• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

Lekcje dydaktyczne 11.12.2019r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

lekcja dyd 1W dniu 11 grudnia odbyły się się lekcje dydaktyczne z paniami: Barbarą Szelągowską - autorką i Moniką Jędrychowską - ilustratorką. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. W trakcie spotkań dzieci miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedziały się, na czym polega ich praca.

Młodsze dzieci z zerówki i klasy pierwszej zapoznały się - w jasny i prosty sposób - z procesem powstawania książki i jej budową - od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni.

Przez cały czas uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga. Autorka zapoznała dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków, dzieci odgadywały też zagadki. Oprócz tego uczestnicy spotkania dowiedzieli się od ilustratorki, jak powstają obrazki do książeczki, skąd czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa.

Uczniowie z klas II-V obejrzeli film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji,

a także prezentujący możliwości programów graficznych przy tworzeniu rysunków. Panie ukazały złożoność i piękno naszego języka, poprzez odpowiedni dobór utworów: wierszy, zagadek czy krótkich opowiadań. Dzieci wzięły również udział w kilku quizach.

Pod koniec zajęć Panie odpowiadały na pytania związane z ich pracą.

 

Lekcje dydaktyc...
Lekcje dydaktyc...
Lekcje dydaktyc...

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT