• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

46. Rajd Powstańców 1863 r. 22 kwietnia 2023r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

343694806 675254124368349 4670353497322777300 nGrupa składająca się z 13 osób pod auspicjami Zespołu Szkół w Marzeninie wzięła udział
w 46. Rajdzie Powstańców 1863 roku „Śladami Łuki Bakowicza”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach wspólnie z partnerem - Zarządem Oddziału PTTK w Sieradzu.

Trasa rajdu liczyła 17 kilometrów i przebiegała przez: Marzenin, Przymiłów, Emilianów, Brzeski, Sobiepany, Stare Kozuby i Sędziejowice. Uczestnikami rajdu byli: dzieci i młodzież
z gminy Sędziejowice oraz z powiatu sieradzkiego, a także dorośli. W sumie 250 osób.

Wspólne wędrownie rozpoczęło się w sposób uroczysty na terenie boiska szkolnego im. Ks. Andrzeja Susło przy Zespole Szkół w Marzeninie. Organizatorzy przywitali wszystkich uczestników rajdu i zaproszonych gości życząc wytrwałości i wielu pozytywnych przeżyć na trasie, następnie „kolorowy korowód” wyruszył w drogę. Na pierwszym postoju odbyła się prelekcja przy pomniku ppor. Edwarda Kramarskiego w Emilianowie, po której drużyny biorące udział w rajdzie zaprezentowały swoje proporce. W Sobiepanach, po krótkim odpoczynku, zostały przeprowadzone konkursy wiedzy na temat Powstania Styczniowego i inscenizacje fragmentów książki Teodora Goździkiewicza „Sprawy Łuki Bakowicza”. Gratulujemy wszystkim laureatom, a w szczególności naszym uczniom: Wojciech Kosmala – II m-ce w konkursie wiedzowym, Igor Walusiński i Nikodem Kopeć – III m-ce w konkursie na inscenizację. Szczególną atrakcję dla „piechurów” stanowiła prezentacja strojów i oręża powstańców, kosynierów oraz armii carskiej w wykonaniu członków grupy rekonstrukcyjnej „Złoty Krzyż”. Po kolejnym etapie rajdu złożono kwiaty przy pomniku Powstańców 1863 roku
w sędziejowickim parku oraz przy zbiorowej mogile powstańców na miejscowym cmentarzu. Finał rajdu miał miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Powstańców 1863 roku w Sędziejowicach. Tu na uczestników czekał poczęstunek, a organizatorzy rajdu wraz
z władzami gminy wręczyli nagrody, dyplomy i puchar zwycięzcom.

Nasza, najlepsza grupa na świecie, dzielnie i bez krzty zmęczenia wędrowała po ziemi sędziejowickiej w następującym składzie: Nikodem Kopeć, Wioletta Kopeć, Artur Strzelczyk, Aleksandra Szewczyk, Igor Walusiński, Karolina Jerczyńska, Aleksandra Jerczyńska, Róża Jerczyńska, Marcin Jerczyński, Kalina Wolniak, Wojciech Kosmala, Kinga Szewczyk, Ryszard Cyran.

 

rajd
rajd
rajd
rajd
rajd
rajd
rajd
rajd
rajd

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT