Pasowanie Pierwszoklasistów - 27.10.2022r.

Daniel włącz . Opublikowano w Uncategorised

pasowanie3Roztańczone ślubowanie naszych Pierwszaków odbyło się 27 października 2022 roku w Zespole Szkół w Marzeninie. Pasowanie z przytupem, jak określił widowisko wójt Gminy Sędziejowice Pan Dariusz Cieślak.

Na uroczystość przybyła cała społeczność naszej szkoły z panami dyrektorami Krzysztofem Jaworskim i Ryszardem Cyranem oraz zaproszeni goście; wójt Gminy Sędziejowic pan Dariusz Cieślak, ksiądz Jerzy Dominowski proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marzeninie, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach pan Wit Leśniewicz z panią Anną Kruszyńska i panią Kariną Miśkiewicz, rodzice, dziadkowie i przyjaciele.

20 wesołych pierwszaków pod przewodnictwem swojej wychowawczyni pani Jolanty Siwek i muzyka pana Andrzeja Szymczaka w obecności wszystkich zgromadzonych złożyło uroczyste ślubowanie i następnie „przeniosło” szkolną widownię na Krakowski Rynek prezentując piosenki i żywiołowe tańce ludowe z okolic Krakowa, zaliczane do polskich tańców narodowych.

Ta nasza roztańczona klasa I zakwalifikowała się bowiem do I Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Piątka z Narodowych”.

Piątka z Narodowych do projekt edukacyjny Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat tańców narodowych i przybliżenie unikalnych zjawisk kulturowych różnych środowisk i regionów pod hasłem „Zatańczmy wspólnie tańce narodowe na piątkę”

Oby w taki sam żywiołowy sposób roztańczone Pierwszaki przeszły przez lata szkolne i radośnie zdobywały wiedzę i przeżywały młodzieńcze przygody oraz przyjaźni.

Dziękujemy pięknie za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT