Lekcje dydaktyczne 11.12.2019r.

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

lekcja dyd 1W dniu 11 grudnia odbyły się się lekcje dydaktyczne z paniami: Barbarą Szelągowską - autorką i Moniką Jędrychowską - ilustratorką. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. W trakcie spotkań dzieci miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedziały się, na czym polega ich praca.

Młodsze dzieci z zerówki i klasy pierwszej zapoznały się - w jasny i prosty sposób - z procesem powstawania książki i jej budową - od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni.

Przez cały czas uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga. Autorka zapoznała dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków, dzieci odgadywały też zagadki. Oprócz tego uczestnicy spotkania dowiedzieli się od ilustratorki, jak powstają obrazki do książeczki, skąd czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa.

Uczniowie z klas II-V obejrzeli film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji,

a także prezentujący możliwości programów graficznych przy tworzeniu rysunków. Panie ukazały złożoność i piękno naszego języka, poprzez odpowiedni dobór utworów: wierszy, zagadek czy krótkich opowiadań. Dzieci wzięły również udział w kilku quizach.

Pod koniec zajęć Panie odpowiadały na pytania związane z ich pracą.

 

Lekcje dydaktyc...
Lekcje dydaktyc...
Lekcje dydaktyc...

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT