• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wycieczka do Warszawy - 22.11.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

22 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając wystawy znalazły mnóstwo ciekawych zjawisk i eksponatów, które inspirowały do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczestniczyły również w spektaklu Teatru Wysokich Napięć, gdzie w ekscytujący, a jednocześnie bezpieczny sposób poznawały zjawiska elektryczne. Odwiedziły wystawę „Powietrze – więcej niż nic”, na której za pomocą interaktywnych eksponatów, odkryli i docenili właściwości tej ulotnej mieszaniny gazów, bez której nie byłoby życia na Ziemi.wycieczka 4

Podczas, gdy młodsze dzieci jeszcze eksperymentowały w Koperniku, uczniowie klas siódmej i ósmej pojechały do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyły tam w lekcjach muzealnych. Klasa siódma podczas lekcji „63 dni niepodległej Polski” poznała okoliczności wybuchu Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Uczniowie dowiedzieli się również, że podczas zaciętych walk w Warszawie ujawniły się struktury niepodległego państwa polskiego. Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w lekcji „Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim” podczas której, dowiedzieli się jakie straty ponieśli warszawiacy w czasie walk w stolicy. Rozmawiali o dramacie polskich rodzin. Rozważali także dylemat, czy i na ile władze wojskowe mogą narażać życie bezbronnych cywilów. Wiedza była przekazywana w interesujący sposób z wyjściem na teren ekspozycji muzeum, gdzie uczniowie mieli okazję wczuć się w atmosferę tamtych dni. Lekcje kończyła praca w grupach podsumowująca zdobyte wiadomości.

Święto Odzyskania Niepodległości - 09.11.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

11 listopada 8W wyjątkowy sposób uczciliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień rozpoczęliśmy od wyjścia na cmentarz, oddając hołd bohaterom drugiej wojny światowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Pan Dyrektor przypomniał historię żołnierzy, którzy zginęli na terenie Marzenina i Pruszkowa. Następnie zostały zapalone znicze i złożone kwiaty. Kolejnym punktem obchodów tego wyjątkowego dnia, było spotkanie całej społeczności szkolnej na boisku, gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej przez uczniów reprezentujących klasę pierwszą i ósmą. Następnym wydarzeniem, które podkreślało wyjątkowy charakter obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas III i VII pod kierunkiem pani Renaty Lewińskiej. Zaprezentowany został program artystyczno-literacki pt. „Dla Ciebie Ojczyzno”. Wszyscy mogli dowiedzieć się, jak ważną datą w kalendarzu każdego Polaka jest 11 listopada, jak trudna i niebezpieczna była droga do wolności Naszej Ojczyzny. W programie artystycznym uczniowie podkreślili odwagę, waleczność i konsekwencję polskich żołnierzy, powstańców, poetów, pisarzy, księży i emisariuszy tamtych czasów. Przy akompaniamencie pana Andrzeja Szymczaka został wykonany przez uczniów klasy III wzruszający „Taniec z flagą”, natomiast Blanka Wolniak na flecie poprzecznym zagrała piosenkę pt. „Przybyli Ułani”. Na zakończenie uczniowie klasy VII zaśpiewali przejmującą, pełną patriotyzmu piosenkę zatytułowaną „Mówię o Tobie Dobrze - Polsko”. W dekoracji dominowały barwy i symbole narodowe, a piękny wiersz nawiązywał do dzisiejszego święta. 

                      „WOLNOŚĆ - to dobro bez zawiści.

                                                    NARÓD - to wolnych ludzi jedność,

                                                    POLSKA - to sen, który się ziścił,

                                                    a wszystko to jest - NIEPODLEGŁOŚĆ”

Pan Dyrektor podziękował za zorganizowanie uroczystości i skierował prośbę do wszystkich uczniów, by swą codzienną nauką i postawą dawali wyraz miłości do Ojczyzny.

Konkurs czytelniczo- plastyczny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

        Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.słodziaki

Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłoszono konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który miał inspirować dzieci do czytania. Zadaniem dzieci było codzienne czytanie, które dokumentowały naklejki w specjalnej książeczce. Uczniowie mieli również stworzyć własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Prace uczniów były tworzone w zależności od poziomu:
• Klasy I rysowały swoje historie
• Klasy II tworzyły komiksy, czyli rysunki z elementami tekstów
• Klasy III pisały krótkie historie i je ilustrowały.

Komisja konkursowa w składzie: Bogusława Bajer, Dorota Jaworska, Renata Lewińska, Elżbieta Staszczyk, oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo pięknie ilustrowane książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków” lub maskotki Słodziaków.

Nagrody otrzymali:

Blanka Wolniak- uczennica klasy trzeciej-I MIEJSCE

Klaudia Stępień -uczennica klasy drugiej-I MIEJSCE

Szymon Pietrzak- uczeń klasy pierwszej-I MIEJSCE

Zosia Mielczarek- uczennica klasy drugiej-II MIEJSCE

Patrycja Bednarek-uczennica klasy drugiej-III MIEJSCE

Zdjęcia przedstawiają zwycięzców oraz ich prace.

Ślubowanie klasy pierwszej - 30.10.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

We wtorek, 30 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Rozpoczęcie nauki jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka, dla tego też ten dzień był szczególny dla uczniów klasy pierwszej, którzy wraz z wychowawczynią i rodzicami przygotowywali się do niego już od dawna. Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie ślubowania, następnie pan dyrektor Krzysztof Jaworski dokoŚlubowanie 27nał pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Przed ślubowania uczniowie w przygotowanej części artystycznej zaprezentowali to, czego zdążyli się już nauczyć, jak również udowodnili, że są nie lada artystami wykonując piosenki i recytując wierszyki. W tej uroczystej chwili pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, rada pedagogiczna, dyrekcja, zaproszeni goście oraz  młodsi i starsi koledzy, dziękujemy wszystkim za obecność w tak ważnym dniu. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów, uśmiechu oraz samych wspaniałych chwil w naszej szkole.

Spotkanie z Panem Krzysztofem Petkiem - 16.10.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W dniu 16 października naszą szkołę odwiedził p. Krzysztof Petek, aby spotkać się z  najmłodszymi uczniami z klas I-IV. Nie jest on osobą zwyczajną. To podróżnik, dziennikarz, detektyw, organizator wypraw i instruktor survivalu. Jak podkreśla w swoim życiu łączy wiele funkcji i zawodów, jednak przyświeca mu jeden cel - czegokolwiek się podejmie, działa rzetelnie i profesjonalnie.

spotkanie 6Uczniom naszej szkoły opowiedział o swoich książkach „Spokojne wakacje” i „Amulet pecha”. Nie było to jednak zwykłe spotkanie autorskie. Autor zabrał dzieci w niecodzienną podróż. Odwiedzili między innymi Amazonkę i Rio Negro. Poznali życie na Syberii, Kamczatce oraz w gorącej puszczy Ameryki Południowej. Wielokrotnie podkreślał, że podróżowanie po Europie nie jest dla niego wyjazdem za granicę. To tylko opuszczenie terytorium kraju. Według pisarza prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero, gdy przemieścimy się na inny kontynent zetkniemy się z różnicami kulturowymi, innym sposobem myślenia i postrzegania świata. Krzysztof Petek opowiedział o reportażach robionych w różnych miejscach kuli ziemskiej, o zdobywaniu wiedzy, ciągłej nauce i fascynacji światem. Przy tym pokazywał zdjęcia dokumentujące jego wyprawy. Przekazał dzieciom wiele cennych uwag i wskazówek dotyczących nauki języków obcych czy zachowania w społeczeństwie. Zachęcał do bycia ciekawym świata, do odkrywania, podróżowania i pokonywania własnych słabości.spotkanie 21

Dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniu, były bardzo zainteresowane i zadawały dużo pytań. Na zakończenie wyraziły wdzięczność za poświęcony im czas, wręczając autorowi własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiaty.

Dzień Edukacji Narodowej - 12.10.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

             Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole było uroczyście obchodzone w dniu 12 października 2018r. Pan dyrektor Krzysztof Jaworski bardzo gorąco i serdecznie powitał przybyłych gości oraz byłych i czynnych pracowników Zespołu Szkół w Marzeninie. Wśród szacownych gości byli: Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski, Zastępca Wójta-Sekretarz Gminy Mirosław Potasiak. proboszcz ks. Jerzy Dominowski, pan Tomasz Fraszka oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Gradowski.DEN 1 Pan dyrektor zaczął od wyjątkowych podziękowań najpierw pani Anecie Cyran, nauczycielce wychowania przedszkolnego za wieloletnią pracę w naszej placówce, a następnie za wieloletnie wsparcie dla szkoły panu Jerzemu Kotarskiemu, który żegnał się z urzędem wójta. Z kolei pan J. Kotarski podziękował i również złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczył nagrody Panu Dyrektorowi K. Jaworskiemu i p. D. Łamkowi. Potem pan dyrektor wręczył nagrody za całoroczną pracę wyróżnionym pracownikom szkoły. Nie zabrakło też życzeń od rodziców, w ich imieniu pan Dariusz Gradowski podziękował i na ręce pana dyrektora wręczył okazały kosz smakołyków. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność Gronu Pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi za ich codzienny trud, przekazywaną wiedzę, opiekę oraz troskę poprzez program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Beaty Bednarkiewicz, z udziałem: p. A. Szymczaka-oprawa muzyczna oraz p. W. Kowalczyk i p. K. Szczecińska-dekoracja. Zebrani obejrzeli pełne humoru scenki z życia szkoły i wysłuchali piosenek przepełnionych życzeniami. Na koniec uczniowie wręczyli wszystkim gościom i pracownikom szkoły upominki-,,sówki”.

Gra Terenowa „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” - 08.10.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

       Celem uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości było przeprowadzenie szkolnego konkursu o tematyce historycznej opartego na zasadach gry terenowej. Uczniowie podzieleni według grup wiekowych: kl. 0-1 „Kto ty jesteś? Polak mały!”, kl. 2-3 „Znam swoją Ojczyznę”, kl. 4-5 „Żeby Polska była Polską” i kl. 6-8 „Drogi do wolności”, odpowiadali na pytania, które znajdowały się w kopertach ukrytych w różnych miejscach na terenie szkoły. gra terenowa 1Wszystkie grupy wykazały się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu wiedzy historycznej. Zadania wykonywane były z dużą determinacją i dociekliwością. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Rywalizacja i dobra współpraca zespołów pomogła zintegrować środowisko uczniowskie. Nadrzędnym celem, który przyświecał temu konkursowi było kształcenie patriotyzmu i poszanowania symboli narodowych. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, a pamiątkowe dyplomy wręczy Pan Dyrektor na akademii z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów klasy VIII, którzy sprawowali funkcję opiekunów poszczególnych grup wiekowych. Wszyscy wyrazili chęć kontynuacji konkursu, ponieważ było to naprawdę udane spotkanie.

„Dzień Promocji Szkoły”– Marzenin 06.10.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dzień Promocji w ZS w Marzeninie

 

PROMOWALIŚMY PO RAZ CZWARTY !

            W sobotę 06.10.2018 r. społeczność Zespołu Szkół w Marzeninie kolejny raz promowała zdrowy styl życia, uśmiech, życzliwość, przywiązanie do tradycji i kultury oraz w szczególny sposób patriotyzm. Program imprezy był ściśle związany z obchodami 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Podobnie jak w latach poprzednich kompleks leśny Niecenia-Sięganów gościł amatorów biegania uczestniczących w „Biegu dla Ojczyzny” na 5 dystansach oraz marszu „nordic walking” w kategoriach dziewcząt i chłopców. W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 180 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 13 im. Kolejarzy Polskich ze Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Powstańców 1863r. z Sędziejowic, Zespół Szkół w Marzeninie oraz dorosłych biegaczy startujących w kategoriach otwartych.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT