02.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

wieczor z basnia 6

    „Wieczór z baśnią” w naszej szkole rozpoczął się już późnym popołudniem. Aby odnaleźć miejsce, w którym zaczynała się zabawa, należało kroczyć po śladach od samego wejścia. Wszyscy zainteresowani trafili bezbłędnie. Czekała pięknie wystrojona sala, migoczące światełka i kolorowe świece. Dzieci na ten czas stały się postaciami ze świata fantazji. Były królewny, wróżki, Czerwony Kapturek, Alicja z Krainy Czarów, Pszczółka Maja i wiele innych. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu, który zostawił dla dzieci Duch Szkoły. Przygotował wskazówki i zachęcił uczestników do poszukiwania skarbu. Wszelkie ślady wiodły do sali informatycznej, ale dotarcie do niej niestety nie było łatwe. Należało najpierw pokonać „pajęczą sieć”, tak by nie poruszyć dzwoneczka. Po wielu próbach zadanie zostało wykonane. Ale to nie koniec gry. Dzieci znalazły kolejny list i nowe podpowiedzi. Trop prowadził do łazienki… personelu szkoły. Śmiechu było co nie miara!      

Harmonogram wypoczynku w okresie ferii zimowych w Zespole Szkół w Marzeninie - 14.02.2016 - 28.02.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców, wsparciu finansowemu organu prowadzącego szkołę – Gminy Sędziejowice oraz współpracy z Parafią WNMP w Marzeninie, zapraszam wszystkich wychowanków i uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie, ich rodziców i młodzież spoza naszej szkoły, do korzystania z bogatej oferty zajęć rekreacyjnych, sportowych i edukacyjnych zaplanowanych w okresie zimowego wypoczynku. Mamy nadzieję, że różnorodność i ilość zaplanowanych przedsięwzięć pozwoli bezpiecznie, aktywnie i mądrze spędzić ten czas naszym podopiecznym i wszystkim sympatykom naszej szkoły.

                                                 Zapraszamy wszystkich serdecznie!

                                                                                                             Dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie

 plac zabaw Copy

Załączniki:
Pobierz plik (ferie 2016.pdf)ferie 2016.pdf[ ]193 kB

Szkolny konkurs czytelniczy „Czytamy baśnie” - 02.02.2016r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       Dnia 2 lutego w naszej szkole odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Czytamy baśnie”. Brały w nim udział uczniowie klas drugich i trzeciej. Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości H.Ch. Andersena, poznanie wybranych baśni, budzenie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich.basnie 1

Poszczególne klasy reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny. Pozostali uczniowie obserwowali przebieg konkursu.

       Na początku członkowie koła bibliotecznego- uczniowie klasy trzeciej przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Uważnie słuchający mogli wziąć udział w mini konkursie dotyczącym jego treści. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami. Pierwszą konkurencją konkursową był test ze znajomości baśni. Następnie uczniowie uzupełniali zdania i odgadywali z jakiej baśni pochodzą. Najbardziej podobało się dzieciom dopasowywanie wylosowanych rekwizytów do konkretnej baśni.

Dzień Babci i Dziadka - 29.01.2016r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Żyjcie w zdrowiu nam 100 lat!

      Dnia 29 stycznia 2016 r. do naszej szkoły zawitali niezwykli goście- Babcie i Dziadkowie.

W tym roku uroczystość ostała zainaugurowana wystąpieniem przedstawicieli naszych szanownych gości, którzy przeczytali dzieciom książeczkę: Misia Marysia u babci i dziadka. Następnie uczniowie wszystkich klas wraz z wychowankami przedszkola przedstawili montaż słowno- muzyczny. Pieśń Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy wprowadziła wszystkich w nostalgiczny nastrój, gdyż w tym roku oddano szacunek dziadkom i babciom poprzez powrót do przeszłości, do ich dzieciństwa, młodości, wspomnień… Nie zabrakło wierszy, w których wychwalono zalety babć i dziadków, porównano ich oblicza do dostojników królewskich, zwrócono uwagę na przekazywane przez nich wartości, bezinteresowny czas a także ich poczucie humoru.Uczniowie zadedykowali swoim ukochanym babciom i Dzień Babci i Dziadka 1dziadkom piosenki z lat młodości Kwiaty we włosach Czerwonych Gitar, a także Szczęśliwym być Anny Jantar oraz wyrazili śpiewająco miłość w języku angielskim, wykonując pieśń I love you. Wspomnienia z czasów dzieciństwa dziadków i babć oraz ważnych wydarzeń z ich lat młodości można było zauważyć za sprawą towarzyszącej całej uroczystości wystawy zdjęć.

Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali spektakl Kopciuszek. Barwne stroje aktorów, dekoracja przedstawiająca salę tronową wzbogaciły program całej uroczystości. Nie zabrakło życzeń, dźwięków wydobywanych z akordeonu, różowych okularów polecanych w dniu emerytury i nie tylko, a zaprezentowanych przez tajemniczych Men in black.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT