• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

WYCIECZKA DO KAROLINA POD WARSZAWĄ

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

8 maja 2024r. klasy II i III wybrały się  na wycieczkę do Karolina pod Warszawą do  Centrum Folkloru Polskiego na wspaniały koncert pt. „Magiczna Podróż - Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu Państwowego Zespołu  Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Magiczny świat współczesnego teatru zaprosił naszych uczniów w niezwykłą podróż! Trójka głównych bohaterów: Agnieszka, jej brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych – Pan Kajetan, zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe, zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy barwne i fascynujące krainy: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów). Potem zwiedziliśmy Pałac Karolin, siedzibę Zespołu „Mazowsze” i zapoznaliśmy się z historią powstania PZLPiT „Mazowsze”.
Celem wyjazdu było przygotowanie dzieci do odbioru kultury ludowej,  zapoznanie z charakterem poszczególnych regionów w Polsce, oraz wzbudzanie szacunku do polskiego folkloru.
To był niezwykle udany dzień.

Opiekunowie: Katarzyna Szczecińska. Jolanta Siwek, Sławomir Wolniak

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT