• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Wielkanoc w naszej szkole - 12.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                         Dnia 12 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem p. Moniki Suwald przedstawili w przystępny dla uczniów sposób informacje o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Informacje były przeplatane wierszami o tejże tematyce. Następnie został przeprowadzony konkurs związany z przypomnianymi tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup przedszkolnych i klas szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezbędną wiedzą, za co otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło też śmigusa-dyngusa, co rozbawiło uczestników uroczystości.
Następnie Pan dyrektor, Krzysztof Jaworski wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie historycznym „Być Polakiem to brzmi dumnie”, szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Św. Patryka.
      Wielkanoc 8Życzenia świąteczne złożyli wszystkim uczestnikom uroczystości Pan dyrektor Krzysztof Jaworski, a następnie Wójt Gminy Sędziejowice, Pan Dariusz Cieślak. Na zakończenie, uczniowie klas V i VIII, poczęstowali wszystkich symbolicznym jajeczkiem. Przed wyjściem
z sali gimnastycznej uczniowie częstowali się babkami wielkanocnymi przygotowanymi przez rodziców, zaś w stołówce szkolnej czekał na nich przepyszny barszcz biały.

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną - 08.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                                     Dnia 8 kwietnia 2019r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów klas I-VIII. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Paulina Krawczyk i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Wielkanocne kartki wykonane zostały przez uczniów różnorodnymi technikami. Ocena ich była bardzo trudna. Prace oceniano w dwóch grupach wiekowych: wśród uczniów klas I-IV i V-VIII. W młodszej grupie wiekowej za najpiękniejszą uznano kartkę wykonaną przez uczennicę klasy II- Nikolę Lichą, II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Amelkę Kocobolską, uczennicy również kl. II, zaś III miejsce kartce wykonanej przez Filipa Kacprzaka z klasy I. W tej kategorii wiekowej przyznano również 2 wyróżnienia, które otrzymali: Julka Kocobolska z kl. IIIi Igor Walusiński z kl. II. Kartka 16
                 Wśród uczniów klas starszych I miejsce przyznano kartce wykonanej przez Kasię Bednarkiewicz, uczennicy kl. VII, II i III miejsca przyznano pracom wykonanym przez uczennice kl. VI, odpowiednio Zuzi Wdowińskiej i Paulinie Gąsiorowskiej. Wyróżnienia zaś otrzymały uczennice: Julka Lament z kl. VI i Martyna Malarz z kl. VIII. Wszystkim nagrodzonym uczniom dyplomy oraz drobne upominki wręczył Pan dyrektor Krzysztof Jaworski dnia 12 kwietnia 2019 r. w trakcie uroczystości związanej ze zbliżającym się Świętem Wielkiej Nocy. Wielkanocne kartki wykorzystano jako dekorację korytarza II piętra budynku szkoły. Wszystkim laureatom konkursu
serdecznie gratulujemy.

XX powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież zapobiega pożarom”- 28.03.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Uczniowie naszej szkoły: Gabriela Okrasa, Gracjan Okrasa kl. VII w grupie szkół gimnazjalnych, Antoni Gierak, Brajan Marczak i Mikołaj Ratajczyk kl. V w grupie szkół podstawowych wzięlkonkurs pozar 20i udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki przeciwpożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

      konkurs pozar 19 XX powiatowe eliminacje OTWP odbyły się 28 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach. W kategorii szkół podstawowych IV miejsce zajął Antoni Gierak z naszej szkoły. Uczeń wykazał się dużą wiedzą, zyskał ogromną satysfakcję i ciekawą nagrodę. Wielkie gratulacje:-)

Dzień Świętego Patryka – 18.03.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      „Jak wygląda Leprechaun?” Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły, którzy z okazji Dnia Świętego Patryka przygotowali prace plastyczne w wielu ciekawych formach: figurkach, rysunkach, makietach czy wyklejankach. Wystawa prac dzieci cieszyła oczy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wyłoniono je w drodze głosowania.

Dzien Patryka 12    W dniu 18 marca, zaraz po niedzielnych oficjalnych obchodach Święta Patryka, patrona Irlandii, mieliśmy w szkole w Marzeninie odrobinę tego zielonego kraju. W każdej klasie pachniało od rana nowalijkami, ponieważ uczniowie przygotowywali w swoich pracowniach, pod okiem nauczycieli i wychowawców „Zielone Śniadanko”. W ramach promocji zdrowego żywienia oraz aby podkreślić irlandzki charakter tego święta, wszystkie kanapki, sałatki i inne układanki warzywno-owocowe były w kolorach: zielonym, białym i pomarańczowym. Nie tylko dobrze się wtedy bawiliśmy, ale też smacznie można było zjeść.

     Na porozwieszanych w różnych miejscach w szkole koniczynkach znajdowały się pytania konkursowe z języka angielskiego, które sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu kultury, tradycji i obyczajów panujących w krajach anglojęzycznych. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć poprawnie na 10 pytań. Najlepsi mogli otrzymać ocenę celującą z języka angielskiego.

Szkolny konkurs historyczno-plastyczny pt.: "Być Polakiem - to brzmi dumnie"

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

HistoriaW miesiącu marcu 2019 r. w kl. IV-VIII został przeprowadzony szkolny konkurs historyczno-plastyczny pt.: "Być Polakiem - to brzmi dumnie". Konkurs miał na celu podnosić dumę i radość z tego, że jesteśmy Polakami. Taki konkurs, to sygnał również dla dorosłych, aby ze swoimi dziećmi rozmawiali o ojczyźnie, uczyli ją kochać i szanować. Nawet najmłodsi, właściwie, to każdy może być patriotą i wielkim Polakiem, niezależnie jaki zawód wykonuje i kim jest. Uczniowie przypomnieli sylwetki wybitnych Polaków z historii dawnej i czasów współczesnych. Prace nawiązywały do czczenia pamięci o tych, którzy niejednokrotnie udowodnili swoją postawą, pracą i walką jak bardzo przybliżali nasz kraj do wolności. Ludzie ci pokazywali, że Polska to wielki i dumny kraj. Kraj ludzi odważnych i wybitnych - pisarzy, poetów, dowódców, żołnierzy i naukowców.  Ich dokonania na przestrzeni wieku, na skalę światową to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dzisiaj przyjmując odpowiedzialność za swój kraj potrzeba przykładów i autorytetów - takich jak bohaterowie tego konkursu. Uczniowie prezentując sylwetki wybitnych Polaków różnych dziedzin - nauki, sztuki, sportu, historia 3polityki czy literatury zastosowali dowolne techniki plastyczne. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie. Laureatami konkursu zostali: Liwia Okrasa, ucz. kl. IV (I miejsce), Wiktor Wardęcki i Patryk Pakuła, ucz. kl. V (II miejsce), Katarzyna Bednarkiewicz, ucz. kl. VII (III miejsce) i Bartłomiej Niewiadomski, ucz. kl. VIII (wyróżnienie). Pan Dyrektor Krzysztof Jaworski wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dlatego w przyszłości będzie kontynuowany. Organizatorem konkursu była Pani Renata Lewińska (nauczyciel historii).

Wielka Liga Czytelników - 28.02.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Uczniowie naszej szkoły od listopada uczestniczyli w projekcie- IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Czytanie może mieć ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka. Poszerza zdolności językowe, pobudza wyobraźnię, uspokaja i rozwija inteligencję emocjonalną. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. Działanie objęte jest honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Liga 6

Projekt odbywa się w czterech etapach. W etapie pierwszym – szkolnym uczniowie zdobywali 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur. Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystąpili do testu kwalifikacyjnego obejmującego treści ze wskazanej przez organizatora książki. W naszej szkole warunki te spełniły cztery uczennice : Nikola Filipczak z klasy piątej, Katarzyna Bednarkiewicz i Oliwia Kałęka z klasy siódmej oraz Wiktoria Zwolińska z klasy ósmej. Do kolejnego etapu- powiatowego, awansowały dwie uczennice: Katarzyna Bednarkiewicz z klasy siódmej oraz Wiktoria Zwolińska z klasy ósmej.

28 lutego 2019 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Łasku odbył się powiatowy etap konkursu. Uczestnicy zmagali się z wieloma trudnymi i bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi lektur: klasy I-IV - J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych, sześciu lewych)” i klasy V-VIII Z. Nienacki : „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Nasze uczennice uzyskały bardzo dobry wynik zdobywając 122 punkty na 150 możliwych. Do etapu wojewódzkiego przechodziła tylko jedna drużyna z najlepszym wynikiem, którLiga 1y okazał się wyższy od uzyskanego przez nasze reprezentantki o 6 punktów. W tym momencie nasze uczestniczki zakończyły udział w tegorocznej edycji projektu. 

Wierzymy jednak, że ich przygoda z książką będzie trwała nadal.

Serdeczne gratulacje dla Kasi i Wiktorii !!!

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT