Wielkanoc w naszej szkole - 12.04.2019 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                         Dnia 12 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem p. Moniki Suwald przedstawili w przystępny dla uczniów sposób informacje o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Informacje były przeplatane wierszami o tejże tematyce. Następnie został przeprowadzony konkurs związany z przypomnianymi tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup przedszkolnych i klas szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezbędną wiedzą, za co otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło też śmigusa-dyngusa, co rozbawiło uczestników uroczystości.
Następnie Pan dyrektor, Krzysztof Jaworski wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie historycznym „Być Polakiem to brzmi dumnie”, szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Św. Patryka.
      Wielkanoc 8Życzenia świąteczne złożyli wszystkim uczestnikom uroczystości Pan dyrektor Krzysztof Jaworski, a następnie Wójt Gminy Sędziejowice, Pan Dariusz Cieślak. Na zakończenie, uczniowie klas V i VIII, poczęstowali wszystkich symbolicznym jajeczkiem. Przed wyjściem
z sali gimnastycznej uczniowie częstowali się babkami wielkanocnymi przygotowanymi przez rodziców, zaś w stołówce szkolnej czekał na nich przepyszny barszcz biały.

 

wielkanoc 1
wielkanoc 2
wielkanoc 3
wielkanoc 4
wielkanoc 5
wielkanoc 6
wielkanoc 7
wielkanoc 8
wielkanoc 9
wielkanoc 10
wielkanoc 11
wielkanoc 12
wielkanoc 13
wielkanoc 14
wielkanoc 15
wielkanoc 16

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT