MIKOŁAJKI 2024
,,6 grudnia jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
każde dziecko prezent dostanie.”
Mikołajki to szczególny dzień, który zna każde dziecko i każdy dorosły. W naszej szkole tego dnia od samego rana po szkole kręciły się dzieci ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach i opaskach z rogami renifera, świątecznych sweterkach i przebraniach elfa. Wszyscy czekali z upragnieniem na Mikołaja. I…przybył z wielkim workiem prezentów i uśmiechem na twarzy. Szybko przystąpił do swojego zadania i obdarzył każde dziecko drobnym upominkiem. Dzieci, natomiast przywitały Szanownego Gościa wspaniałymi piosenkami , ciepłymi słowami i uśmiechami, dodatkowo obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom, ani nauczycielom.
To był bardzo przyjemny dzień, pełen radości, śpiewu i koloru czerwonego. Do następnego roku Drogi Święty Mikołaju, będziemy na Ciebie grzecznie czekać.
"WESOŁE DYNIE"
Został rozstrzygnięty konkurs rodzinny „Wesołe dynie” zorganizowany przez Przedszkole w Zespole Szkół w Marzeninie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Konkurs cieszył się popularnością a wykonane dynie były niezwykle kreatywne i wyjątkowe. Pamiętajmy, że czas spędzony z kimś kogo kochamy, nigdy nie będzie stracony. ZOSTANIE Z NAMI NA ZAWSZE.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce :
CELINA SZAFRAŃSKA
FRANCISZEK BRYL
II miejsce :
NATALIA KRATA
MACIEJ FLORCZAK
ARTUR DOBRZAŃSKI
III miejsce:
NATAN MAJCHRZAK
LEON KRYSZTOFIAK
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Gratulujemy pomysłów!
ANDRZEJKI 2024
W dniu szkolnych Andrzejek, już od samego rana, korytarze wypełniły się magią i tajemniczością. Wyszkoleni wróżbici ruszyli do sal lekcyjnych wypełnionych po brzegi spragnionymi wiedzy o swoich przyszłych losach. Każdy uczeń i każdy pracownik szkoły mógł odkryć swoje przeznaczenie. Były magiczne kule, wróżenie z kart, losowanie symboliczne, koło fortuny i inne atrakcje.
Po emocjonujących wróżbach uczniowie mogli zaczerpnąć energii w „Słodkiej Kawiarence”. Na stolikach królowały domowe wypieki, ciasteczka z uśmiechem, pierniczki, babeczki i czego tylko dusza zapragnęła.
Pięknie dziękujemy pracowitym wróżbitom, słodkiej obsłudze andrzejkowej kawiarenki, dostarczycielom smakołyków i wszystkim uczestnikom wesołego przedpołudnia.
Hokus, pokus, czary, mary!
To są rzeczy nie do wiary!
"KSIĄŻKA MÓWI"
W Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu po raz kolejny już, odbył się etap rejonowy konkursu pięknego czytania "KSIĄŻKA MÓWI". Inicjatorem Konkursu był Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem min. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.
Konkurs miał na celu min. rozwijanie czytelnictwa, pracę nad dykcją oraz upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2024, którymi są: Kazimierz Wierzyński, Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz, Marek Hłasko, Melchior Wańkowicz.
„PAPIEROSÓW NIE PALIMY, BO WOLIMY WITAMINY!”
21. listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „PAPIEROSÓW NIE PALIMY, BO WOLIMY WITAMINY!”. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Udział w konkursie wzięło 17 szkół z terenu Powiatu Łaskiego w tym 12 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy VIII – Maja Kociołkowska, Amelia Kocobolska i Nikola Licha, które w szkolnym konkursie „ Sałatkowy zawrót głowy” zdobyły I miejsce w tej klasie. Jury było pod wrażeniem pomysłowości młodych uczestników. Komisja konkursowa oceniając przygotowane sałatki i surówki brała pod uwagę nie tylko smak potraw, ale i ciekawe hasła nawołujące do zakończenia nałogu.
Uczniowie tworząc własne kompozycje na pyszne sałatki i surówki przyczynili się tym samym do popularyzacji prawidłowych nawyków żywieniowych. Nasze reprezentantki spisały się wzorowo – zdobyły III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w konkursie oraz piłkę dla szkoły.
Gratulujemy naszym wspaniałym dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko kulinarnych !!!
SAŁATKOWY ZAWRÓT GŁOWY
14 listopada w klasie VIII w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” odbyła się pierwsza część konkursu „Sałatkowy zawrót głowy”. Chętni uczniowie klasy VIII w grupach kilkuosobowych mieli za zadanie przygotować sałatkę, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, które to następnie zostały ocenione, zarówno pod względem smakowym, jak i estetycznym. Przepis zwycięskiej drużyny dodatkowo miał wziąć udział w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łasku w związku z obchodami „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. W konkursie wzięła udział niemal cała klasa VIII. Przygotowali przepyszne sałatki – jury miało twardy orzech do zgryzienia. Za najlepszą i najciekawszą sałatkę uznano tę, wykonaną przez Maję Kociołkowską, Amelię Kocobolską i Nikolę Lichą. Dziewczynki ze swoim przepisem pojadą na konkurs w Licem Ogólnokształcącym w Łasku.
Kolejne części konkursu „Sałatkowy zawrót głowy” to comiesięczne rywalizacje wewnątrzklasowe. W kolejnych klasach: 7,6 i 5. Finał konkursu, który odbędzie się w maju wyłoni spośród zwycięskich grup Szkolnych Mistrzów Sałatkowych.
GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W poniedziałek 11 listopada miały miejsce Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży Igor Walusiński, asysta Amelia Wawrzyniak i Aleksandra Szewczyk. Podczas oficjalnych uroczystości zostały złożone kwiaty pod pomnikiem powstańców przez delegacje poszczególnych placówek i ugrupowań, w tym także przez przedstawiciela Zespołu Szkół w Marzeninie, pana dyrektora Ryszarda Cyrana. Następnie świąteczny korowód przeszedł do kościoła pw. Marii Magdaleny Pokutnicy i św. Klemensa I Rzymskiego na mszę świętą. Tam odbył się koncert oraz Sędziejowicki Bieg Niepodległości. Dla pocztu sztandarowego naszej szkoły było to także istotne wydarzenie, ponieważ drugi skład obserwuje i uczy się godnej postawy i właściwego uczestnictwa w uroczystościach szkolnych, państwowych i kościelnych od pierwszego. Obchody Święta Niepodległościbyły ku temu wspaniałą okazją.
PATRIOTYCZNA LEKCJA BIBLIOTECZNA
Dnia 7-go listopada Nasza zeróweczka wraz z wychowawcą Pauliną Kaczmarek, udała się do Filii Bibliotecznej w Marzeninie, gdzie odbyła się patriotyczna lekcja biblioteczna. Dzieci miały okazję wysłuchać legendy o Warsie i o Sawie, czyli jednej z historii o powstaniu nazwy naszej pięknej stolicy Warszawa, oraz legendy o Śpiących Rycerzach w Tatrach. Po wysłuchaniu legend dzieci układały puzzle w małych grupach, po czym uczestniczyły aktywnie w pogadance nt. czym jest legenda, stolica i herb. Miały okazję również zagrać w grę „ W krainie Baśni”, gdzie ćwiczyli swoją spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Na zakończenie przygody w Bibliotece naszym zadaniem było ułożenie z liter nazwy stolicy, co jak widać na załączonym zdjęciu –udało nam się doskonale !
Więcej artykułów…
- KONKURS LITERACKO-JĘZYKOWY
- 11.11.2024
- I MIEJSCE W TENISIE STOŁOWYM
- PIONIERZY INICJATYWY PROGRAMOWANIE = NASZ DRUGI JĘZYK
- 01.11.2024
- KONKURS "MOJA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
- DYKTANDO „BIEGANE” W KLASIE TRZECIEJ
- EKOPRACOWNIA DLA NASZEJ SZKOŁY
- ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
- MISTRZ GRAFOMOTORYKI ZACZYNA OD SENSORYKI