Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” - pokaz historyczny - „Wrzesień 39”

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

rekonst logo20 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Wrzesień 39”, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” przyjechała do nas aż z Lublina i zaprezentowała ciekawy i dynamiczny pokaz historyczny. Na początku krótko omówiono sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej oraz przedstawiono etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zaprezentowano polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, sprzęt łączności i zaopatrzenia oraz technikę wojskową, musztrę i sprzęt bojowy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpieczne repliki broni a także rekonstrukcje z udziałem publiczności.

Tak jak wcześniej, również i ten pokaz okazał się niezwykle interesujący. Uczniowie poznali kolejne karty naszej niełatwej historii. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 80-lecia wybuchu II wojny światowej.

Grupa „Rekonstrukto” wpisała się już na stałe do kalendarza uroczystości i wydarzeń szkolnych ZS w Marzeninie. Następna lekcja historii już w przyszłym roku szkolnym.

 

Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...
Pokaz historycz...

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT