• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Park trampolin "Saltos" w Łodzi – 22.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    Uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami 22 marca 2017 roku wybrali się na wycieczkę do parku trampolin do Łodzi. Mogli skakać, brykać i szaleć oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To jest jedna z najważniejszych zasad parku. Nad bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani trenerzy. Przed rozpoczęciem skakania przeprowadzili obowiązkową rozgrzewkę, skakali razem z uczniami, pokazywali jak wykonać różne ewolucje, asekurowali, czuwali nad przestrzeganiem zasad obowiązujących w parku.trampoliny 12

    Uczniowie tego dnia bawili się wyśmienicie bo trampoliny są dla każdego, skakanie to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy jednocześnie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm i poprawia kondycję fizyczną.

Dzień Świętego Patryka – 17.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 17 marca jak co roku w naszej szkole obchodzony był dzień św. Patryka patrona Irlandii. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do obchodów tego wyjątkowego dnia. Patryk 5Klasa IV przygotowała spektakl o sprytnym skrzacie Irlandzkim, czyli Leprikonie. Klasa V zaśpiewała pieśn o legendzie Irlandii, a nasi najmłodsi wychowankowie oczarowali nas tańcem i pięknymi wesołymi piosenkami o zaczarowanej tęczy, na końcu której Leprikon ukrył swój skarb. Uczniowie szkolnego zespołu tanecznego pod opieką p. Jolanty Siwek zaprezentowali prawdziwy taniec Irlandzki. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nasi uczniowie zgodnie z tą tradycją mieli na sobie w tym dniu ubrania w kolorze zielonym, niektórzy z nich mieli szczęście skosztować soku ze „świeżych koniczyn” inni mogli skosztować zielonego słodkiego przysmaku.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – 15.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W naszej szkole dnia 15 marca 2017 roku odbyły się teoretyczne i praktyczne zajęcia wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. III i IV.

word 17Tematyka zajęć obejmowała:

- pogadankę nt. podstawowych znaków oraz przepisów ruchu drogowego;

- praktyczne kształcenie umiejętności jazdy rowerem z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas wiedzy teoretycznej;

- wykorzystanie w praktyce wiedzy nt. uczestnictwa w ruchu pieszym i rowerowym, przy przekraczaniu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz ruchem kierowanym przez policjanta.

Uczniowie podczas zajęć byli bardzo aktywni, na koniec otrzymali nagrody w postaci planów lekcji i opasek odblaskowych.

Bezcenna przyjaźń - 10.03.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           W dniu 10.03.2017 r. do przedszkola przyjechał Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Najmłodszym widzom aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Bezcenna przyjaźń”.

teatrzyk 15Główny bohater bajki to sympatyczny starszy pan, który mieszkał z ukochanymi zwierzętami- myszką, świnką, osłem i kogutem. Niestety, kiedy do jego chatki przyjechał handlarz z dalekiego miasta, dziadek zapragnął stać się posiadaczem zegarka, scyzoryka, fajki…i w zamian za znikomej wartości przedmioty gospodarz sprzedał zwierzęta.

Upłynął jakiś czas...Staruszek zrozumiał swój błąd, wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Wszystko dobrze się skończyło! Starszy pan odnalazł swoich przyjaciół, którzy powrócili z nim do domu i wybaczyli mu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne. Największą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe i trwałe szczęście. Mali widzowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie na tle starannie wykonanej scenografii. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z taką formą edukacji kulturalnej przeżywali emocje na żywo i uczyli się odróżniać dobro od zła.

II Turniej KARATE KYOKUSHIN o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice - 25.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W sobotę 25 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Marzeninie odbył się II Turniej KARATE KYOKUSHIN o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Organizatorem zawodów był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES” Marzenin we współpracy z Urzędem Gminy Sędziejowice. Zawody rozegrane zostały w konkurencji KATA (układy formalne) i KUMITE (walka)
z podziałem na kategorie wiekowe. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski.

karate 1W zawodach startowało 50 zawodników z 4 klubów:

- Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES” w Marzeninie

Trener: Sławomir Wolniak

- Klub Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy w Zduńskiej Woli

Trener: Roman Hadrian

- Klub Sportowy Husaria Wieruszów

Trener: Piotr Makowski

- Łaskie Bractwo Thratlonu Sztuk Walk

Trener: Arkadiusz Stasiak

PUCHAR WÓJTA DLA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU

HADRIAN Wiktor - Zduńska Wola

PUCHAR WÓJTA DLA NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU

LAMENT Julia – Marzenin

PUCHAR NAJMŁODSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU

MALINOWSKI Artur- Zduńska Wola

PUCHAR NAJMŁODSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU

WOLNIAK Blanka- Marzenin

Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty czwartek - 23.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

czwartek 13Dnia 23.02.2017 r. od rana w przedszkolu oraz w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy częstowali się pąkami, pączkami, pączuszkami z dżemem lub z konfiturą. Jedne były pyszniejsze od drugich. Degustacjom towarzyszyły wzajemnie wymieniane serdeczności, uśmiechy i uściski.

Przedszkolaki z radością powtarzały hasło dnia: Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek. A Bartek z grupy 5- latków poczęstował całe przedszkolne towarzystwo pączkami z serem przygotowanymi przez jedną z babć. Była to prawdziwa uczta dla najmłodszych, a poczęstunek- jak dzieci same określiły- Palce lizać.

Wyjazd do Zduńskiej Woli na spektakl KAROLCIA - 17.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Grupa wychowanków przedszkola oraz „0” udała się do Ratusza w Zduńskiej Woli na spektakl pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

Dzieci z zainteresowaniem obserwowały losy tytułowej bohaterki, która znalazła niebieski koralik. Dzięki niemu mogła zmienić świat, spełniając życzenia nie tylko swoje, ale również innych osób. Wraz z kolegą uratowała przed zlikwidowaniem osiedlowy plac zabaw i dzięki temu dzieci mogły z uśmiechem bawić się na świeżym powietrzu.kino 7

Podczas podróży zaczarowanym samochodzikiem Karolcia nauczyła dzieci piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Dzieci powtórzyły sobie także numery alarmowe i nauczyły się, jak pomagać osobom starszym w potrzebie. Kolejną dydaktyczną wartością spektaklu była nauka zachowania ię w spotkaniu z nieznajomym.

Spektakl wzbogacony był o efekty specjalne, wspaniałe iluminacje świetlne, znakomita była także oprawa muzyczna. Widowni najbardziej przypadła do gustu piosenka: „Ruszaj w świat, by spełniać marzeń czar”.

 

Dzieci z Marzenina czekają na ich spełnienie, a przede wszystkim na kolejne przedstawienie.

Pokaz historyczny: "RZYMSKIE IMPERIUM I TRADYCJE ANTYKU" - 14.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       Dla uciechy publiczności i radości pedagogów program tematem do antyku nawiązuje, lecz humoru ani krzty mu nie brakuje. Rusz razem z nami w świat ciekawy, a jednocześnie poruszający i prawy, gdyż to co możesz wiedzieć o pradawnym Rzymie, jego kulturze, potędze i majestacie jest właściwie na wyciągnięcie twojego miecza. Historia ta opiewa od zarania wieków do późnego średniowiecza. pokaz 10

     Do naszej szkoły przybyła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina, która w pokazie historycznym Rzymskie Imperium zaprosiła nas na żywą lekcję historii. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walk i zaproszenie do nich samych uczniów.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT