Dzień Świętego Patryka

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

 

patryk017 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest wielkim świętem religijnym oraz narodowym Zielonej Wyspy.

Święty Patryk to, bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, czy w Polsce. Dzień ten został ustanowiony ku czci biskupa, który głosił wiarę chrześcijańska w Irlandii. Święty Patryk tłumaczył dogmat o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczyny stąd właśnie to koniczyna stanowi symbol tego święta.

Uczniowie Naszej szkoły również świętowali w tym dniu przygotowując piękne ilustracje związane z tematyką tego święta – koniczyny, różnobarwne tęcze i Leprechauns.   Klasa III wykonała portrety skrzatów, rozwiązywała quizy związane z Dniem Świętego Patryka oraz śpiewała i tańczyła  wcielając się w małe zielone skrzaty. Uczniowie klasy 5 przygotowali piękne desery , napoje  oraz zielone słodkości. Nie zabrakło tez zielonych elementów ubioru oraz pięknych zielonych kapeluszy. 

Nauczyciel języka angielskiego Marta Staniucha

Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego ...

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT