• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Choinka szkolna - 03.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Jak co roku w karnawale, wszyscy bawią się wspaniałe

Uczniowie i wychowankowie naszej szkoły uczcili tradycję karnawałowej zabawy i bardzo licznie przybyli w dniu 3.02.2017 r. na parkiet sali gimnastycznej, by pląsać w rytm różnorodnej muzyki. choinka 5

Przede wszystkim na tle przepięknie udekorowanej sali uczestnicy zabawy zaprezentowali kolorowe i pomysłowe stroje. Była grupa bałwanków, motylków, biedronek, księżniczek i spidermenów. Nie zabrakło także piłkarzy i piratów. Z pewnością ci, którzy szyli stroje, wykazali się ogromną pomysłowością.

          Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, który dzieciom i młodzieży dodał sił do dalszej zabawy. Nie zabrakło specjalnych dymów, świateł i innych efektów, które zachęcały do tańca. Miło nam, że w tym dniu odwiedziły nas najmłodsze dzieci, które dopiero dołączą od września do grupy przedszkolnej oraz przybyli także absolwenci, którzy parę miesięcy temu opuścili mury naszej szkoły.

Koncert Cztery Pory Roku z okazji Dnia Babci i Dziadka - 03.02.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Tyle darów rok nam przyniósł:
Pszczołom łąki kwiatów pełne,
Ludziom dał łany zbóż,
Zbożom dał pełen kłos,

Przykrył pola płachtą śniegu,
Aby zimą odpoczęły.
Myślisz ty, myślę ja,
Co nam rok miniony dał.         Seweryn Krajewski

Dzien Babci 23

   Piosenką Krzysztofa Dzikowskiego i Seweryna Krajewskiego uczniowie wraz z wychowankami oraz absolwentami zespołu szkół rozpoczęli koncert z okazji Święta Babć i Dziadków. Jak co roku do naszej szkoły przybyli szanowni goście, aby usłyszeć, że to „wielkie święto, o którym pamięta każda Kasia, Tomek i Krzyś”. Ogromną radość wzbudziło pojawienie się na uroczystości kilku prababć.

    Najmłodsi wychowankowie wcielili się w role dwunastu braci- miesięcy, którzy symbolicznie przekazali dary Nowemu Rokowi. Starsze uczennice dzięki krawcowi- marzycielowi wystroiły się w piękne szaty pór roku. W ten sposób ukazane zostało przesłanie całej uroczystości- o pięknie otaczającego świata, o przemijaniu pór roku, o fascynującym odkrywaniu przyrody oraz o tym, że z każdym rokiem jesteśmy bogatsi o piękne wspomnienia. To właśnie tę naukę, tę wrażliwość na piękno przyrody potrafią przekazać wnukom babcie i dziadkowie. Dzieci potrafiły odwzajemnić się piosenką, tańcem i słowem. W listach do babć i dziadków potrafiły malować poetyckie metafory, w których szanowni jubilaci porównani zostali do piękna pór roku: „…moja babcia ma oczy jak fiołki, a gdy z dziadkiem razem jadą rowerami, to zawsze lato się uśmiecha”, „Babciu, masz oczy jak niebo latem, a włosy jak liście jesienią. Kochany Dziadku, masz białą brodę jak śnieg zimą”, „Kochane Babcie i kochani Dziadkowie, życzę Wam, byście byli pogodni jak wszystkie wiosenne poranki i zawsze mieli promienne oczy jak słoneczko w lecie, żebyście mieli gorące serca, które roztopią lody nawet w zimę”.

Wyprawa na zamki dmuchane – 25.01.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      zamki 14Grupa wychowanków oraz uczniów naszej szkoły udała się w dniu 25.01.2017 r. do Sędziejowic na dmuchany plac zabaw. Na dzieci w sali gimnastycznej Zespołu Szkół czekały do zabawy cztery ogromne, kolorowe urządzenia wypełnione trampolinami, zjeżdżalniami, tunelami oraz labiryntami. Dzieci rozwijały sprawność, pokonując rozmaite przeszkody. Rozwijały wyobraźnię, znikając w tropikalnej dżungli, na safari lub w paszczy ogromnego tygrysa. Miały z pewnością zapewnioną dużą dawkę ruchu i rozrywki. Uzupełniły stracone kalorie, spożywając watę cukrową, która na każdym placu zabaw najlepiej smakuje. W ten zimowy feryjny dzień wrażeń najmłodszym, jak i starszym dzieciom nie brakowało.

Noc z duchami - 16-17.01.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           Podczas ferii w naszej szkole nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z czytelnictwem. Kontynuując działania związane z projektem „Książka to nie tylko czytanie” zorganizowaliśmy „Noc z duchami”. „Biletem wstępu” dla uczestników było przeczytanie jednej z wielu książek o magii, tajemnicach, duchach i innych straszydłach. Spotkaliśmy się o godzinie 17 i wspólną noc zaczęliśmy od przygotowania miejsca na nocleg. Chłopcy dmuchali materace, a dziewczęta zadbały o miły nastrój. Potem zaczęliśmy wspólną zabawę. noc 7Dzieci tworzyły dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Należało rozwiązać krzyżówkę, ale nie było to łatwe. Pytania hasłowe dla grup umieszczone były w kopertach, ale aby je znaleźć należało korzystając ze wskazówek odszukać dziesięć kopert, które umieszczono różnych zaskakujących miejscach na terenie całej szkoły. Trzeba było być wnikliwym i uważnym, gdyż pomyłka dawała zwycięstwo rywalom. Zabawa dała uczestnikom wiele satysfakcji i okazała się bardzo intrygująca, gdyż odwiedzili w szkole miejsca, do których zaglądają bardzo rzadko. Po rozwiązaniu krzyżówki trzeba było objaśnić hasło, wykorzystując różne źródła dostępne w bibliotece. Następnie grupy układały opowiadanie o duchu naszej szkoły. Poszło im świetnie. Powołany „do życia” Duch Heniek dał się mocno we znaki niektórym uczestnikom podczas następnych godzin wspólnej nocy w murach szkoły. Nic tak nie smakuje, jak przygotowana w szkolnej kuchni kolacja. Po niej czas na odpoczynek przy ciekawym filmie. Nie obyło się bez popcornu i soczku. Później przyszedł czas na karaoke. Dzieci chętnie śpiewały piosenki ulubionych wokalistów i zespołów. Zainteresowani, mogli też spędzać czas w bibliotece, szukając nowych książek. Zaskakująca dla dzieci okazała się propozycja nocnej zabawy na śniegu. Bitwa na śnieżki wyczerpała uczestników, więc udaliśmy się spać. Ale w tym momencie dał o sobie znać Duch Heniek. Oj, niektórzy najedli się strachu! Było ciemno, tajemniczo i „straszno”, a duch wałęsał się po korytarzach wyjąc i hałasując strasznie. Na szczęście po pewnym czasie ucichł, a my mogliśmy trochę się przespać. Rano śniadanie, porządkowanie sal i w objęcia czekających rodziców!

Kolęda ludzikch serc - 13 i 15 stycznia 2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca Dzieci z Doliny Grabi zaprezentował program świąteczno- noworoczny: „Gore gwiazda Jezusowi w obłoku” w kilku miejscach poza szkołą. Młodzi kolędnicy udali się do Przedszkola Publicznego nr 6 oraz do Domu Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli w dniu 13.01.2017 r. oraz do Kościoła pod wezwaniem  św. Wacława Męczennika w Grabnie w dniu 15.01.2017 r.

Kolęda 15Pomysł na kolędowanie powstał spontanicznie i wpisuje się w akcję Po Kolędzie JP2 organizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jak mówi Olga Strycharczyk z Chóru Akcji: Kolędowanie w różnych instytucjach, takich jak domy dziecka, więzienia, szpitale, hospicja, domy samotnej matki oraz domy pomocy społecznej w niezwykły sposób przełamuje bariery i zwraca uwagę na ludzi na co dzień zapomnianych. To nie tylko szereg koncertów kolędowych, ale przede wszystkim wyjście do drugiego człowieka. Nasza kolędująca rodzina stale się powiększa i razem dzielimy się tym, co dzięki Bożemu Narodzeniu w nas najlepsze: serdecznością, uśmiechem, rozmową, uściskiem dłoni i wzruszeniem nad małym Jezusem

„Jesteśmy razem” - 13-14 stycznia 2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

  Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą, postanowili wspólnie rozpocząć ferie zimowe, spędzając po raz pierwszy w swojej szkolnej karierze noc w murach naszej szkoły. Emocje były duże. Każdy z 8-mio i 9-cioletnich uczestników musiał wykazać się samodzielnością i wytrwałością.Program zajęć jaki przygotowali opiekunowie nie pozwalał na nudę. Wieczór rozpoczął się grami i zabawami ruchowymi w sali gimnastycznej. Po solidnej, sportowej rozgrzewce rozpoczęły się rozgrywki zespołowe w „dwa ognie”. Sędzią głównym tego spotkania był Antoś Gierak. Uczestnicy drużyn walczyli zawzięcie, przykładając się do każdego podania. Emocje udzielały się wszystkim – nawet opiekunom, którzy aktywnie uczestniczyli w rywalizacji jako zawodnicy. Wszyscy uczyli się zasad fair-play. Po pysznej kolacji przygotowanej przez rodziców, rozpoczęły się nocne podchody na terenie szkoły, z latarką w roli głównej. Zabawa polegała na odszukiwaniu „rozmieszczonych” w zakamarkach szkoły kartek z imionami dzieci. Następnie każdy losował zadanie, które wykonywali wszyscy uczestnicy. Nastąpiłaciemność, cisza, tajemnica… Uczestnikami opiekował się dobry duch szkoły – wysyłając podpowiedzi ustne dla każdego. To był dobry trening dla uwagi słuchowej i wzrokowej. Wspomniana latarka była bardzo pomocna w zdobywaniu informacji, przy wyszukiwaniu imion i wykonywaniu zadań. Zróżnicowany poziom trudności zadań wyzwalał empatię, poczucie humoru, dystans do samego siebie i co nockaanajważniejsze - budował poczucie bezpieczeństwa. „Najgłośniej” wykonanym zadaniem była „Zupa pomidorowa”, „najweselszym” – papier toaletowy w roli bandaża, „najcichszym” – jak rozwiązać magiczny kwadrat, „najbardziej integrującym” - zmagania matematyczne – pokazujące różne metody liczenia. Późnym wieczorem rozpoczęły się zabawy muzyczne – karaoke. Zdecydowanym przebojem okazały się słowa piosenki - „przez te oczy zielone, zielone…”, prawie oszaleli.To nie koniec wieczorno-nocnych atrakcji. Opiekunowie zaprosili uczestników do „starego kina” na seans filmowy - „Czarne stopy”. Następnie nadszedł czas pogawędki i relaksu. Nocne rozmowy wśród przyjaciół, opowiadanie żartów pozwoliło wyciszyć się przed pierwszym wspólnym snem, który był zdrowy i krótki.Rano bez najmniejszych sprzeciwów odbył się trening biegowy i zabawa śnieżkami na terenie naszego boiska. Po treningu upragnione spotkanie z rodzicami i wspólne sprzątanie klasy.

Harmonogram wypoczynku w okresie ferii zimowych w Zespole Szkół w Marzeninie w dn. 13.01. – 29.01.2017 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Zgodnie z naszą szkolną tradycją, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców, wsparciu finansowemu organu prowadzącego szkołę – Gminy Sędziejowice oraz współpracy z Parafią WNMP w Marzeninie, powstał harmonogram zimowego wypoczynku w okresie ferii 2017 r. Zapraszam wszystkich wychowanków i uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie, ich rodziców i młodzież spoza naszej szkoły, do korzystania z bogatej oferty zajęć rekreacyjnych, sportowych i edukacyjnych. Mamy nadzieję, że różnorodność i ilość zaplanowanych przedsięwzięć pozwoli bezpiecznie, aktywnie i mądrze spędzić ten czas naszym podopiecznym i wszystkim sympatykom naszej szkoły.

                   Zapraszamy wszystkich serdecznie!

                                                                                                     Dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie

 

Załączniki:
Pobierz plik (ferie 2017 p.pdf)ferie 2017 p.pdf[ ]76 kB

Hej Kolęda, Kolęda…

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Hej Kolęda, Kolęda…

           Zanim udaliśmy się na świąteczny wypoczynek, przez naszą szkołę przeszedł orszak kolędników (uczniowie kl. III i IV). Święta Rodzina, pasterze, aniołowie, trzej królowie, przedstawiciele sił nieczystych – nasze diabełki oraz muzykanci, odwiedzili każde pomieszczenie szkolne śpiewając kolędy, przybliżając wszystkim ten staropolski obrzęd. Aktywność naszych kolędników została wykorzystana przy tworzeniu świątecznej prezentacji. Tegoroczna Bożonarodzeniowa pocztówka dźwiękowa powstała w naszym studiu nagrań. Słychać na niej subtelnie trącającą struny gitary Kingę Ignasiak i odważnie prowadzącą smyczek po strunach wiolonczeli Amelię Paradowską. Obie są uczennicami klasy III.

Autorką zdjęć i prezentacji jest niezastąpiona Kasia Bednarkiewicz z kl.V.

Brawo Wy!

 

 

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT