Dzień Świętego Patryka – 18.03.2019 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      „Jak wygląda Leprechaun?” Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły, którzy z okazji Dnia Świętego Patryka przygotowali prace plastyczne w wielu ciekawych formach: figurkach, rysunkach, makietach czy wyklejankach. Wystawa prac dzieci cieszyła oczy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wyłoniono je w drodze głosowania.

Dzien Patryka 12    W dniu 18 marca, zaraz po niedzielnych oficjalnych obchodach Święta Patryka, patrona Irlandii, mieliśmy w szkole w Marzeninie odrobinę tego zielonego kraju. W każdej klasie pachniało od rana nowalijkami, ponieważ uczniowie przygotowywali w swoich pracowniach, pod okiem nauczycieli i wychowawców „Zielone Śniadanko”. W ramach promocji zdrowego żywienia oraz aby podkreślić irlandzki charakter tego święta, wszystkie kanapki, sałatki i inne układanki warzywno-owocowe były w kolorach: zielonym, białym i pomarańczowym. Nie tylko dobrze się wtedy bawiliśmy, ale też smacznie można było zjeść.

     Na porozwieszanych w różnych miejscach w szkole koniczynkach znajdowały się pytania konkursowe z języka angielskiego, które sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu kultury, tradycji i obyczajów panujących w krajach anglojęzycznych. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć poprawnie na 10 pytań. Najlepsi mogli otrzymać ocenę celującą z języka angielskiego.

   Warto było w tym dniu odwiedzić każdą pracownię, gdyż uczniowie klas 4-8 ozdobili swoje gazetki klasowe wystawami i informacjami na temat Irlandii, Świętego Patryka oraz symboli kojarzących się z „zieloną wyspą”. Mogliśmy podziwiać pomysłowość, staranność wykonania oraz zgodność z tematem tychże prac. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.

    Tegoroczne obchody Dnia Świętego Patryka przyniosły nam wszystkim sporo radości, były okazją do wykazania się kreatywnością, wspólnego biesiadowania oraz dobrej zabawy. W przyszłym roku na pewno też weźmiemy w nich udział, być może znajdziemy Leprechau’a, a może nawet jego garniec ze złotymi monetami?

dzien_patryka 1
dzien_patryka 2
dzien_patryka 3
dzien_patryka 4
dzien_patryka 5
dzien_patryka 6
dzien_patryka 7
dzien_patryka 8
dzien_patryka 9
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 1...
dzien_patryka 2...
dzien_patryka 2...
dzien_patryka 2...
dzien_patryka 2...

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT