• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Święto Konstytucji 3 Maja- 27.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. D. Łamka i p. A. Szymczaka przedstawili program słowno- muzyczny, który przybliżył tę ważną kartę w historii naszej OJCZYZNY. 3 Maja 1Pokazali okoliczności w jakich doszło do uchwalenia XVIII- wiecznej Rzeczypospolitej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie KONSTYTUCJI. Swoją postawą uczniowie pokazali, jak należy uczyć się patriotyzmu i pielęgnować pamięć naszych przodków. Dekoracja nawiązywała do symboli narodowych Ojczyzny i 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Niech się święci 3 Maja"

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                         Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Z.S. w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny  pt. "NAJPIĘKNIEJSZY PTAK - ORZEŁ BIAŁY". orzel 7Chęć wzięcia udziału w konkursie zadeklarowali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Wpłynęło 61 prac, z których 26 wybrano do galerii szkolnej, znajdującej się na I piętrze budynku szkoły. Wszystkie prace wykonane były niezwykle starannie i pomysłowo. Uczniowie zastosowali różnorodne i ciekawe techniki, dlatego ocena ich była bardzo trudna. Komisja w składzie: Renata Lewińska, Monika Suwald i Bogusława Bajer oceniła wszystkie prace konkursowe. I miejsce przyznano uczennicy klasy II - Blance Wolniak, II miejsce zdobyła uczennica kl. III - Zuzanna Gutowska, a III miejsce uczennica klasy VI - Wiktoria Pietrzak. Wyróżnienie przyznano uczennicy klasy VII - Martynie Malarz, uczennicy klasy II - Małgorzacie Majchrzak i uczniowi klasy II – Adamowi Kicie. Pan Dyrektor Krzysztof Jaworski wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki po akademii z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania należą się wych. kl. I, p. Dorocie Jaworskiej za przygotowanie wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

"Kręci ich bezpieczeństwo" - powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 23.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

         Celem turnieju wpisującego się zagadnieniowo w ogólnopolską kampanię „ Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego zorganizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Przeprowadzili konkurencje polegające na sprawdzeniu wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który zweryfikowano przeprowadzając test oraz sprawdzian praktycznych umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód.

              W kategorii szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły: Weronika Ludwisiak, Mikołaj Dłużyński i Bartek Niewiadomski zajęła I miejsce w powiecie.bezpieczenstwo 34

Weronika Ludwisiak zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej uczniów Szkół Podstawowych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, dobrymi umiejętnościami praktycznymi, otrzymali, dyplomy i puchar oraz upominki rzeczowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich:- )

Rajd pieszy. 155-lecie Powstania Styczniowego - 21.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

   Dnia 21 kwietnia 2018 roku reprezentująca grupa dzieci z naszej szkoły wraz z p. Pauliną Kaczmarek uczestniczyła w 43 Rajdzie Powstańców z 1863 roku pt. „ŚLADAMI ŁUKI BAKOWICZA”. Trasa przebiegała przez takie miejscowości jak: Sędziejowice - Stare Kozuby - Nowe Kozuby  - Podule  - Sobiepany - Brzeski - Grabia -  Sędziejowice (ok. 14 km). To była wspaniała lekcja historii przy pięknej pogodzie. Mogliśmy sobie przypomnieć, iż w naszej gminie miała miejsce jedna z nielicznych zwycięskich bitew niepodległościowych sprzed 155 lat.  Tym samym mieliśmy okazję złożyć hołd tym wydarzeniom i ich uczestnikom. To była również okazja, by zawrzeć nowe znajomości, ponieważ w rajdzie uczestniczyło niemal 500 turystów. rajd 9Podczas rajdu dzieci i młodzież mogła się wykazać znajomością wiedzy o Powstaniu Styczniowym oraz odegrać scenkę teatralną z dowolnie wybranego fragmentu książki „Sprawy Łuki Bakowicza”. Czas podczas jednej z przerw umilał nam również konkurs pieśni patriotycznej, który skierowany był dla dorosłych.43. Rajd Powstańców 1863 Roku „Śladami Łuki Bakowicza” zorganizowali: sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gmina Sędziejowice i Nadleśnictwo Kolumna. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Sieradza, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, koło turystyczno-krajoznawcze „2” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach.

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Spotkajmy się w krainie Narnii" - 19.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

            19 kwietnia po raz czwarty Biblioteka Pedagogiczna w Łasku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Spotkajmy się w krainie Narnii". Skierowany on był do uczniów klas IV–VII ze szkół podstawowych powiatu łaskiego. Łącznie zgłosiło się 10 trzyosobowych drużyn. Pytania konkursowe dotyczyły kolejnych trzech części książki C.S Lewisa: „Podróż Wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło”, „Koń i jego chłopiec”. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział po raz pierwszy.Narnia 3

Nasza drużyna z klasy VI w składzie: Gabrysia Okrasa, Kamil Buczkowski, Gracjan Okrasa, zajęła szóste miejsce.

Dzień Patrona Szkoły - 18.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

              W dniu 18 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystość. Na początku dzieciom została przypomniana sylwetka naszego patrona Jakuba Szymkiewicza. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali scenki, które przedstawiały problemy i trudności z jakimi mogą się zmagać na co dzień dzieci. Patron 17Przedstawienie miało być symbolicznym lustrem, w którym można było zobaczyć siebie, raz jako tych dobrych a czasami jako tych, którzy sprawiają przykrość innym. Scenki poruszały problem akceptacji, przyjaźni, używek, przeciwstawiania się presji kolegów oraz relacji pomiędzy rodzeństwem. Obejrzane sytuacje i problemy czasem kończyły się dobrze, do innych zakończenie trzeba było dopisać samemu. Scenki skłaniały dzieci do refleksji. Czy cenią przyjaciół tylko przez pryzmat pieniędzy i posiadanych rzeczy? Czy umieją odmówić używek i przeciwstawić się presji kolegów? Co zrobić, żeby nie być samotnym i mieć przyjaciół? Jak nie kłócić się z rodzeństwem i nauczyć się z nim normalnie rozmawiać? Przedstawienie miało na celu zmotywowanie do przemyśleń nad sobą i swoim postępowaniem, aby móc dokonać właściwych zmian i posunięć w swoim życiu.   Zakończyła je tematycznie związana z nim piosenka w wykonaniu wszystkich uczestników.

Dzień Świętego Patryka – 13.04.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 13 kwietnia, obchodzony był w naszej szkole Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii. W tym dniu zazieleniło się w całej szkole. Uczniowie mieli na sobie zielone ubrania, na ścianach zawisły koniczyny  oraz portrety irlandzkich skrzatów czyli Leprikonów. Patryk 6 Uczniowie wszystkich klas przygotowali zielone poczęstunki a były wśród nich ciasta, galaretki, desery, sałatki warzywne i owocowe. Nie zabrakło innych atrakcji takich jak loteria koniczynowa,  w której to można było wygrać drobne zielone upominki, poszukiwanie skarbów czy też malowanie buzi. Uczniowie mogli również wykazać się wiedzą o zielonej wyspie, biorąc udział w quizie o Irlandii.  W trakcie całej imprezy, można było zapoznać się z ciekawostkami o św. Patryku oraz posłuchać pięknej Irlandzkiej muzyki. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Jak wyobrażam sobie Irlandię” .  Wszystkie prace były piękne i oryginalne. Komisja w składzie p. M. Kmiecik oraz  p. B. Bednarkiewicz przyznała następujące nagrody. I miejsce – Blanka Wolniak,  II miejsce  - Bartłomiej  Stasiak, III miejsce – Małgorzata Majchrzak oraz wyróżnienie dla Dominika Sobali. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę i ozdobę wielkanocną - 26.03.2018 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                                       Dnia 26 marca 2018r., w Zespole Szkół w Marzeninie zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy plastyczne na najpiękniejszą kartkę i jajko wielkanocne. W konkursach wzięło udział 45 uczniów klas IV-VII. Komisja w składzie: Renata Lewińska, Bogusława Bajer i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Wielkanocne ozdoby i kartki wykonane zostały przez uczniów różnorodnymi technikami. Ocena ich była bardzo trudna. ozdoby 11Za najpiękniejszą ozdobę uznano jajko wykonane przez uczennicę klasy VI – Gabrielę Okrasa, II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Katarzynę Bednarkiewicz (kl. VI), zaś III miejsce jajku wykonanemu przez Laurę Kowalczyk z klasy V. Przyznano również 3 nagrody za kartki wielkanocne. I miejsce w tej kategorii zajęła kartka wykonana przez Paulinę Gąsiorowską, uczennicę kl. V, II miejsce kartka wykonana przez Julię Lament, uczennicę kl. V, zaś III miejsce przyznano kartce wykonanej przez Oliwię Kałękę (kl. VI).Drobne nagrody i dyplomy wręczył uczniom Pan dyrektor Krzysztof Jaworski po Misterium Paschalnym dnia 28 marca 2018r. Prace uczniów można podziwiać w galerii prac, która znajduje się na korytarzu II piętra budynku szkoły.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT