• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Konkurs czytelniczo-plastyczny „Baśnie? Naturalnie!”

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Basnie

W ramach projektu „ Książka to nie tylko czytanie” biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny „Baśnie? Naturalnie!” Przeznaczony był on dla uczniów klas 1-6. Dzieci miały za zadanie przeczytać wybraną przez siebie baśń oraz wykonać do niej ilustrację wykorzystując w tym celu materiały naturalne, takie jak: kamyki, ziarenka, patyczki, liście itp. Konkurs miał na celu pobudzenie dziecięcej kreatywności oraz zachęcenie do czytania. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i stworzyli bardzo oryginalne dzieła. Komisja konkursowa w składzie: Monika Suwald, Sławomira Szadkowska, Elżbieta Staszczyk, stanęła przed trudnym wyzwaniem. Wszystkie prace były piękne i wymagały dużego nakładu pracy, postanowiono zatem wszystkich nagrodzić. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

I miejsce: Kinga Ignasiak- klasa III, Patryk Jasiński- klasa IV

II miejsce: Liwia Okrasa- klasa II, Nikola Filipczak- klasa III, Lena Janiak- klasa III, Wiktor Wardęcki- klasa III, Martyna Malarz- klasa VI

III miejsce: Zuzia Gutowska- klasa II, Filip Tarka- klasa IV

Każdy przedszkolak o tym wie, jak na drodze zachować się Bezpieczni zawsze i wszędzie - 29.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Odważni. Ciekawi świata. Potrafiący się zachować na drodze i w miejscach publicznych. Widoczni z daleka. To tylko w skrócie charakterystyka przedszkolaka 2016 roku.

Najmłodsi wychowankowie naszego zespołu szkół gościli na Komendzie Policji w Zduńskiej Woli. Wysłuchali pogadanki o tym, jak być bezpiecznym i widocznym na drodze, utrwalili numery telefonów alarmowych i zaimponowali policjantom na strzelnicy. Przyjrzeli się trudnej pracy „na dyżurce” oraz z zaciekawieniem penetrowali (prawdziwy !) radiowóz policyjny, włączając wszelkie możliwe sygnały świetlne i dźwiękowe. Ci najbardziej grzeczni dali się zamknąć „w kozie” i to z uśmiechem na ustach!

Zwiedzanie siedziby komendy przebiegało w znakomitej atmosferze, niestraszne małym nóżkom były schody do pokonania w górę i w dół. Dzieci zostały wPolicja 2ychwalone za to, że dużo wiedzą oraz potrafią i są bardzo zdyscyplinowane. 

Wycieczka na Komendę Policji odbyła się w ramach szkolnego projektu „Bezpieczni zawsze i wszędzie”. Dzięki temu wyjazdowi oraz zajęciom o znakach drogowych dzieci miały możliwość przez zabawę i z uśmiechem na ustach utrwalić zachowania służące poprawie bezpieczeństwa. Bo najważniejsze, żeby przedszkolak (i nie tylko) był zdrowy, bezpieczny, wesoły i ciekawy świata. Wszak wśród najmłodszych wychowanków rosną przedstawiciele wszystkich zawodów świata. Na dzień 29.11.2016 r. najwięcej było deklaracji: „Zostanę policjantką!”, „Zostanę strażakiem!”, „Zostanę prezydentem!”, „Zostanę mamą”. Wszystkim podopiecznym życzymy realizacji celów w życiu osobistym i zawodowym.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - 25.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Colargol. Uszatek. Puchatek. Paddington. Pospolity Miś, Pospolita Pani Misiowa. Wszyscy byli obecni w Dniu Pluszowego Misia na przyjęciu, które zorganizowali wychowankowie przedszkola oraz klasy „0”. Mamusie przygotowały smaczne ciasteczka o wyjątkowych kształtach, które wraz z dziećmi wyśmienicie udekorowały. Nie zabrakło oczywiście ulubionego przysmaku misiów i dzieci, czyli miodu. Odbyły się konkursy, a przede wszystkim wspólna zabawa taneczna. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe Misiowe medale . Tego dnia było kolorowo, pluszowo, słodko i bardzo beztrosko! Dzien Misia 15

Spotkanie Andrzejkowe - 24.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                 Zgodnie z tradycją 24 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali smaczny poczęstunek dla wszystkich. Szkolny korytarz został zamieniony w „salę wróżb”, uczniowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Andrzejki 10Podczas dyskoteki andrzejkowej odbywały się konkursy: karaoke, dmuchanie balonów, zjedzenie jabłka i inne. Można było wygrać „słodkie” nagrody. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich wychowawców.

Filmowy świat dziecka - 17.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

kino łódź 1

Dnia 17 listopada 2016 r. wychowankowie klasy „0” oraz dwóch grup przedszkolnych wyruszyli w podróż poza granice powiatu aż do miasta wojewódzkiego. A wszystko za sprawą ogromnego pragnienia obejrzenia filmu „Trolle” w Cinema City. Zanim miłośnicy kina dotarli na seans, odbyli spacer po Manufakturze. Oglądali zabytkowe zabudowania, dowiedzieli się, że na środku placu przygotowywane jest lodowisko oraz miejsce na ogromną choinkę. W kinie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią z Egurrola Dance Studio. Zostali wyróżnieni za poczucie rytmu i zaproszeni na specjalną lekcję tańca w Łodzi. Zamiłowanie do muzyki było także widać podczas seansu filmowego, gdyż roztańczone tytułowe trolle porywały najmłodszych widzów do tańca. Można było pomyśleć, że dzieci są na wspaniałym koncercie.

Powiatowy konkurs na najlepszą sałatkę - 17.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Uczennice klasy V naszej szkoły w składzie: Martyna Cieślak, Oliwia Kałęka, Gabriela Okrasa wraz z opiekunem p. Danielem Łamkiem wzięły udział w powiatowym konkursie na najlepszą sałatkę/surówkę w ramach „ Światowego Dnia Rzucania Palenia” pod hasłem „ Każdy mądry Ci to powie, że palenie niszczy zdrowie”. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Łasku, Urząd Miasta i Gminy w Łasku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łasku. Etap powiatowy konkursu odbył się 17 listopada 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku. Nasza wspaniała drużyna wykonała pyszną sałatkę z tuńczykiem oraz zaprezentowała hasło:sałatka 13

„ NIKOTYNA TO ŚMIERCI PRZYCZYNA! MARZENIN CI TO POWIE, ŻE TUŃCZYK, POMIDOR, SAŁATA TO SAMO ZDROWIE”. Nasze dziewczęta zostały wyróżnione. Gratulujemy!!!

I BAL POSTACI Z BAJEK - 16.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Kalendarz uroczystości przedszkolnych w roku szkolnym 2016/2017 wypełniła kolejna data, podczas której odbyło się Bajkowe Święto.

Dnia 16 listopada 2016 r. dzieci przybyły w pięknie przygotowanych, kolorowych strojach. Były królewny, księżniczki, wróżki w towarzystwie rycerzy. W barwnym korowodzie wyróżniały się także postacie Myszki Miki, Kubuś Puchatek, Elza z siostrą Anną Krainy Lodu. Nad bezpieczeństwem czuwała grupa strażaków oraz Batmanów i Spidermenów.   W pląsach i zabawach brała także udział para Piratów oraz jeden z Muszkieterów. Były tańce, były konkursy, muzyczne i słowne zagadki!

W ten wyjątkowy dzień do sali przedszkolnej przybyli zaproszeni goście. Pan Dyrektor przeczytał dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku. Na pytanie: Czy dzieci spotkały kiedyś wilka, dało się słyszeć odpowiedzi kilku śmiałków: Taak! I w ogóle się nie baliśmy! Batman dodał, że …niczego się nie boi!bal 22

Odwiedziły nas także uczennice klasy III oraz V, przeczytały dzieciom ulubione wiersze i również musiały sprostać pytaniom najmłodszych. A dzieci chciały koniecznie wiedzieć: Jak działa lokomotywa? Jak się robi książki? Jak Roszpunka uratowała Księcia?

Na koniec Kalinka ujawniła prawdę, że jej pies lubi kości. No cóż, w końcu i zwierzęta są bohaterami bajek. Wszak bawiącym się i czytającym przyglądał się Kot w Butach, który okazał się bardzo dobrym obserwatorem i znakomitym fotografem (Pani Paulinko pseudo Paulinko - dziękujemy!!!).

Wycieczka do Łodzi na największą wystawę budowli z klocków lego - 15.11.2016 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

lego 6  15 listopada 2016 roku uczniowie z klasy I, II i IV odwiedzili największą w Polsce wystawę budowli z klocków lego. Wystawa ta łączy zabawę i edukację. Dzieci z ciekawością oglądały eksponaty przedstawiające postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne. Elementy interaktywne były bardzo chętnie uruchamiane przez uczniów, a poruszające się karuzele, pociągi i roboty pobudzały wyobraźnię dzieci. Można było zobaczyć między innymi największą na świecie makietę TITANICA wybudowaną w skali 1:25. Największym powodzeniem, jednak cieszył się kącik zabawy, w którym dzieci mogły samodzielnie projektować oraz budować własne konstrukcje. Czas wspaniałej zabawy i nauki dobiegł końca, jednak wspomnienia z tej niezwykłej wystawy pozostaną jeszcze długo w naszej pamięci.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT