• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wycieczka do Warszawy

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

"Wycieczka do Warszawy" W dniu 20.10.2023r. uczniowie klas VII-VIII oraz IV uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ciągu zaledwie jednego dnia udało im się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca stolicy takie jak Pałac ,Łazienki Królewskie, Stare Miasto czy też Centrum Nauk Kopernik, gdzie uczniowie na własnej skórze mogli przeżyć trzęsienie ziemi czy też tworzyć niesamowite rzeczy w majsterkowni. Dzień był bardzo intensywny i pełen niesamowitych wrażeń. Wspólna wycieczka zintegrowała uczniów , pogłębiła wiedzę historyczną raz była odpoczynkiem od codzienności.

Warsztaty Zielarskie

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

"Zioła to cały mój świat
O ziołach uczę dzieci i dorosłych

Zioła są w moim domu i ogrodzie"

Pani Monika Woźniak z wykształcenia jest księgową. Miłość i pasja do ziół sprawiły, że postanowiła dzielić się wiedzą z innymi. Nasze przedszkolaki oraz klasy 1-3 biorą udział w comiesięcznych warsztatach zielarskich. Pani Monika Woźniak na warsztatach uczy jak rozpocząć przygodę z ziołami, jak je rozpoznawać, co warto mieć we własnym ogrodzie, pokazuję rośliny lecznicze rosnące                w najbliższym otoczeniu, często "pod naszymi stopami". Podpowiada, jakie zioła mogą pojawić się w codziennej kuchni, a jakie  w domowej apteczce. Przedstawia również zasady bezpiecznego stosowania roślin leczniczych. Na warsztatach ziołowych jest nie tylko teoria i doznania sensoryczne, ale jest też bardzo praktycznie i pachnąco. Powstają ziołowe kosze, mieszanki przyprawowe, ziołowe herbatki i proste kosmetyki z ziołami.

Wszystko przed naszymi uczniami! 

Dzień Edukacji Narodowej 2023

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     

              ”To Ona  wita cię w progu jak własne wita się dzieci,

                 To  Ona  uczy  cię patrzeć, słyszeć, myśleć i świecić.

            To Ona  ma  serce matki, które się cieszy i trudzi,

               w drogę wyprawia  cię mądrze uczy świata i ludzi”

 

I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na  uroczystej akademii.   Dzieci pięknymi występami  wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech                      i przeprosiły za psoty, figle…. W zabawny sposób  zaprezentowały  obraz współczesnej szkoły                   i przedstawiły różne typy nauczycieli. Samorząd Uczniowski podarował  wszystkim  pracownikom szkoły wyjątkowe upominki.

W części oficjalnej tej uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Cyran, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Jarosławem Bartczakiem wręczył Nagrody Wójta wyróżnionym pracownikom szkoły.

 

Bezpłatne szczepienia przeciw HPV

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Szczepionka jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich dzieci od 9 do 18 roku życia. Szczepienia są całkowicie dobrowolne, a decyzje w ich sprawie podejmują rodzice lub opiekunowie po konsultacji z lekarzem.

1460x616

Program bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Uruchomiony 1 czerwca 2023 r. program powszechnych szczepień przeciw HPV dla chłopców i dziewcząt w wieku 12-13 lat został w nowym roku szkolnym rozszerzony. Dwuwalentna szczepionka przeciw HPV jest teraz dostępna dla wszystkich dzieci od 9 do 18 roku życia.

HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą płciową. 

W Polsce w powszechnym programie szczepień przeciw HPV bezpłatnie dostępne są 2 szczepionki: 2-walentana szczepionka Cervarix i 9-walentna szczepionka Gardasil 9.

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

Aby zapisać dziecko na szczepienie przeciw HPV, wystarczy umówić wizytę:

https://www.youtube.com/watch?v=VKGYoSgCt0g&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

1321 2504Tegoroczny powrót do szkoły rozpoczął się nietypowo, bo 4 września i aż trudno uwierzyć, że wakacje są już tylko wspomnieniem. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego Pan Dyrektor Krzysztof Jaworski powitał wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości.

Szczególne słowa skierował do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Przedstawił również wychowawców klas oraz nowych nauczycieli, którzy od tego roku rozpoczynają pracę w naszej placówce.

 Część artystyczna w wykonaniu uczennic klas VII – VIII, której częścią był bardzo widowiskowy „Taniec z flagami”, stała się jednocześnie formą uczczenia 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.

Niebieski Plaża Prosty Kolaż Wpis na Facebooku

Wyjątkowym momentem było pożegnanie nauczycieli i wychowawców, którzy po wielu latach pracy w szkole przechodzą na zasłużoną emeryturę. Z całego serca dziękujemy Pani Renacie Lewińskiej, Pani Monice Suwald, Pani Beacie Bednarkiewicz, Pani Bogusławie Bajer oraz Pani Elżbiecie Staszczyk za ich poświęcenie i zapał, którym kierowały się podczas pracy z naszymi uczniami.       Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod okiem naszych wyjątkowych nauczycielek, ucząc się przy tym obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Każda z Pań otrzymała bukiet kwiatów, symboliczny wyraz podziękowania   za wieloletni trud wkładany w edukację oraz wychowywanie kolejnych pokoleń mieszkańców.

DSC 0073

                               Kochamy Was !!!

 

Ostatnie pożegnanie Ś.P. Anety Niewiadomskiej

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.czarna w(...)
jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
(...) jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
                                             Ks. J. Twardowski

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 15.09.2023 r. odeszła do wieczności nasza Droga Koleżanka, Wspaniały Pedagog, Przyjaciel Dzieci

Ś.P. Aneta Niewiadomska

   Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 21.09.2023 r. o godz. 10.30,       w Kościele pw. Nawrócenia Świętego Pawła i Nawiedzenia Najświętszej      Maryi Panny w Wygiełzowie

Pogrążona w głębokim smutku

Społeczność Zespołu Szkół w Marzeninie

 

Szkoła organizuje transport dla uczestników pogrzebu. Wyjazd autobusu spod budynku Zespołu Szkół w Marzeninie, o godz. 9.45.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023 r. (poniedziałek).

9.00 - Msza Św. w Kościele pw. W.N.M.P. w Marzeninie - (uczestnictwo dobrowolne).

9.45 - przejście na teren boiska szkolnego im. Ks. Andrzeja Susło przy Zespole Szkół
w Marzeninie. Wychowankowie poszczególnych oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej, zgromadzą się przed sceną w wyznaczonych miejscach pod opieką swoich wychowawców.

( Drodzy uczniowie, pamiętajcie o zabraniu tarcz szkolnych !!!)

Pragniemy poinformować, że w tym samym dniu o godz. 16.30 odbędzie się zebranie, na które zapraszamy rodziców i opiekunów naszych podopiecznych, podczas którego omówione zostaną sprawy związane z organizacją nowego roku szkolnego. Bezpośrednio po zebraniu ogólnym, odbędą się spotkania z wychowawcami klas i oddziałów przedszkolnych.

Drodzy Rodzice naszych najmłodszych podopiecznych, informujemy że w dniu 1 września (piątek) nasze przedszkole jest czynne w godz. 7-16.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT