• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Klauzula informacyjna

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

KLAUZULA INFORMACYJNA

W związku z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

 1. Zespół Szkół w Marzeninie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
 2. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespółu Szkół w Marzeninie.
 3. Inspektorem ochrony danych w Zespole Szkół w Marzeninie jest: Danuta Mielczarek, Tel 436771526, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 4. Zespół Szkół w Marzeninie co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
 5. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
 6. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
 7. Zespół Szkół w Marzeninie nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych
 8. Dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
 9. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, można się zwrócić do Administratora z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 10. Pozyskane dane osobowe nie będą przekazywane do państwa       trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny "Ku niepodległej" 30.01.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny

"Ku niepodległej"

30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym

„Ku niepodległej…”. Żywa lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność pod koniec XVIII w., XIX i na początku XX wieku.

pokaz 11Uczniowie zostali zapoznani z sylwetkami wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz przypomnieli sobie tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zarysowali także kontekst polityczny i ekonomiczny oraz zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów czy też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkiety, XVIII - wieczną kosę czy tez broń z początków XIX wieku.

Pokaz dla dzieci i młodzieży był niezwykle interesująca wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                  Spotkanie zorganizowała Pani Renata Lewińska, nauczycielka historii.

Choinka szkolna - 25.01.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Po uroczystości z okazjizabawa 19 Dnia Babci i Dziadka odbyła się zabawa choinkowa. Pierwsza część imprezy przeznaczona była dla uczniów młodszych od zerówki do klasy czwartej, przedszkolaki bawiły się osobno, w swojej sali.  Natomiast po południu zabawa przeznaczona była dla pozostałych uczniów ze starszych klas. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w salę balową. Udekorowana balonami, serpentynami, gwiazdami, choinkami,  zachęcała do szalonej zabawy. Młodsze dzieci miały na sobie różnorodne, barwne kostiumy. Na sali zaroiło się od piratów, księżniczek, spaidermenów i innych postaci. Wszyscy bawili się doskonale, były korowody, kółeczka, tańce w parach a także zabawy przeprowadzone przez panią animatorkę. Po południu było mniej strojów karnawałowych ale tak samo udana impreza. Starsi uczniowie również dobrze się bawili.

Szkolny wolontariat podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach - 13.01.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W niedzielę 13 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było zdobycie  środków finansowych na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Koordynacją i przygotowaniem całej orkiestry zajęła się nasza nauczycielka – Pani Paula Krawczyk.

Co się działo na finale?orkietra

     Działał punkt rejestracyjny DKMS, licytowano cenne przedmioty, uczestnicy imprezy mogli korzystać z punktu malowania twarzy dla dzieci, stoiska z rękodziełem, foto kalendarzy na motocyklu, kawiarenki, foto budki, brali udział w loterii fantowej, obserwowali występy zespołów artystycznych i solistów działających przy Gminnym Ośrodku w Sędziejowicach. Inicjatywą naszej szkoły (Pan Sławomir Wolniak), była możliwość spędzenia kilku niezapomnianych minut w rzece Grabia, w ramach „Morsowania na rzecz WOŚP w Grabi”.

     Tymczasem trzeba wspomnieć o tych, bez których finał WOŚP nie mógłby się odbyć. Mowa oczywiście o wolontariuszach. Z całej gminy zgłosiło się aż 28 młodych, wspaniałych i energicznych osób. Wśród nich pojawili się uczniowie naszej szkoły: Gabriela Okrasa, Gracjan Okrasa, Weronika Ludwisiak, Martyna Cieślak oraz Julia Stańczyk. Jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że bierzecie udział w tak szlachetniej zbiórce pieniędzy. Taka postawa niewątpliwie zasługuje na pochwałę.

                    Dzięki ludziom dobrego serca udało się zebrać 19 184 08 zł

                 Pamiętajmy, że robiąc coś na rzecz innych, zapewniamy sobie naturalne poczucie spełnienia. A to chyba największa nagroda.

Wycieczka do Warszawy - 22.11.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

22 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając wystawy znalazły mnóstwo ciekawych zjawisk i eksponatów, które inspirowały do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczestniczyły również w spektaklu Teatru Wysokich Napięć, gdzie w ekscytujący, a jednocześnie bezpieczny sposób poznawały zjawiska elektryczne. Odwiedziły wystawę „Powietrze – więcej niż nic”, na której za pomocą interaktywnych eksponatów, odkryli i docenili właściwości tej ulotnej mieszaniny gazów, bez której nie byłoby życia na Ziemi.wycieczka 4

Podczas, gdy młodsze dzieci jeszcze eksperymentowały w Koperniku, uczniowie klas siódmej i ósmej pojechały do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyły tam w lekcjach muzealnych. Klasa siódma podczas lekcji „63 dni niepodległej Polski” poznała okoliczności wybuchu Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Uczniowie dowiedzieli się również, że podczas zaciętych walk w Warszawie ujawniły się struktury niepodległego państwa polskiego. Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w lekcji „Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim” podczas której, dowiedzieli się jakie straty ponieśli warszawiacy w czasie walk w stolicy. Rozmawiali o dramacie polskich rodzin. Rozważali także dylemat, czy i na ile władze wojskowe mogą narażać życie bezbronnych cywilów. Wiedza była przekazywana w interesujący sposób z wyjściem na teren ekspozycji muzeum, gdzie uczniowie mieli okazję wczuć się w atmosferę tamtych dni. Lekcje kończyła praca w grupach podsumowująca zdobyte wiadomości.

Święto Odzyskania Niepodległości - 09.11.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

11 listopada 8W wyjątkowy sposób uczciliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień rozpoczęliśmy od wyjścia na cmentarz, oddając hołd bohaterom drugiej wojny światowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Pan Dyrektor przypomniał historię żołnierzy, którzy zginęli na terenie Marzenina i Pruszkowa. Następnie zostały zapalone znicze i złożone kwiaty. Kolejnym punktem obchodów tego wyjątkowego dnia, było spotkanie całej społeczności szkolnej na boisku, gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej przez uczniów reprezentujących klasę pierwszą i ósmą. Następnym wydarzeniem, które podkreślało wyjątkowy charakter obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas III i VII pod kierunkiem pani Renaty Lewińskiej. Zaprezentowany został program artystyczno-literacki pt. „Dla Ciebie Ojczyzno”. Wszyscy mogli dowiedzieć się, jak ważną datą w kalendarzu każdego Polaka jest 11 listopada, jak trudna i niebezpieczna była droga do wolności Naszej Ojczyzny. W programie artystycznym uczniowie podkreślili odwagę, waleczność i konsekwencję polskich żołnierzy, powstańców, poetów, pisarzy, księży i emisariuszy tamtych czasów. Przy akompaniamencie pana Andrzeja Szymczaka został wykonany przez uczniów klasy III wzruszający „Taniec z flagą”, natomiast Blanka Wolniak na flecie poprzecznym zagrała piosenkę pt. „Przybyli Ułani”. Na zakończenie uczniowie klasy VII zaśpiewali przejmującą, pełną patriotyzmu piosenkę zatytułowaną „Mówię o Tobie Dobrze - Polsko”. W dekoracji dominowały barwy i symbole narodowe, a piękny wiersz nawiązywał do dzisiejszego święta. 

                      „WOLNOŚĆ - to dobro bez zawiści.

                                                    NARÓD - to wolnych ludzi jedność,

                                                    POLSKA - to sen, który się ziścił,

                                                    a wszystko to jest - NIEPODLEGŁOŚĆ”

Pan Dyrektor podziękował za zorganizowanie uroczystości i skierował prośbę do wszystkich uczniów, by swą codzienną nauką i postawą dawali wyraz miłości do Ojczyzny.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT