Interaktywna Ekspozycja PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie - 29.05.2019 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

29 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły (kl. I-IV) wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bełchatowa. Choć dzień był pochmurny i deszczowy to wszystkim humory dopisywały. Cieszyliśmy się, że zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego - interaktywną Ekspozycję PGE Giganty Mocy. Uczniowie zwiedzili muzeum w którym doskonale się bawili, między innymi przeżyli podróż wehikułem czasu, dowiedzieli się skąd mamy prąd, wzięli udział w elektrycznych regatach, wcielali się w rolę dyspozytora mocy! Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ponieważ było ich zbyt wiele. W prosty i dostępny sposób przekazana została uczniom dawka wiedzy i wiele ciekawostek z zakresu nauk przyrodniczych. Z wędrówki po interaktywnym muzeum wszyscy wrócili pełni energii, a może nawet lekko naelektryzowani! W programie wycieczki  był udział uczniów w warsztatach edukacyjnych, i tak kl. I i II wzięła udział w warsztatach pt. "Woltuś Górnikiem". Poszukiwano odpowiedzi na następujące pytania: Czym na co dzień zajmuje się górnik? Co wydobywamy w bełchatowskiej kopalni? Jakie kolory mogą mieć pióra na górniczym czako? Czym jest pyrlik i zelosko? Podczas warsztatów każdy przeszedł pasowanie na górnika i przymierzył górniczy mundur. Na koniec każdy wykonał własne czako i otrzymał pamiątkowy dyplom górniczej drużyny Woltusia.Belchatow 34

                                                                              "O wodzie w przyrodzie" - to drugi temat warsztatów, w których wzięli udział uczniowie klas III i IV. Skąd wzięła się woda w przyrodzie? Co by było gdyby jej zabrakło? Jakie ma stany skupienia i jak krąży w przyrodzie? Na wszystkie te pytania uczniowie znaleźli odpowiedź, ponieważ "zmienili się" w hydrologów, którzy poprzez doświadczenia poznają najważniejsze właściwości wody. Zwieńczeniem warsztatu była praca nad własnym mini-akwarium, które zostało zabrane na pamiątkę do domu. Po kupieniu drobnych upominków, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do autokaru. Wycieczka była bardzo udana i bezpieczna. Z pewnością odwiedzimy to muzeum jeszcze raz!

 

belchatow 1
belchatow 2
belchatow 3
belchatow 4
belchatow 5
belchatow 6
belchatow 7
belchatow 8
belchatow 9
belchatow 10
belchatow 11
belchatow 12
belchatow 13
belchatow 14
belchatow 15
belchatow 16
belchatow 17
belchatow 18
belchatow 19
belchatow 20
belchatow 21
belchatow 22
belchatow 23
belchatow 24
belchatow 25
belchatow 26
belchatow 27
belchatow 28
belchatow 29
belchatow 30
belchatow 31
belchatow 32
belchatow 33
belchatow 34
belchatow 35
belchatow 36
belchatow 37
belchatow 38

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT