Nasze maluchy i obchody 150 Rocznicy Powstania Styczniowego – Bitwy pod Sędziejowicami

Super User włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

Nasze maluchy i obchody 150 Rocznicy Powstania Styczniowego – Bitwy pod Sędziejowicami


24 i 25 sierpnia w Sędziejowicach odbyły się uroczyste obchody 150 rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Sędziejowicami. Do tej uroczystości społeczność lokalna przygotowywała się ponad dwa lata. Nasze obchody objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski. Kancelaria Prezydenta od początku wspierała działania podjęte
w celu upamiętnienia obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w 2013 r., dlatego też w pierwszym dniu obchodów w Sędziejowicach obecny był doradca prezydenta RP – prof. Tomasz Nałęcz, który uczestniczył w odsłanianiu nowego pomnika Powstańców 1863 r., honorując patriotyczne oddanie Powstańców, spłacając tym samym dług wobec wielu pokoleń Polaków… Drugi dzień obchodów dedykowany został dzieciom i młodzieży.

Najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Marzeninie zostali wyróżnieni możliwością przywitania zaproszonych na obchody Znamienitych Gości przedstawiając program muzyczno- taneczny pod nazwą "Dziecięce prezentacje kulturowe". Blok artystyczny zawierał poezję, śpiew i taniec.
Z olbrzymim wdziękiem połączyli na scenie ludowy taniec sieradzki, narodowy Polonez z rosyjską Kalinką. Mali artyści stanęli na wysokości zadania i zdali swój egzamin

Występy artystyczne najmłodszych, to jedna z dróg odnalezienia tego, co nas łączy, a nie szukania tego, co nas dzieli.

Dziękujemy Rodzicom małych artystów za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

 

Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...
Nasze maluchy i...

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT