Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Joanna włącz . Opublikowano w Aktualnosci

    I oto nadszedł ten dzień….  długo wyczekiwany, upragniony. Dla jednych to koniec kolejnego roku szkolnego, perspektywa wytęsknionych wakacji, lata, uroczego leniuchowania, podróży, spotkań z kolegami, dla innych koniec ważnego etapu w życiu… Ukończenie szkoły podstawowej .

    Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą w naszym kościele. Zaproszeni goście, członkowie rady pedagogicznej, pracownicy szkoły, rodzice, a przede wszystkim uczniowie licznie zgromadzili się najpierw w kościele, a potem na sali gimnastycznej. 

 

zakonczenie 2018 2019 3Pan dyrektor wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Podziękował również rodzicom, którzy w minionym roku szkolnym czynnie uczestniczyli w życiu naszej szkoły.

Szczególnym momentem było pożegnanie uczniów klasy ósmej. Po wielu latach, mury szkoły w Marzeninie opuszczali  piętnastolatkowie. Nie obyło się bez wzruszeń, ale i radości, że kolejne pokolenie wyrusza w dalszą drogę dobrze przygotowane, szczęśliwe i pełne optymizmu.

    Uczniowie przedstawili muzyczną rapsodię, w której uchwycili najważniejsze  i najciekawsze momenty z ostatniego roku pobytu w szkole podstawowej. Z humorem podziękowali swoim pedagogom, wychowawcy, wszystkim pracownikom szkoły i oczywiście dyrekcji za wiele lat wspólnej, wytężonej pracy, przekazaną wiedzę, chwile trudne i wesołe, wyjazdy, wycieczki, opiekę i troskę.

     Rodzice ósmoklasistów w sposób szczególny zadbali o uroczystą oprawę uroczystości;  przygotowali tort z ośmioma świeczkami jako słodki motyw pożegnalny oraz piękną fotografię absolwentów, którą podarowali Panu Dyrektorowi. Ponadto Pan Przemysław Paradowski, przedstawiciel Rodziców podzielił się wieloma cennymi refleksjami na temat oświaty, przekazał wiele serdecznych życzeń dla żegnającej się ze szkołą młodzieży i szczerze podziękował  nauczycielom.  

    Wiele ciepłych słów padło z ust gości. Pan Wójt, Dariusz Cieślak wyraził wdzięczność wobec  dyrekcji, nauczycieli i uczniów za wysiłek,  niełatwy rok pracy, a absolwentom życzył wytrwałości  i szczęścia w dalszej karierze szkolnej. Także Pan Jarosław Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice, a przede wszystkim tato tegorocznej absolwentki nie szczędził naszej szkole słów sympatii i przywiązania. 

Uroczystość, tradycyjnie już w naszej szkole, zakończyła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy VIII.

 

 

Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...
Zakończenie rok...

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT