Wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów”

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

wystawa 1

W drugim tygodniu ferii zimowych wybraliśmy się na wycieczkę do Łodzi, a głównym celem naszej wyprawy była wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów". Budynek EC1 Łódź – Miasto Kultury już z zewnątrz robił na nas ogromne wrażenie, ale to co najlepsze czyli „cream de la cream” czekało na nas za drzwiami, które pamiętały czasy jak wchodzili nimi pracownicy do Hali Maszy dawnej Elektrociepłowni przed rewitalizacją.

Powierzchnia 1000 m2 (było trochę chodzenia) wypełniona była oryginalnymi planszami komiksowymi i rekwizytami z kultowych ekranizacji filmowych Uniwersum DC, a to prawdziwa gratka dla fanów Batmana, Supermana i Wonder Woman. Przez ponad godzinę mogliśmy przenieść się do Metropolis, Gotham City, a także innych miejsc w których nasi bohaterowie walczyli z osobowym złem (Joker, Człowiek Zagadka, Dwie Twarze – oni też tam byli i na szczęście były to tylko rekwizyty, które bardzo mocno działały na wyobraźnię). Nie zabrakło również Polskich akcentów pokazujących różnego rodzaju związki Polski i Polaków ze światem DC Comics oraz Warner Bros. Poznaliśmy osoby o polskim rodowodzie, które wystąpiły m.in. w seriach „Watchmen” i „Ragman”; miejsca na terenie Polski, które pojawiły się w komiksach DC Comics oraz sylwetki Polaków tworzących dla tego wydawnictwa. Poznaliśmy historię powstania wytwórni Warner Bros oraz losy Kubertów - rodziny twórców historii obrazkowych z wydawnictwa DC Comics. Przedstawiona została seria „Blackhawk”, opowiadająca o dowodzonej przez Polaka fikcyjnej załodze samolotu, walczącej z Niemcami podczas II wojny światowej. Cieszymy się, że po takich miastach jak Paryż, Londyn, Abu Dhabi wystawa zawitała do Łodzi.

 

Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...
Wystawa „Sztuka...

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT