• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wycieczka do radia w Sieradzu - 13.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    W dniu 13 maja 2019r., grupa licząca 29 uczniów z klas 3-8 udała się z wizytą do Radia Nasze FM. w Sieradzu. Radio 5Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu. Na miejscu przywitała nas p. Klaudia Pawlak, która oprowadziła dzieci po pomieszczeniach radiowych. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na antenie radiowej w programie na żywo. Było to niezwykłe wyzwanie, które przyniosło wiele radości ale i wiązało się z niepewnością i tremą. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodzili z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania. Kto wie, może któryś z naszych uczniów w przyszłości będzie zajmować się pracą dziennikarza radiowego.

Link do relacji z wizyty uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie w Naszym Fm.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:0dlFZysuOmQJ:www.nasze.fm/news,31816+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

XIV Wojewódzki Bieg pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku – 12.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Dzień 12 maja 2019r. na długo zapadnie w naszej pamięci, a wszystko za przyczyną szóstki naszych uczniów. My w niedzielne popołudnie przyglądaliśmy się niekorzystnym warunkom atmosferycznym przez szyby okien naszych ciepłych domów, obserwując intensywność opadów chłodnego deszczu. A oni, nasi mali bohaterowie stawiali dzielnie czoła każdej kropli padającej z nieba na trasę XIV Wojewódzkiego Biegu pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku. Wszyscy spisali się wyśmienbieg papieski 2icie poprawiając swoje rekordy życiowe i plasując się na wysokich miejscach ocierając się o podium. Tym razem nie udało się nikomu wywalczyć pucharu, który zasiliłby bogatą kolekcję nagród i wyróżnień za wszystkie sukcesy szkoły, ale chłopcy zdobyli o wiele więcej, pokazali wszystkim, że mają charakter i poradzą sobie z każdą przeciwnością losu. Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Opieczyński, Jakub Nawrocki, Janusz Wawrzyniak, Mikołaj Dłużyński, Adam Wawrzyniak, Mikołaj Sagan. Wielki ukłon w Waszą stronę dzielni wojownicy.

Żywa lekcja historii - opowieści obozowe „Dzień jak co dzień” - 08.05.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

„Z pokolenia niech głos nasz

idzie w pokolenie:

O pamięć, nie o zemstę

proszą nasze cienie!

Los nasz dla Was przestrogą

ma być - nie legendą.

Jeśli ludzie zamilkną,

głazy wołać będą.”

                        (Franciszek Fenikowski)

8 maja 2019 r. do naszej szkoły przybył niecodzienny gość. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego spotkania, w którym udział wzięły klasy: V, VI, VII i VIII. Pan Dyrektor po przywitaniu Pana Piotra Firkowskiego, narratora spotkania, zaprosił wszystkich na żywą lekcję historii z cyklu - opowieści obozowych pt. „Dzień jak co dzień”.

        historia 4    Pan Piotr przedstawił historię swojego ojca Mirosława Firkowskiego ps. „Sławek”, który w czasie II wojny światowej był więźniem trzech obozów koncentracyjnych: KL Auschwitz o numerze - AU. 13 182, Neugamme k/Hamburga - NG. 18 565 i obóz Bergen-Belsen w Dolnej Saksonii - B-B. bez nr. Wysłuchaliśmy pięknych patriotycznych pieśni obozowych w prezentacji multimedialnej. Uczniowie zobaczyli jak wyglądał jeden dzień więźnia w obozie koncentracyjnym. Żaden z więźniów nie miał nazwiska tylko numer. Każdy dzień spędzony w obozie mógł być dniem ostatnim dla więźnia. Codzienna katorżnicza praca, głód, choroby, mordowanie, bicie i znęcanie się niemieckich oprawców prowadziło do masowej zagłady ludzi. Uczeń klasy VII zgodził się założyć ubranie więźnia obozowego. Wszystkich zaskoczyła ilość obozów i podobozów znajdujących się na terenie Niemiec. Zapoznaliśmy się z ich organizacją i funkcjonowaniem. Przedstawione zostały postacie, które na długo pozostały w pamięci ludziom prześladowanym w obozie, takim przykładem był Tadeusz Pietrzykowski zwany „Tedy”. Stoczył on wiele zwycięskich walk bokserskich. Były to walki bardzo nierówne i niesprawiedliwe w stosunku do jego osoby. Niemieccy bokserzy reprezentowali znacznie wyższe kategorie wagowe, a ponadto byli doskonale wyżywieni i wytrenowani. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy od Pana Piotra Firkowskiego wzruszającą lekturę, w której zawarte jest obozowe życie jego ojca. Książka nosi tytuł: „Przez trzy kacety”. Znajduje się ona w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy do jej przeczytania wszystkich uczniów klas starszych.

W jednym z rozdziałów książki, jej główny bohater mówi …”Wreszcie przyszła wolność! Ta wyśniona! Wymarzona! Wytrwałem i żyję! Sprawił to dobry, szczęśliwy LOS! Dopomogła kwitnąca młodość, nienaganna kondycja fizyczna i wiara w słuszność sprawy, wyniesiona z domu rodzinnego, szkoły, organizacji, głównie ZHP. Wola przetrwania była olbrzymim, potężnym bodźcem życia…. I chyba najważniejsze to, że zawsze byłem człowiekiem, że mimo trudnych i często bardzo skomplikowanych sytuacji nie zatraciłem godności prawego, szarego obywatela…. Do domu wróciłem wczesnym rankiem 27 lutego 1946 roku.”

Pan Mirosław Firkowski w chwili aresztowania przez gestapo miał zaledwie 17 lat. W obozach przebywał od roku 1941 do roku 1945. Nigdy nie udało się wyleczyć do końca nabytych chorób i niepełnosprawności.

Spotkanie było wielkim przeżyciem, nie tylko dla uczniów ale także dla nauczycieli. Na długo zapamiętamy tę lekcję historii.

Święto Konstytucji 3 Maja- 29.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

„Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajną i chłopakiem…”

     W dniu 29.04.2019 r., z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy II zaprezentowali obecnym na uroczystej akademii program pełen patriotycznej symboliki i treści. Ta rocznica wpisuje się szczególnie w ciąg majowych świąt, przypominających nam Kim Jesteśmy. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu drugoklasistów został gorąco przyjęty przez obecnych wychowanków i uczniów oraz grono pedagogiczne naszej szkoły.Konstytucja 3 Maja 9

Kochamy Polskę z całych sił,

Chcemy byś również kochał Ją i TY – i TY!”

XLII powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – 29.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie ofiar wypadków drogowych z ich udziałem organizowany jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dnia 29 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku odbył się finał powiatowy zorganizowany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Przeprowadzono dwie konkurencje:

 1. Test wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 2. Sprawdzian praktycznych umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych:

      I grupa ( wiek 10 – 12 lat) drużyna z naszej szkoły w składzie : Antoni Gierak, Brajan Marczak, Janusz Wawrzyniak( kl. V) zajęła III miejsce w powiecie

        II grupa ( powyżej 12 lat) nasza drużyna w składzie : Weronika Ludwisiak, Mikołaj Dłużyński( kl. VII), Bartłomiej Niewiadomski( kl. VIII) była bezkonkurencyjna, zajęła I miejsce w powiecie ( drugi rok z rzędu).BRD 10

     Ta nasza wspaniała drużyna będzie reprezentować naszą szkołę, gminę i powiat na szczeblu wojewódzkim!

                                                         Gratulujemy i życzymy powodzenia-)

Wielkanoc w naszej szkole - 12.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                         Dnia 12 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem p. Moniki Suwald przedstawili w przystępny dla uczniów sposób informacje o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Informacje były przeplatane wierszami o tejże tematyce. Następnie został przeprowadzony konkurs związany z przypomnianymi tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup przedszkolnych i klas szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezbędną wiedzą, za co otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło też śmigusa-dyngusa, co rozbawiło uczestników uroczystości.
Następnie Pan dyrektor, Krzysztof Jaworski wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie historycznym „Być Polakiem to brzmi dumnie”, szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Św. Patryka.
      Wielkanoc 8Życzenia świąteczne złożyli wszystkim uczestnikom uroczystości Pan dyrektor Krzysztof Jaworski, a następnie Wójt Gminy Sędziejowice, Pan Dariusz Cieślak. Na zakończenie, uczniowie klas V i VIII, poczęstowali wszystkich symbolicznym jajeczkiem. Przed wyjściem
z sali gimnastycznej uczniowie częstowali się babkami wielkanocnymi przygotowanymi przez rodziców, zaś w stołówce szkolnej czekał na nich przepyszny barszcz biały.

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną - 08.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                                     Dnia 8 kwietnia 2019r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów klas I-VIII. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Paulina Krawczyk i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Wielkanocne kartki wykonane zostały przez uczniów różnorodnymi technikami. Ocena ich była bardzo trudna. Prace oceniano w dwóch grupach wiekowych: wśród uczniów klas I-IV i V-VIII. W młodszej grupie wiekowej za najpiękniejszą uznano kartkę wykonaną przez uczennicę klasy II- Nikolę Lichą, II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Amelkę Kocobolską, uczennicy również kl. II, zaś III miejsce kartce wykonanej przez Filipa Kacprzaka z klasy I. W tej kategorii wiekowej przyznano również 2 wyróżnienia, które otrzymali: Julka Kocobolska z kl. IIIi Igor Walusiński z kl. II. Kartka 16
                 Wśród uczniów klas starszych I miejsce przyznano kartce wykonanej przez Kasię Bednarkiewicz, uczennicy kl. VII, II i III miejsca przyznano pracom wykonanym przez uczennice kl. VI, odpowiednio Zuzi Wdowińskiej i Paulinie Gąsiorowskiej. Wyróżnienia zaś otrzymały uczennice: Julka Lament z kl. VI i Martyna Malarz z kl. VIII. Wszystkim nagrodzonym uczniom dyplomy oraz drobne upominki wręczył Pan dyrektor Krzysztof Jaworski dnia 12 kwietnia 2019 r. w trakcie uroczystości związanej ze zbliżającym się Świętem Wielkiej Nocy. Wielkanocne kartki wykorzystano jako dekorację korytarza II piętra budynku szkoły. Wszystkim laureatom konkursu
serdecznie gratulujemy.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT