„Święty Jan Paweł II. Heroiczny świadek tajemnicy Krzyża.”

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

jp

     To nie przypadek, że 16 rocznica śmierci Wielkiego Polaka przypada w Wielki Piątek, kiedy my chrześcijanie pochylamy się nad tajemnicą i znaczeniem krzyża w naszym życiu. Czy mamy z pokorą przyjmować cierpienie? Czy nie ma innej drogi do zbawienia?. Karol Wojtyła dał nam przykład, jak powinno wyglądać nasze życie w pełnej akceptacji cierpienia, wynikające z zawierzenia Chrystusowi. W dniu kiedy odszedł do Domu Ojca, świat nagle się zatrzymał, a my wszyscy potrafiliśmy zjednoczyć się w bólu. W drobnych gestach okazywaliśmy sobie miłość i docenialiśmy to wszystko, co umyka nam w codzienności. Rzeczywistość pandemiczna również zatrzymała świat i skłania nas, abyśmy powrócili do najważniejszych, a często zapomnianych wartości, które sprawiają, że czujemy się siostrami i braćmi. Nasze symboliczne zapalenie znicza oraz modlitwa, to wyraz wdzięczności dla Boga, że dał nam możliwość dotknięcia świętości w osobie papieża Jana Pawła II.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT