PATRIOTYCZNA LEKCJA BIBLIOTECZNA
Dnia 7-go listopada Nasza zeróweczka wraz z wychowawcą Pauliną Kaczmarek, udała się do Filii Bibliotecznej w Marzeninie, gdzie odbyła się patriotyczna lekcja biblioteczna. Dzieci miały okazję wysłuchać legendy o Warsie i o Sawie, czyli jednej z historii o powstaniu nazwy naszej pięknej stolicy Warszawa, oraz legendy o Śpiących Rycerzach w Tatrach. Po wysłuchaniu legend dzieci układały puzzle w małych grupach, po czym uczestniczyły aktywnie w pogadance nt. czym jest legenda, stolica i herb. Miały okazję również zagrać w grę „ W krainie Baśni”, gdzie ćwiczyli swoją spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Na zakończenie przygody w Bibliotece naszym zadaniem było ułożenie z liter nazwy stolicy, co jak widać na załączonym zdjęciu –udało nam się doskonale !
KONKURS LITERACKO-JĘZYKOWY
W październiku uczniowie klas IV - VIII licznie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Literacko - Językowym pt.: " Mój favourite bohater literacki ". Zadaniem uczestników było dokonać pisemnej charakterystyki ulubionego bohatera literackiego. Teksty były pisane w języku angielskim. Celem konkursu było min.: pogłębianie zainteresowań czytelniczych uczniów, doskonalenie umiejętności pisania w języku angielskim, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie wyobraźni i inne.
Serdeczne gratulacje dla laureatów. Są oni powodem do dumy dla swoich najbliższych jak również dla nauczycieli. Miejmy nadzieję, że kiedyś rozsławią nasze strony jako literaci czy dziennikarze. Gratulacje również dla wszystkich uczniów , którzy podjęli się wyzwań pisarskich. Nawet jeśli nie stali na podium to i tak są dla nas wzorem i mają przed sobą ogromne możliwości.
Laureaci konkursu:
klasy IV - V:
miejsce I - Julia Puławska
miejsce II- Nela Licha , Zuzanna Kosecka
miejsce III- Tomasz Kamieniak
wyróżnienie: Maciej Panek, Jan Brzeziecki, Ludwik Kubiak
klasy VI - VIII:
miejsce I - Maria Bilant, Nikola Licha
miejsce II - Blanka Stępień
miejsce III - Adrian Baran
wyróżnienia: Łucja Frątczak
11.11.2024
I MIEJSCE W TENISIE STOŁOWYM
24 października 2024 r. w Szkole Podstawowej w Czestkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w Tenisie Stołowym. Nasi uczniowie- Jan Brzeziecki, Oskar Wolniak i Oliwier Buczkowski pokonali wszystkie drużyny z całego powiatu i zdobyli I miejsce w kategorii chłopców.
PIONIERZY INICJATYWY PROGRAMOWANIE = NASZ DRUGI JĘZYK
W roku szkolnym 2024/25 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w nowatorskim programie nauczania programowania, który ma uczynić programowanie drugim językiem i przygotować uczniów do zarządzania sztuczną inteligencją w przyszłości.
Program Programowanie = Nasz Drugi Język jest częścią inicjatywy „Raz na 120 lat”, organizowanej przez Mirona Mironiuka i firmę Cosmose AI, we współpracy z Placówką Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Polsce, które już w tym roku uczestniczą w projekcie. (Szkoły widoczne na mapie). Celem inicjatywy jest zwiększenie poziomu nauczania programowania w szkołach podstawowych.
W roku szkolnym 2024/2025 program będzie realizowany na lekcjach informatyki, a uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności na platformie Pixblocks.
01.11.2024
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą."
- Jan Twardowski
KONKURS "MOJA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
Klasa 3 wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno-Filmowego "Moja bezpieczna droga do szkoły"
Konkurs organizowany był przez Oddział Prewencyjny Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i wyróżniła wiele bardzo ciekawych prac plastycznych.
W gronie laureatów znaleźli się Oliwia Kałuża i Jan Perliński zajmujący wysokie miejsca. Wszyscy uczniowie klasy 3 wzięli czynny udział w konkursie przygotowując ciekawe prace plastyczne zgodne z ważną tematyką bezpieczeństwa na drodze. Zostali oni wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu łaskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-3 oraz 4-7. Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, utrwalenie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, ale również rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej.
DYKTANDO „BIEGANE” W KLASIE TRZECIEJ
Dzieci nie przepadają za nauką ortografii, ale uwielbiają biegać i rywalizować. Czy można te trzy rzeczy połączyć? Jak najbardziej! Mało tego – nauka ortografii w biegu jest dla małych uczniów nie tylko atrakcyjna, ale także efektywna!
Przekonali się o tym uczniowi klasy trzeciej, którzy z wielkim entuzjazmem podeszli do niecodziennego dyktanda.
Dyktanda ruchowe mają za zadanie rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę oraz spostrzegawczość. Ponieważ organizujemy je w parach uczą także współpracy i odpowiedzialności za wynik, zmuszają do aktywności. Zapewniają przy tym świetną zabawę i wywołują sporo śmiechu, uwalniając hormony szczęścia. Ruch dodatkowo dotlenia mózg, co stymuluje jego aktywność.
Zobaczcie sami :)