• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – 15.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W naszej szkole dnia 15 marca 2017 roku odbyły się teoretyczne i praktyczne zajęcia wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. III i IV.

word 17Tematyka zajęć obejmowała:

- pogadankę nt. podstawowych znaków oraz przepisów ruchu drogowego;

- praktyczne kształcenie umiejętności jazdy rowerem z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas wiedzy teoretycznej;

- wykorzystanie w praktyce wiedzy nt. uczestnictwa w ruchu pieszym i rowerowym, przy przekraczaniu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz ruchem kierowanym przez policjanta.

Uczniowie podczas zajęć byli bardzo aktywni, na koniec otrzymali nagrody w postaci planów lekcji i opasek odblaskowych.

Bezcenna przyjaźń - 10.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           W dniu 10.03.2017 r. do przedszkola przyjechał Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Najmłodszym widzom aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Bezcenna przyjaźń”.

teatrzyk 15Główny bohater bajki to sympatyczny starszy pan, który mieszkał z ukochanymi zwierzętami- myszką, świnką, osłem i kogutem. Niestety, kiedy do jego chatki przyjechał handlarz z dalekiego miasta, dziadek zapragnął stać się posiadaczem zegarka, scyzoryka, fajki…i w zamian za znikomej wartości przedmioty gospodarz sprzedał zwierzęta.

Upłynął jakiś czas...Staruszek zrozumiał swój błąd, wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Wszystko dobrze się skończyło! Starszy pan odnalazł swoich przyjaciół, którzy powrócili z nim do domu i wybaczyli mu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne. Największą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe i trwałe szczęście. Mali widzowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie na tle starannie wykonanej scenografii. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z taką formą edukacji kulturalnej przeżywali emocje na żywo i uczyli się odróżniać dobro od zła.

II Turniej KARATE KYOKUSHIN o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice - 25.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W sobotę 25 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Marzeninie odbył się II Turniej KARATE KYOKUSHIN o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Organizatorem zawodów był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES” Marzenin we współpracy z Urzędem Gminy Sędziejowice. Zawody rozegrane zostały w konkurencji KATA (układy formalne) i KUMITE (walka)
z podziałem na kategorie wiekowe. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski.

karate 1W zawodach startowało 50 zawodników z 4 klubów:

- Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES” w Marzeninie

Trener: Sławomir Wolniak

- Klub Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy w Zduńskiej Woli

Trener: Roman Hadrian

- Klub Sportowy Husaria Wieruszów

Trener: Piotr Makowski

- Łaskie Bractwo Thratlonu Sztuk Walk

Trener: Arkadiusz Stasiak

PUCHAR WÓJTA DLA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU

HADRIAN Wiktor - Zduńska Wola

PUCHAR WÓJTA DLA NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU

LAMENT Julia – Marzenin

PUCHAR NAJMŁODSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU

MALINOWSKI Artur- Zduńska Wola

PUCHAR NAJMŁODSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU

WOLNIAK Blanka- Marzenin

Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty czwartek - 23.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

czwartek 13Dnia 23.02.2017 r. od rana w przedszkolu oraz w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy częstowali się pąkami, pączkami, pączuszkami z dżemem lub z konfiturą. Jedne były pyszniejsze od drugich. Degustacjom towarzyszyły wzajemnie wymieniane serdeczności, uśmiechy i uściski.

Przedszkolaki z radością powtarzały hasło dnia: Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek. A Bartek z grupy 5- latków poczęstował całe przedszkolne towarzystwo pączkami z serem przygotowanymi przez jedną z babć. Była to prawdziwa uczta dla najmłodszych, a poczęstunek- jak dzieci same określiły- Palce lizać.

Wyjazd do Zduńskiej Woli na spektakl KAROLCIA - 17.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Grupa wychowanków przedszkola oraz „0” udała się do Ratusza w Zduńskiej Woli na spektakl pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

Dzieci z zainteresowaniem obserwowały losy tytułowej bohaterki, która znalazła niebieski koralik. Dzięki niemu mogła zmienić świat, spełniając życzenia nie tylko swoje, ale również innych osób. Wraz z kolegą uratowała przed zlikwidowaniem osiedlowy plac zabaw i dzięki temu dzieci mogły z uśmiechem bawić się na świeżym powietrzu.kino 7

Podczas podróży zaczarowanym samochodzikiem Karolcia nauczyła dzieci piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Dzieci powtórzyły sobie także numery alarmowe i nauczyły się, jak pomagać osobom starszym w potrzebie. Kolejną dydaktyczną wartością spektaklu była nauka zachowania ię w spotkaniu z nieznajomym.

Spektakl wzbogacony był o efekty specjalne, wspaniałe iluminacje świetlne, znakomita była także oprawa muzyczna. Widowni najbardziej przypadła do gustu piosenka: „Ruszaj w świat, by spełniać marzeń czar”.

 

Dzieci z Marzenina czekają na ich spełnienie, a przede wszystkim na kolejne przedstawienie.

Pokaz historyczny: "RZYMSKIE IMPERIUM I TRADYCJE ANTYKU" - 14.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       Dla uciechy publiczności i radości pedagogów program tematem do antyku nawiązuje, lecz humoru ani krzty mu nie brakuje. Rusz razem z nami w świat ciekawy, a jednocześnie poruszający i prawy, gdyż to co możesz wiedzieć o pradawnym Rzymie, jego kulturze, potędze i majestacie jest właściwie na wyciągnięcie twojego miecza. Historia ta opiewa od zarania wieków do późnego średniowiecza. pokaz 10

     Do naszej szkoły przybyła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina, która w pokazie historycznym Rzymskie Imperium zaprosiła nas na żywą lekcję historii. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walk i zaproszenie do nich samych uczniów.

Choinka szkolna - 03.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Jak co roku w karnawale, wszyscy bawią się wspaniałe

Uczniowie i wychowankowie naszej szkoły uczcili tradycję karnawałowej zabawy i bardzo licznie przybyli w dniu 3.02.2017 r. na parkiet sali gimnastycznej, by pląsać w rytm różnorodnej muzyki. choinka 5

Przede wszystkim na tle przepięknie udekorowanej sali uczestnicy zabawy zaprezentowali kolorowe i pomysłowe stroje. Była grupa bałwanków, motylków, biedronek, księżniczek i spidermenów. Nie zabrakło także piłkarzy i piratów. Z pewnością ci, którzy szyli stroje, wykazali się ogromną pomysłowością.

          Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, który dzieciom i młodzieży dodał sił do dalszej zabawy. Nie zabrakło specjalnych dymów, świateł i innych efektów, które zachęcały do tańca. Miło nam, że w tym dniu odwiedziły nas najmłodsze dzieci, które dopiero dołączą od września do grupy przedszkolnej oraz przybyli także absolwenci, którzy parę miesięcy temu opuścili mury naszej szkoły.

Koncert Cztery Pory Roku z okazji Dnia Babci i Dziadka - 03.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Tyle darów rok nam przyniósł:
Pszczołom łąki kwiatów pełne,
Ludziom dał łany zbóż,
Zbożom dał pełen kłos,

Przykrył pola płachtą śniegu,
Aby zimą odpoczęły.
Myślisz ty, myślę ja,
Co nam rok miniony dał.         Seweryn Krajewski

Dzien Babci 23

   Piosenką Krzysztofa Dzikowskiego i Seweryna Krajewskiego uczniowie wraz z wychowankami oraz absolwentami zespołu szkół rozpoczęli koncert z okazji Święta Babć i Dziadków. Jak co roku do naszej szkoły przybyli szanowni goście, aby usłyszeć, że to „wielkie święto, o którym pamięta każda Kasia, Tomek i Krzyś”. Ogromną radość wzbudziło pojawienie się na uroczystości kilku prababć.

    Najmłodsi wychowankowie wcielili się w role dwunastu braci- miesięcy, którzy symbolicznie przekazali dary Nowemu Rokowi. Starsze uczennice dzięki krawcowi- marzycielowi wystroiły się w piękne szaty pór roku. W ten sposób ukazane zostało przesłanie całej uroczystości- o pięknie otaczającego świata, o przemijaniu pór roku, o fascynującym odkrywaniu przyrody oraz o tym, że z każdym rokiem jesteśmy bogatsi o piękne wspomnienia. To właśnie tę naukę, tę wrażliwość na piękno przyrody potrafią przekazać wnukom babcie i dziadkowie. Dzieci potrafiły odwzajemnić się piosenką, tańcem i słowem. W listach do babć i dziadków potrafiły malować poetyckie metafory, w których szanowni jubilaci porównani zostali do piękna pór roku: „…moja babcia ma oczy jak fiołki, a gdy z dziadkiem razem jadą rowerami, to zawsze lato się uśmiecha”, „Babciu, masz oczy jak niebo latem, a włosy jak liście jesienią. Kochany Dziadku, masz białą brodę jak śnieg zimą”, „Kochane Babcie i kochani Dziadkowie, życzę Wam, byście byli pogodni jak wszystkie wiosenne poranki i zawsze mieli promienne oczy jak słoneczko w lecie, żebyście mieli gorące serca, które roztopią lody nawet w zimę”.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT