• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

ANDRZEJKOWE WSPOMNIENIA

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję, 30 listopada w naszej szkole dziewczęta z czwartej klasy przebrały się za piękne cyganki, wróżki i czarownice i odwiedzały uczniów wszystkich klas oraz przedszkolaczków, aby przepowiedzieć dzieciom przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych zabaw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii lub brał udział w wyścigu butów , aby dowiedzieć się, czy jako pierwszy lub pierwsza z klasy ożeni się, bądź wyjdzie za mąż. Z kolei podświetlone magiczne kule ukazywały zawód przyszłości, a na osłodę każdy losował ciasteczko z wróżbą. To jedyny taki dzień, w którym dzieci i nauczyciele choć na chwilę mogą oderwać się od codzienności i zanurzyć w sferze wróżb i prawdziwej magii.

Beige Aesthetic Pastel Collage Memories Moodboard Portrait Photo Collage

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT