• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Święto Konstytucji 3 Maja- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole 29 kwietnia 2015 r. Konstytucja 3 Maja 13Uczniowie klasy V i II zaprezentowali program słowno-muzyczny pod hasłem "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ucz. Magdalena Jędryka zaprosiła wszystkich do wysłuchania krótkiej lekcji historii. Swoją postawą uczniowie pokazali, jak należy uczyć się patriotyzmu i pielęgnować pamięć swoich przodków. Dekoracja nawiązywała do symboli narodowych Ojczyzny. Opiekunem uroczystości była p. Renata Lewińska, która podziękowała ucz. za wzruszający występ.
         Pani Elżbieta Staszczyk wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody książkowe z przeprowadzonego konkursu szkolnego pod hasłem "Czytamy baśnie". Laureaci to uczniowie klasy III:
I miejsce - Katarzyna Bednarkiewicz
II miejsce - Mija Dudek
III miejsce - Gracjan Okrasa
             Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny konkurs czytelniczy pt. "Czytamy baśnie"- 23.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                  23 kwietnia b.r. w naszej placówce miał miejsce finał szkolnego konkursu czytelniczego adresowanego do uczniów klas II, III, i IV pt. „Czytamy baśnie”. Finałowa szóstka uczestników została wyłoniona we Czytamy baśnie 4wcześniejszych eliminacjach.

Uczniowie rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Do najciekawszych należało rozpoznawanie baśni po charakterystycznym rekwizycie oraz udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytanie. Innym zadaniem konkursowym było piękne czytanie fragmentu baśni czy rozszyfrowywanie bohaterów po opisie.

Przebieg zmagań obserwowali pozostali uczniowie klas II-IV. Dla nich również przewidziano konkurencje, aby również mogli wykazać się wiedzą i zdobyć drobne nagrody. Uczniom bardzo podobała się taka forma poszerzania wiedzy na temat literatury dziecięcej. Zmagania były ciekawe, dostarczyły radości i wielu emocji uczestnikom oraz widzom.

10 rocznica śmierci Jana Pawła II i Wielkanoc w naszej szkole -31 marca 2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

J. Paweł II i Wielkanoc 23    To już nasze dziesiąte spotkanie z Janem Pawłem II w rocznicę Jego Odejścia pod tablicą pamiątkową na ścianie Kościoła W.N.M.P w Marzeninie. Jak zawsze modlitwie prowadzonej tym razem przez ks. Emanuela, towarzyszyła „Barka”. Uczniowie wszystkich klas zapalili przyniesione przez siebie lampki i znicze. Słuchając odtworzonych z homilii podczas pielgrzymek do Polski słów naszego Papieża, udaliśmy się do szkoły, by uczestniczyć w uroczystym wprowadzeniu do Świąt Wielkanocnych. Byliśmy świadkami bogatej w środki wyrazu inscenizacji przypominającej sceny z Ogrójca oraz sądu nad Jezusem Chrystusem. Byli Apostołowie, Rzymianie, Piłat, Barabasz, tłum wiernych. Na uwagę zasługuje wspaniała scenografia (Grób Pański) i stroje wszystkich uczestników przedstawienia. Obok treści religijnych ukazano zwyczaje i tradycje wielkanocne.

Szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną- 30 marca 2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    kartka wielkanocna 3Dnia 30 marca 2015r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W konkursie wzięło udział ok. 60 uczniów klas II-VI. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Renata Lewińska i Monika Suwald oceniła prace uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klas IV-VI laureatami konkursu zostali: Bartłomiej Niewiadomski – I miejsce, Magdalena Jędryka – II miejsce, Wiktor Niewiadomski – III miejsce, Amelia Masiak, Amelia Perlińska – wyróżnienie. Czołowe lokaty wśród uczniów klas II-III uzyskali: Antoni Rusek - I miejsce, Laura Kowalczyk – II miejsce, Wiktoria Pietrzak – III miejsce, Adam Krzyżański i Martyna Krzyczyńska – wyróżnienie. Prace uczniów można podziwiać w galerii prac, która znajduje się na korytarzu II piętra budynku szkoły.

Dzień Patrona szkoły – 25 marca 2015 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Święto Patrona szkoły 1225 marca obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły – Jakuba Szymkiewicza. Uczniowie biorący udział w prezentacji, przypomnieli najważniejsze fakty z życia wileńskiego lekarza. W związku z profesją Naszego Patrona, dalsza część uroczystości miała na celu promocję zdrowego trybu życia.  Dzieci dowiedziały się, że ruch, zdrowe odżywianie oraz dbałość o higienę ciała, są bardzo ważne dla zachowania zdrowia. Zasady te i wynikające z nich wartości przekazano w humorystyczny sposób za pomocą scenek ze znanych bajek. Duch Słabuch, Królewna Śnieżka, Baba Jaga, Jaś i Małgosia oraz Czarownica, dały dzieciom przykład co może się zdarzyć, gdy nie dba się o zdrowie. Przedstawienie urozmaiciły piosenki oraz taniec z ręcznikami. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Elżbiety Staszczyk z udziałem dzieci z klas: pierwszej, drugiej, trzeciej i szóstej.

Dzień Świętego Patryka- 20 marca 2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dzien św. Patryka 21Dnia 20 marca zazieleniło się w naszej szkole, bowiem tego dnia obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Podczas przerw  lekcyjnych uczniowie mieli szanse spróbować swojego szczęścia losując 4-listne koniczynki, nie zabrakło malowania zieloną farbą oraz tradycyjnego szczypania tych, którzy nie mieli na sobie w tym dniu niczego zielonego. Punktem kulminacyjnym była akademia, podczas której uczniowie klas 4-5 wzięli udział w quizie o Irlandii. Nie zabrakło również irlandzkich piosenek oraz występów tanecznych.  Uczniowie klasy 5 wspólnie stworzyli scenariusz inscenizacji o skrzacie Leprikonie oraz przygotowali stroje i rekwizyty. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze oraz została przyjęta z ogromnym entuzjazmem przez naszych uczniów. Imprezę przygotowała i przeprowadziła pani Marta Kmiecik. Do zobaczenia za rok !!!

XVI powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież zapobiega pożarom”- 13 marca 2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    Uczennice klasy piątej naszej szkoły: Roksana Bartczak, Amelia Perlińska, Klaudia Pietrzak i Jowita Wawrzyniak wraz z opiekunem p. Danielem Łamkiem wzięły udział w powiatowym etapie OTWP pt. „ Młodzież zapobiega pożarom” w grupie szkół podstawowych. Konkurs ma na celu popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki przeciwpożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

I Szkolny konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”- 12.03.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

szkolny konkurs ortograficzny 5Aby podnieść poziom poprawności ortograficznej uczniów i rozwijać ich zainteresowania  polską pisownią, 12 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pod nazwą „Mistrz ortografii”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas od II do VI. Etap szkolny przewidywał napisanie testu ortograficznego, rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek i rebusów.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, brało w nim udział aż 38 uczniów. Budził wiele emocji związanych z rywalizacją klas i, co najważniejsze, mobilizował uczestników do zwiększonej uwagi nad poprawnym używaniem ojczystego języka.                                                            

Najlepsi zakwalifikowali się do Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Łasku.

klasa II     Julia Lament, Paulina Gąsiorowska

klasa III   Katarzyna Bednarkiewicz, Roksana Strzelczyk, Łukasz Ignasiak

klasa IV   Natalia Jackowska, Wiktoria Zwolińska, Mikołaj Paradowski

klasa V     Roksana Bartczak,   Jowita Wawrzyniak, Julia Bednarkiewicz

klasa VI     Magdalena Jędryka, Piotr Wdowiński,   Kinga Szczepanik

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT