• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną - 08.04.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                                     Dnia 8 kwietnia 2019r., w Zespole Szkół w Marzeninie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów klas I-VIII. Komisja w składzie: Elżbieta Staszczyk, Paulina Krawczyk i Monika Suwald oceniła prace uczniów. Wielkanocne kartki wykonane zostały przez uczniów różnorodnymi technikami. Ocena ich była bardzo trudna. Prace oceniano w dwóch grupach wiekowych: wśród uczniów klas I-IV i V-VIII. W młodszej grupie wiekowej za najpiękniejszą uznano kartkę wykonaną przez uczennicę klasy II- Nikolę Lichą, II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Amelkę Kocobolską, uczennicy również kl. II, zaś III miejsce kartce wykonanej przez Filipa Kacprzaka z klasy I. W tej kategorii wiekowej przyznano również 2 wyróżnienia, które otrzymali: Julka Kocobolska z kl. IIIi Igor Walusiński z kl. II. Kartka 16
                 Wśród uczniów klas starszych I miejsce przyznano kartce wykonanej przez Kasię Bednarkiewicz, uczennicy kl. VII, II i III miejsca przyznano pracom wykonanym przez uczennice kl. VI, odpowiednio Zuzi Wdowińskiej i Paulinie Gąsiorowskiej. Wyróżnienia zaś otrzymały uczennice: Julka Lament z kl. VI i Martyna Malarz z kl. VIII. Wszystkim nagrodzonym uczniom dyplomy oraz drobne upominki wręczył Pan dyrektor Krzysztof Jaworski dnia 12 kwietnia 2019 r. w trakcie uroczystości związanej ze zbliżającym się Świętem Wielkiej Nocy. Wielkanocne kartki wykorzystano jako dekorację korytarza II piętra budynku szkoły. Wszystkim laureatom konkursu
serdecznie gratulujemy.

XX powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież zapobiega pożarom”- 28.03.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Uczniowie naszej szkoły: Gabriela Okrasa, Gracjan Okrasa kl. VII w grupie szkół gimnazjalnych, Antoni Gierak, Brajan Marczak i Mikołaj Ratajczyk kl. V w grupie szkół podstawowych wzięlkonkurs pozar 20i udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki przeciwpożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

      konkurs pozar 19 XX powiatowe eliminacje OTWP odbyły się 28 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach. W kategorii szkół podstawowych IV miejsce zajął Antoni Gierak z naszej szkoły. Uczeń wykazał się dużą wiedzą, zyskał ogromną satysfakcję i ciekawą nagrodę. Wielkie gratulacje:-)

Dzień Świętego Patryka – 18.03.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      „Jak wygląda Leprechaun?” Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły, którzy z okazji Dnia Świętego Patryka przygotowali prace plastyczne w wielu ciekawych formach: figurkach, rysunkach, makietach czy wyklejankach. Wystawa prac dzieci cieszyła oczy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wyłoniono je w drodze głosowania.

Dzien Patryka 12    W dniu 18 marca, zaraz po niedzielnych oficjalnych obchodach Święta Patryka, patrona Irlandii, mieliśmy w szkole w Marzeninie odrobinę tego zielonego kraju. W każdej klasie pachniało od rana nowalijkami, ponieważ uczniowie przygotowywali w swoich pracowniach, pod okiem nauczycieli i wychowawców „Zielone Śniadanko”. W ramach promocji zdrowego żywienia oraz aby podkreślić irlandzki charakter tego święta, wszystkie kanapki, sałatki i inne układanki warzywno-owocowe były w kolorach: zielonym, białym i pomarańczowym. Nie tylko dobrze się wtedy bawiliśmy, ale też smacznie można było zjeść.

     Na porozwieszanych w różnych miejscach w szkole koniczynkach znajdowały się pytania konkursowe z języka angielskiego, które sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu kultury, tradycji i obyczajów panujących w krajach anglojęzycznych. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć poprawnie na 10 pytań. Najlepsi mogli otrzymać ocenę celującą z języka angielskiego.

Szkolny konkurs historyczno-plastyczny pt.: "Być Polakiem - to brzmi dumnie"

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

HistoriaW miesiącu marcu 2019 r. w kl. IV-VIII został przeprowadzony szkolny konkurs historyczno-plastyczny pt.: "Być Polakiem - to brzmi dumnie". Konkurs miał na celu podnosić dumę i radość z tego, że jesteśmy Polakami. Taki konkurs, to sygnał również dla dorosłych, aby ze swoimi dziećmi rozmawiali o ojczyźnie, uczyli ją kochać i szanować. Nawet najmłodsi, właściwie, to każdy może być patriotą i wielkim Polakiem, niezależnie jaki zawód wykonuje i kim jest. Uczniowie przypomnieli sylwetki wybitnych Polaków z historii dawnej i czasów współczesnych. Prace nawiązywały do czczenia pamięci o tych, którzy niejednokrotnie udowodnili swoją postawą, pracą i walką jak bardzo przybliżali nasz kraj do wolności. Ludzie ci pokazywali, że Polska to wielki i dumny kraj. Kraj ludzi odważnych i wybitnych - pisarzy, poetów, dowódców, żołnierzy i naukowców.  Ich dokonania na przestrzeni wieku, na skalę światową to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dzisiaj przyjmując odpowiedzialność za swój kraj potrzeba przykładów i autorytetów - takich jak bohaterowie tego konkursu. Uczniowie prezentując sylwetki wybitnych Polaków różnych dziedzin - nauki, sztuki, sportu, historia 3polityki czy literatury zastosowali dowolne techniki plastyczne. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie. Laureatami konkursu zostali: Liwia Okrasa, ucz. kl. IV (I miejsce), Wiktor Wardęcki i Patryk Pakuła, ucz. kl. V (II miejsce), Katarzyna Bednarkiewicz, ucz. kl. VII (III miejsce) i Bartłomiej Niewiadomski, ucz. kl. VIII (wyróżnienie). Pan Dyrektor Krzysztof Jaworski wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dlatego w przyszłości będzie kontynuowany. Organizatorem konkursu była Pani Renata Lewińska (nauczyciel historii).

Wielka Liga Czytelników - 28.02.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Uczniowie naszej szkoły od listopada uczestniczyli w projekcie- IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Czytanie może mieć ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka. Poszerza zdolności językowe, pobudza wyobraźnię, uspokaja i rozwija inteligencję emocjonalną. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. Działanie objęte jest honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Liga 6

Projekt odbywa się w czterech etapach. W etapie pierwszym – szkolnym uczniowie zdobywali 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur. Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystąpili do testu kwalifikacyjnego obejmującego treści ze wskazanej przez organizatora książki. W naszej szkole warunki te spełniły cztery uczennice : Nikola Filipczak z klasy piątej, Katarzyna Bednarkiewicz i Oliwia Kałęka z klasy siódmej oraz Wiktoria Zwolińska z klasy ósmej. Do kolejnego etapu- powiatowego, awansowały dwie uczennice: Katarzyna Bednarkiewicz z klasy siódmej oraz Wiktoria Zwolińska z klasy ósmej.

28 lutego 2019 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Łasku odbył się powiatowy etap konkursu. Uczestnicy zmagali się z wieloma trudnymi i bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi lektur: klasy I-IV - J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych, sześciu lewych)” i klasy V-VIII Z. Nienacki : „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Nasze uczennice uzyskały bardzo dobry wynik zdobywając 122 punkty na 150 możliwych. Do etapu wojewódzkiego przechodziła tylko jedna drużyna z najlepszym wynikiem, którLiga 1y okazał się wyższy od uzyskanego przez nasze reprezentantki o 6 punktów. W tym momencie nasze uczestniczki zakończyły udział w tegorocznej edycji projektu. 

Wierzymy jednak, że ich przygoda z książką będzie trwała nadal.

Serdeczne gratulacje dla Kasi i Wiktorii !!!

Klauzula informacyjna

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

KLAUZULA INFORMACYJNA

W związku z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

 1. Zespół Szkół w Marzeninie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
 2. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespółu Szkół w Marzeninie.
 3. Inspektorem ochrony danych w Zespole Szkół w Marzeninie jest: Danuta Mielczarek, Tel 436771526, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 4. Zespół Szkół w Marzeninie co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
 5. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
 6. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
 7. Zespół Szkół w Marzeninie nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych
 8. Dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
 9. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, można się zwrócić do Administratora z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 10. Pozyskane dane osobowe nie będą przekazywane do państwa       trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny "Ku niepodległej" 30.01.2019 r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny

"Ku niepodległej"

30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym

„Ku niepodległej…”. Żywa lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność pod koniec XVIII w., XIX i na początku XX wieku.

pokaz 11Uczniowie zostali zapoznani z sylwetkami wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz przypomnieli sobie tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zarysowali także kontekst polityczny i ekonomiczny oraz zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów czy też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkiety, XVIII - wieczną kosę czy tez broń z początków XIX wieku.

Pokaz dla dzieci i młodzieży był niezwykle interesująca wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                  Spotkanie zorganizowała Pani Renata Lewińska, nauczycielka historii.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT