"Projekt edukacyjny- Działaj lokalnie"

włącz . Opublikowano w Projekt "Zatrzymane w kadrze" Działaj Lokalnie

     Zatrzymane w kadrze - to tytuł projektu, w którym uczestniczymy od września do końca listopada bieżącego roku. Za otrzymane pieniądze w konkursie grantologo działaj lokalniewym - „Działaj lokalnie”, na nasze potrzeby został zakupiony profesjonalny aparat fotograficzny Olympus E 420 z dwoma obiektywami i lampą błyskową. Zakupiono również sporą torbę reporterską i zapas baterii. Jesteśmy uczniami trzech klas Zespołu Szkół w Marzeninie. Nasza szkoła posiada profesjonalne multimedialne studio nagrań, w którym możemy również tworzyć audycje radiowe. Pan Dyrektor widząc nasze zaangażowanie, dał nam do dyspozycji profesjonalny dyktafon, studio oraz komputer do zgrywania i obróbki naszych materiałów. Nasz opiekun - Pan Sławomir Wójcikowski jest dziennikarzem i to on pomaga nam stawiać wcale niełatwe, pierwsze kroki w tej dziedzinie. Naszym zadaniem będzie pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców z 3 sołectw: Marzenina, Pruszkowa i Bilewa. Zamieszkuje tam około 1000 mieszkańców.

    

Chcemy, poprzez nasze materiały dziennikarskie pokazać i promować lokalnych liderów, aby ich trud był chociaż w ten sposób nagrodzony. Są to wsie, i tak naprawdę życie społeczne skupia się na sezonowych imprezach sportowo – integracyjnych. Ktoś jednak je musi zorganizować. Im więcej osób się w to zaangażuje tym lepiej. I właśnie dlatego chcemy promować inicjatywy lokalne i ich twórców. Będziemy uczestniczyć w zebraniach sołeckich, rozmawiać z sołtysami, liderami oraz osobami, które poprzez swoje działania przyczyniają się do współpracy wielopokoleniowej w naszych domach i wioskach. Byliśmy już obecni na spotkaniach sołeckich w Marzeninie i Pruszkowie. Nasi „wywiadowcy” rozmawiali z liderami i mieszkańcami środowisk Marzenina i Pruszkowa ora z Panem Wójtem Jerzym Kotarskim. Dzięki tym działaniom zdobędziemy nowe umiejętności i będziemy mieli wiele satysfakcji, że mogliśmy to zrobić w szkole. Nasze materiały będziemy sukcesywnie zamieszczać na stronie internetowej szkoły. Nasza grupa liczy około 15 osób. Około, bo wiele osób chce spróbować dziennikarstwa i niekoniecznie to będzie im odpowiadać. Mamy nadzieję, że również w naszych szeregach będą samoistnie kształtować się liderzy. Projekt dla nas nie skończy się w listopadzie. Dyrektor szkoły zadecydował, aby to, czego się nauczymy, było wykorzystane w dalszych miesiącach. Naszą opiekunką będzie Pani Paulina Krawczyk.

 

 

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT