• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

21Dnia 10 maja 2023 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem p. Daniela Łamka przedstawili program słowno-muzyczny, który przybliżył tę ważną kartę w historii naszej OJCZYZNY. Pokazali okoliczności w jakich doszło do uchwalenia XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie KONSTYTUCJI. Swoją postawą uczniowie pokazali jak należy uczyć się patriotyzmu i pielęgnować pamięć naszych przodków.

Opracował: Daniel Łamek

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Zgodnie z treścią kalendarza na rok szkolny 2022/2023, pragniemy poinformować, że w dniach 24 – 25.05.2023 r. nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w klasach I - VII szkoły podstawowej. W tych dniach na terenie placówki prowadzone będą zajęcia opiekuńcze (7.00 – 15.00), natomiast grupy przedszkolne (w tym „zerówka”), pracują bez zmian.

Uczniowie klasy VIII w dniach 23, 24 i 25. 05.2023r. przystępują do egzaminu ósmoklasisty, życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy za Was kciuki.

  

Z wyrazami szacunku            

Dyrekcja Zespołu Szkół w Marzeninie

Galeria prac uczniów.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         obraz2  To już kolejna wystawa prac uczniów w bieżącym roku szkolnym 2022/2023. Moim zdaniem znajdujące się w niej prace są oryginalne , estetycznie wykonane i ciekawe. Uczniowie klasy 4 wykonali dwie formy plastyczne. Jedna zatytułowana „Egzotyczny ogród” wykonana została techniką mieszaną, łączącą farby plakatowe i pastele olejne. Druga, to wydrapywanka przedstawiająca łąkę. Wydrapane fragmenty farby odsłaniają kolorowe motyle, kwiaty, trawy, drzewa.
   Uczniowie klasy 6 w ramach zajęć z architektury, zaprojektowali wymarzony dom wraz z otoczeniem. Prace wykonali technikami mieszanymi. Zaś klasa 7 stworzyła asamblaże, czyli przestrzenne kolaże. Użyli do ich wykonania zróżnicowanych materiałów, między innymi gazet, bibuły, guzików, płyt CD, plastikowych i metalowych widelców, jak również suszonych i plastikowych kwiatów. Stworzone przez uczniów kompozycje przyciągają i cieszą wzrok. Zapraszam do ich obejrzenia w galerii prac uczniów znajdującej się na drugim piętrze korytarza naszej szkoły.

                                                                               Nauczyciel plastyki – Monika Suwald

Święto Patrona Szkoły

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 patron4        Dnia 27 kwietnia 2023r., w Zespole Szkół w Marzeninie, obchodziliśmy święto Patrona naszej szkoły – Jakuba Szymkiewicza, pod hasłem „ŻYJ I ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO”. Jakub Szymkiewicz był lekarzem i w swojej medycznej karierze zajmował się między innymi profilaktyką uzależnień, w tym zdrowym stylem życia. W tym dniu, chcieliśmy więc przypomnieć sobie o istotnych zasadach, które powinniśmy w naszym życiu stosować, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, a nasze życie było radosne i szczęśliwe.

Rozpoczęliśmy świętowanie od rozgrzewki na świeżym powietrzu. Poprowadzili ją chłopcy z kl. 8 na boisku szkolnym. Uczniowie ubrali się w wygodne, sportowe stroje, które nie ograniczały ich ruchów. Dzięki temu zadaniu nabraliśmy energii do wykonywania kolejnych zadań.
Po powrocie do klas uczniowie obejrzeli krótki film, w którym znany kucharz PASCAL BRODNICKI, przypomniał zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.
Ostatnim zadaniem była twórcza praca, która polegała na wymyśleniu i zilustrowaniu hasła promującego zdrowe funkcjonowanie lub zdrowe odżywianie. Uczniowie przy użyciu kredek, mazaków, pasteli, bibuły, wykonali na brystolach piękne prace plastyczne, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. W kreatywnych działaniach przedszkolaków i uczniów klas 1 – 5, pomagali uczniowie z klas 6-8.
Kilkoro uczniów z klas 6 – 7, wraz z p. Martą Kmiecik i p. Moniką Suwald, przygotowało dla wszystkich pracowników szkoły, uczniów i wychowanków, słodkie chipsy marchewkowe.
Mam nadzieję, że te działania przysłużyły się do lepszego funkcjonowania naszych organizmów oraz uświadomiły wszystkim uczestnikom imprezy, jak ważny jest prawidłowy styl życia dla wszechstronnego rozwoju naszych ciał i umysłów.

                                                                                        Organizator imprezy – Monika Suwald

46. Rajd Powstańców 1863 r. 22 kwietnia 2023r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

343694806 675254124368349 4670353497322777300 nGrupa składająca się z 13 osób pod auspicjami Zespołu Szkół w Marzeninie wzięła udział
w 46. Rajdzie Powstańców 1863 roku „Śladami Łuki Bakowicza”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach wspólnie z partnerem - Zarządem Oddziału PTTK w Sieradzu.

Trasa rajdu liczyła 17 kilometrów i przebiegała przez: Marzenin, Przymiłów, Emilianów, Brzeski, Sobiepany, Stare Kozuby i Sędziejowice. Uczestnikami rajdu byli: dzieci i młodzież
z gminy Sędziejowice oraz z powiatu sieradzkiego, a także dorośli. W sumie 250 osób.

Wspólne wędrownie rozpoczęło się w sposób uroczysty na terenie boiska szkolnego im. Ks. Andrzeja Susło przy Zespole Szkół w Marzeninie. Organizatorzy przywitali wszystkich uczestników rajdu i zaproszonych gości życząc wytrwałości i wielu pozytywnych przeżyć na trasie, następnie „kolorowy korowód” wyruszył w drogę. Na pierwszym postoju odbyła się prelekcja przy pomniku ppor. Edwarda Kramarskiego w Emilianowie, po której drużyny biorące udział w rajdzie zaprezentowały swoje proporce. W Sobiepanach, po krótkim odpoczynku, zostały przeprowadzone konkursy wiedzy na temat Powstania Styczniowego i inscenizacje fragmentów książki Teodora Goździkiewicza „Sprawy Łuki Bakowicza”. Gratulujemy wszystkim laureatom, a w szczególności naszym uczniom: Wojciech Kosmala – II m-ce w konkursie wiedzowym, Igor Walusiński i Nikodem Kopeć – III m-ce w konkursie na inscenizację. Szczególną atrakcję dla „piechurów” stanowiła prezentacja strojów i oręża powstańców, kosynierów oraz armii carskiej w wykonaniu członków grupy rekonstrukcyjnej „Złoty Krzyż”. Po kolejnym etapie rajdu złożono kwiaty przy pomniku Powstańców 1863 roku
w sędziejowickim parku oraz przy zbiorowej mogile powstańców na miejscowym cmentarzu. Finał rajdu miał miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Powstańców 1863 roku w Sędziejowicach. Tu na uczestników czekał poczęstunek, a organizatorzy rajdu wraz
z władzami gminy wręczyli nagrody, dyplomy i puchar zwycięzcom.

Nasza, najlepsza grupa na świecie, dzielnie i bez krzty zmęczenia wędrowała po ziemi sędziejowickiej w następującym składzie: Nikodem Kopeć, Wioletta Kopeć, Artur Strzelczyk, Aleksandra Szewczyk, Igor Walusiński, Karolina Jerczyńska, Aleksandra Jerczyńska, Róża Jerczyńska, Marcin Jerczyński, Kalina Wolniak, Wojciech Kosmala, Kinga Szewczyk, Ryszard Cyran.

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Zgodnie z treścią kalendarza na rok szkolny 2022/2023, pragniemy poinformować, że w dniach 2, 4 – 5.05.2023 r. nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze we wszystkich oddziałach szkoły podstawowej. W tych dniach na terenie placówki prowadzone będą zajęcia opiekuńcze (7.00 – 15.00), natomiast grupy przedszkolne (w tym „zerówka”), pracują bez zmian.

  

Z wyrazami szacunku            

Dyrekcja Zespołu Szkół w Marzeninie

Ankieta

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Informacja o badaniu opinii rodziców przedszkolaków:

Drodzy Rodzice,

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeprowadza ankietę na temat zainteresowania Rodziców przedszkolami. By właściwe planować rozwój przedszkoli, ważne są opinie Rodziców.

Ankiety są anonimowe (zawierają jedynie pytanie o gminę zamieszkania osoby wypełniającej kwestionariusz), a odpowiedzi prezentowane będą tylko w postaci zbiorczych statystyk.

Kwestionariusz ankiety przygotowany został w formie elektronicznej dostępnej po kliknięciu w poniższy link (lub po skopiowaniu linku do przeglądarki):

https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9

Ankietę dostępną w linku należy – po wypełnieniu – przesłać klikając przycisk „prześlij” znajdujący się na ostatniej stronie ankiety.

Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do dnia: 14 maja 2023 roku.

Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!

Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi

na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT