• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową – 20.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     konkurs 1Dnia 20 grudnia 2016r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział ok. 40 uczniów klas IV-VI. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Renata Lewińska i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Laureatami konkursu zostali: Katarzyna Bednarkiewicz (kl. V) – I miejsce, Martyna Malarz (kl. VI) – II miejsce, Paulina Gąsiorowska (kl. IV) – III miejsce, Julia Lament (kl. IV), Martyna Krzyczyńska (kl. IV), Oliwia Kałęka (kl. V) – wyróżnienie. Nagrody i dyplomy wręczył uczniom Pan dyrektor Krzysztof Jaworski po przedstawieniu jasełkowym dnia 22 grudnia 2016r. Prace uczniów można podziwiać w galerii prac, która znajduje się na korytarzu II piętra budynku szkoły.

Dzieci z Doliny Grabi wspólnie kolędowały z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" - 09.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Młodzi artyści z Zespołu „Dzieci z Doliny Grabi” w dniu 9 grudnia 2016 r. wzięli udział w wyjątkowym Galowym Koncercie Bożonarodzeniowym Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w katowickim Spodku.

Dzieci z Doliny Grabi na wspólne kolędowanie zaprosiły pana wójta Jerzego Kotarskiego, który zaproszenie przyjął i swoją osobą wspierał małych artystów.

Wyprawa na Śląsk była niezwykłym przeżyciem dla dzieci, gdyż w przerwie koncertu tak znakomitego zespołu, występowały, prezentując piękne kolędy wśród których znalazły się „Chojka”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Gdy się Chrystus rodzi’, „Przybieżeli do Betlejem” Zespołowi przysłuchiwały się tłumy zainteresowanych osób, nagradzając występ gromkimi brawami. Widzowie byli niezwykle ciekawi miejscowości z której pochodzi zespół, jaka szkoła tam się mieści, były także pytania o dorobek artystyczny zespołu oraz o piękne stroje. Dzieci z Doliny Grabi chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

Mikołajki w przedszkolu - 07.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dzień 7 grudnia 2016 r. zapisze się na długo w pamięci najmłodszych wychowanków. Mieli okazję obejrzeć zabawny, a jednocześnie wzruszający spektakl o Piracie i jego żonie Wściekliźnie. Z pewnością był on okazją do zapamiętania, że każdy się czegoś boi, ale warto przełamywać strach na różne sposoby. Gdyby Pirat nie wyruszył w podróż po Gwiazdkę św. Mikołaja- nie byłoby Bożego Narodzenia. I tak po odnalezieniu w głębinach tajemniczego morza tak bardzo poszukiwanego atrybutu św. Mikołaja- On sam pojawił się na dziedzińcu szkoły! Dzieci z niedowierzaniem patrzyły przez okna, machały, piszczały z radości. Zaśpiewały na powitanie piosenkę o dziadziu Mikołaju i ten wyjątkowy gość pojawił się w sali przedszkolnej. Z workiem pełnym prezentów! Każdy maluszek, starszak oraz zerówiaczek pozował do zdjęcia z Mikołajem. Nikt się nie bał, tylko uśmiechał z paczuszką pełną prezentów. Na koniec dnia dzieci wykleiły podobizny św. Mikołaja i ozdobiły nimi sale. Odbył się taniec przy choince. mikolajki 6

Atmosfera najpiękniejszych Świąt w roku będzie towarzyszyć najmłodszym do końca grudniowych dni w przedszkolu. Dzieci podpatrują przez okna, czy historia z 7 grudnia się nie powtórzy, tymczasem mogą podziwiać spadające płatki śniegu, które niestety topnieją szybko. Dlatego bałwankowe zabawy muszą jeszcze poczekać.

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy – 01.12.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Najmłodsi wychowankowie naszego zespołu szkół wraz z nastaniem ostatniego miesiąca roku rozpoczęli kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych. 1 grudnia 2016 r. udali się do Łaskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Mikołaj spełnia sny” w wykonaniu aktorów łódzkiego Teatru Lutnia.

mikołaj 5"Mikołaj spełnia sny" to godzinna baśń muzyczna o tematyce świątecznej. Przepiękna, humorystyczna, a zarazem wzruszająca opowieść o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Św. Mikołaja, że dobro zawsze zwycięża zło, pochwała pracowitości i cierpliwości. Na scenie pojawili się: Skrzaty Maniek i Gutek, Inspektorka Kontrolka, Superman Rudolf, Zaczarowany Dzwoneczek, a przede wszystkim Św. Mikołaj. 

Dzieci brały czynny udział w spektaklu i śpiewaniu piosenek.  Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia.

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli - 30.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Uczniowie klasy I, II i IV Zespołu Szkół w Marzeninie dnia 30 listopada 2016 roku odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Zduńskiej Woli. Wycieczka odbyła się w ramach szkolnego projektu: „Bezpieczni zawsze i wszędzie”. Nasze dzieciaki wysłuchały pogadanki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jak być widocznym i bezpiecznym na drodze. Odbyły się ćwiczenia praktyczne z policjantem jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Poznali pracę policjanta, zwiedzili dokładnie Komendę Policji, zawitali również na strzelnicę oraz z wielkim zainteresowaniem podziwiali radiowozy policyjne, w których mogli się poczuć jak prawdziwi policjanci jadący na akcję włączając sygnały dźwiękowe i świetlne.Policja 17

Dzięki temu wyjazdowi oraz zajęciom praktycznym uczniowie mieli możliwość utrwalić zachowania służące poprawie bezpieczeństwa. Podczas wycieczki dzieciaki były bardzo zdyscyplinowane , wykazały się dużą wiedzą , panowała znakomita atmosfera, która została na cały dzień. Po wizycie na Komendzie Policji w Zduńskiej Woli w ramach andrzejek uczniowie udali się do Chaty Małolata, gdzie wszyscy wyśmienicie się bawili, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Konkurs czytelniczo-plastyczny „Baśnie? Naturalnie!”

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Basnie

W ramach projektu „ Książka to nie tylko czytanie” biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny „Baśnie? Naturalnie!” Przeznaczony był on dla uczniów klas 1-6. Dzieci miały za zadanie przeczytać wybraną przez siebie baśń oraz wykonać do niej ilustrację wykorzystując w tym celu materiały naturalne, takie jak: kamyki, ziarenka, patyczki, liście itp. Konkurs miał na celu pobudzenie dziecięcej kreatywności oraz zachęcenie do czytania. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i stworzyli bardzo oryginalne dzieła. Komisja konkursowa w składzie: Monika Suwald, Sławomira Szadkowska, Elżbieta Staszczyk, stanęła przed trudnym wyzwaniem. Wszystkie prace były piękne i wymagały dużego nakładu pracy, postanowiono zatem wszystkich nagrodzić. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

I miejsce: Kinga Ignasiak- klasa III, Patryk Jasiński- klasa IV

II miejsce: Liwia Okrasa- klasa II, Nikola Filipczak- klasa III, Lena Janiak- klasa III, Wiktor Wardęcki- klasa III, Martyna Malarz- klasa VI

III miejsce: Zuzia Gutowska- klasa II, Filip Tarka- klasa IV

Każdy przedszkolak o tym wie, jak na drodze zachować się Bezpieczni zawsze i wszędzie - 29.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Odważni. Ciekawi świata. Potrafiący się zachować na drodze i w miejscach publicznych. Widoczni z daleka. To tylko w skrócie charakterystyka przedszkolaka 2016 roku.

Najmłodsi wychowankowie naszego zespołu szkół gościli na Komendzie Policji w Zduńskiej Woli. Wysłuchali pogadanki o tym, jak być bezpiecznym i widocznym na drodze, utrwalili numery telefonów alarmowych i zaimponowali policjantom na strzelnicy. Przyjrzeli się trudnej pracy „na dyżurce” oraz z zaciekawieniem penetrowali (prawdziwy !) radiowóz policyjny, włączając wszelkie możliwe sygnały świetlne i dźwiękowe. Ci najbardziej grzeczni dali się zamknąć „w kozie” i to z uśmiechem na ustach!

Zwiedzanie siedziby komendy przebiegało w znakomitej atmosferze, niestraszne małym nóżkom były schody do pokonania w górę i w dół. Dzieci zostały wPolicja 2ychwalone za to, że dużo wiedzą oraz potrafią i są bardzo zdyscyplinowane. 

Wycieczka na Komendę Policji odbyła się w ramach szkolnego projektu „Bezpieczni zawsze i wszędzie”. Dzięki temu wyjazdowi oraz zajęciom o znakach drogowych dzieci miały możliwość przez zabawę i z uśmiechem na ustach utrwalić zachowania służące poprawie bezpieczeństwa. Bo najważniejsze, żeby przedszkolak (i nie tylko) był zdrowy, bezpieczny, wesoły i ciekawy świata. Wszak wśród najmłodszych wychowanków rosną przedstawiciele wszystkich zawodów świata. Na dzień 29.11.2016 r. najwięcej było deklaracji: „Zostanę policjantką!”, „Zostanę strażakiem!”, „Zostanę prezydentem!”, „Zostanę mamą”. Wszystkim podopiecznym życzymy realizacji celów w życiu osobistym i zawodowym.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - 25.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Colargol. Uszatek. Puchatek. Paddington. Pospolity Miś, Pospolita Pani Misiowa. Wszyscy byli obecni w Dniu Pluszowego Misia na przyjęciu, które zorganizowali wychowankowie przedszkola oraz klasy „0”. Mamusie przygotowały smaczne ciasteczka o wyjątkowych kształtach, które wraz z dziećmi wyśmienicie udekorowały. Nie zabrakło oczywiście ulubionego przysmaku misiów i dzieci, czyli miodu. Odbyły się konkursy, a przede wszystkim wspólna zabawa taneczna. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe Misiowe medale . Tego dnia było kolorowo, pluszowo, słodko i bardzo beztrosko! Dzien Misia 15

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT