• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Szewczyk Dratewka i inne atrakcje- 25.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 25 maja 2015 r. uczniowie klasy I a oraz wychowankowie przedszkola z okazji zbliżającego się Dnia Szewczyk Dratewka 3Dziecka wybrali się na wycieczkę do Zduńskiej Woli. Obejrzeli przepiękny i bardzo pouczający spektakl pt.: „Szewczyk Dratewka” wystawiony przez pracowników Teatru Edukacji we Wrocławiu. Uczeń klasy Ia Wiktor Wardęcki spróbował swoich sił na deskach sceny teatralnej, gdyż główny bohater spektaklu poprosił go o pomoc w naprawianiu butów. Ależ publiczność wspierała młodego aktora! A wychowawczyni była pod wrażeniem zalet sześciolatka takich jak odwaga, odporność sceniczna i pracowitość…W drugiej części spektaklu na scenę zostały zaproszone siostrzyczki Lena Pawlak (lat 4) oraz Nikola Pawlak (lat 5). Wraz z królewną skrywały się pod woalką, aby Szewczyk Dratewka mógł rozpoznać damę serca…Dziewczęta również wzbudziły owację publiczności, ze strony wychowawcy- owacje na stojąco…i wzruszenie…

Wycieczka do Wrocławia- 22.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

22 maja 2015 roku klasy II, III i IV odwiedziły wrocławskie zoo.

Najpierw udaliśmy się do Afrykarium. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Duże wrażenie zrobił na wWycieczka do Wrocławia 2szystkich tunel pod zbiornikiem wodnym, gdzie mogliśmy obejrzeć płaszczki, rekiny i inne ciekaweryby. Niektórzy z nas wystraszyli  się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat.

Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących zoo. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp, wilków, leniwców i niedźwiedzi.

Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń!

Szkolne Zawody Lekkoatletyczne- 21.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

                    W Zespole Szkół w Marzeninie odbyły się konkursy skoku w dal i biegu na 60 metrów.
Szkolne zawody 6W rywalizacji uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Ideą zawodów było propagowanie kultury fizycznej i promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Organizatorem i sędzią był p. Sławomir Wolniak. Wśród uczestników zawodów było widać ogromną motywację oraz ducha walki co przełożyło się na osiągnięte wyniki. W każdej klasie nagrodzono trzy najlepsze miejsca oraz wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji szkolnej. Na szkolnym podium stanęli następujący uczniowie:

 

Bieg na 60 metrów

 1. KACPER PIĄTEK (8:00 s.) kl. V
 2. KEVIN PIĄTEK (8:92 s.) kl. V
 3. OSKAR DOMOWICZ (9:33 s.) kl. V

 Skok w dal

 1. JAKUB LUDWISIAK (4.00 m.) kl. VI
 2. KEVIN PIĄTEK (3.90 m.) kl. V
 3. MIKOŁAJ SAGAN (3.80 m.) kl. IV

IV Międzyszkolny konkurs czytelniczy „NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC”- 22.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

nieoczekiwana zamiana miejsc 7Już po raz czwarty, jak co roku w maju,  odbył w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Tym razem motywem przewodnim była „Nieoczekiwana zamiana miejsc”. To hasło łączyło trzy pozycje książkowe, które należało przeczytać, aby zostać uczestnikiem konkursu. Uczniowie poznali powieść Ewy Nowackiej „Małgosia conta Małgosia”, Ericha Kastnera „Ania czy Mania” oraz Hanny Ożogowskiej „Dziewczyna i chłopak”.  Do konkursu przystąpiło pięć trzyosobowych drużyn, które reprezentowały swoje szkoły. Przybyli do nas uczestnicy z Buczku,  Okupa,  Sędziejowic i  Zduńskiej Woli, wraz ze swoimi opiekunami.  Zespół z naszej szkoły tworzyły dwie uczennice klasy VI – Martyna Szubańska i Marlena Kostrzewa  i Wiktoria Piechal z klasy V.

Gościliśmy również w naszych progach Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach p. Beatę Magdziak, która brała udział w pracach komisji.

Konkurs literacki ,,DOM TAJEMNIC’’- 06.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      dom tajemnic 36 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach odbył się konkurs literacki. Aby wziąć w nim udział każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać II tomy książki pt. ,,Dom Tajemnic’’ autorstwa J.K. Rowling. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ZSO Nr 1 w Sędziejowicach i ZS w Marzeninie. Po napisaniu testu, w którym należało wykazać się znajomością powieści, konkursowicze pisali jeszcze dyktando ortograficzne. Nagrodą główną, którą ufundował Ludowy Bank Spółdzielczy w Sędziejowicach był tablet. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 maja bieżącego roku.    Laureatami konkursu zostali: Magda Jędryka z klasy VI – I miejsce, Marlena Kostrzewa (klasa VI) - II miejsce oraz Jakub Jaworski i Jowita Wawrzyniak – uczniowie klasy V - III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książkę oraz dyplom. Konkursowicze przygotowywali się pod okiem nauczycielki języka polskiego p. Sławomiry Szadkowskiej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy i rozwijanie wyobraźni. Dzieci chętnie zaangażowały się w zmagania konkursowe, zachętą były interesujące pozycje do przeczytania oraz nagroda główna.

Gratulujemy!!!

Zdrowy tydzień w klasie II- 04.05.- 08.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W ramach trwania "Zdrowego tygodnia w klasie II" w dniach 04-08.05.2015 r. uczniowie z własnej inZdrowe śniadanie 7icjatywy przygotowali ekologiczne śniadanie i owocową sałatkę. Każdy wykonywał pracę według własnego pomysłu wykorzystując wszystkie przyniesione produkty. Zajęcia miały na celu promocję zdrowego trybu życia wśród dzieci i ich najbliższych. Przypomniane zostały zasady higieny spożywania posiłków oraz wartości zdrowotne owoców i warzyw. Z pasją i dużym zaangażowaniem uczniowie rozwijali swoje talenty kulinarne, przestrzegając zasad BHP. Zobowiązali się również do częstszego przygotowywania takich posiłków w swoich domach. Życzymy zatem wszystkim smacznego a małym "kucharzom" powodzenia i wytrwałości w działaniu.
        Wychowawczynią klasy II jest p. Renata Lewińska, która serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu zajęć kulinarnych.

 

 

Wycieczka do Oceanarium we Wrocławiu- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Dnia 29 kwietnia 2015 r. wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klasy I a wraz z gromadką dorosłych osób i nieodłącznym towarzyszem przygód- Misiem Uszatkiem- wyruszyli w podróż do Afrykarium/ Oceanarium we Wrocławiu.

   Wycieczka do Wrocławia 5Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać prawdziwy festiwal ryb we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Zanurzając się w podwodnym świecie dzieci mogły poznać m.in.: nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, króle tanganiki, tropheusy, dyskowe, rozgwiazdy, piranie, rogatnice, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, czarnopłetwe. Okazało się, że grupa z Marzenina trafiła na prawdziwe otwarcie sezonu! We Wrocławiu pojawili się bowiem nowi mieszkańcy. Bagno afrykańskie w holu głównym zasiedliły wielopłetwce ozdobne zwane mastugami, kolcobrzuchy olbrzymie, sumy żyrafie oraz ryby z rodzaju Coptodon, zwane ziemojadami. W dżungli Kongo pojawiły się nowe czepigi rudawe. Jeden z basenów krokodyli opuścił młody krokodyl, aby zrobić miejsce dla mających przybyć wkrótce krokodyli wąskopyskich. W części AFRYKARIUM, gdzie żyją hipopotamy pojawiły się 3 czapelki złotawe, przybyłe z ZOO w Dvur Kralove.

Ech, jaki piękny ten podwodny (i nie tylko)świat…

Atrakcjom tego dnia nie było końca. Następnym punktem naszej wycieczki był piknik w parku, w pobliżu słynnej Hali Stulecia.

Szkolny konkurs przyrodniczy " Znam mapę Polski"- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dnia 29 kwietnia 2015 roku, w Zespole Szkół w Marzeninie odbył się szkolny konkurs przyrodniczy: „ Znam mapę Mapa Polski 3Polski” dla uczniów kl. IV- VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością miast, województw, rzek, jezior, parków narodowych, krain geograficznych oraz sąsiadów Polski( rozpoznawali, gdzie te obiekty znajdują się na mapkach konturowych Polski). Organizatorem konkursu był p. Daniel Łamek.

Laureatami zostali:

Jakub Jaworski, ucz. kl. V- I miejsce

Amelia Perlińska, ucz. kl. V; Kinga Szczepanik, ucz. kl. VI- II miejsce

Roksana Bartczak, ucz. kl. V- III miejsce

Wiktoria Piechal, Magdalena Jaśkiewicz, ucz. kl. V- wyróżnienie

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT