Szkolny wolontariat podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach - 13.01.2019 r.

W niedzielę 13 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było zdobycie  środków finansowych na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Koordynacją i przygotowaniem całej orkiestry zajęła się nasza nauczycielka – Pani Paula Krawczyk.

Co się działo na finale?orkietra

Działał punkt rejestracyjny DKMS, licytowano cenne przedmioty, uczestnicy imprezy mogli korzystać z punktu malowania twarzy dla dzieci, stoiska z rękodziełem, foto kalendarzy na motocyklu, kawiarenki, foto budki, brali udział w loterii fantowej, obserwowali występy zespołów artystycznych i solistów działających przy Gminnym Ośrodku w Sędziejowicach. Inicjatywą naszej szkoły (Pan Sławomir Wolniak), była możliwość spędzenia kilku niezapomnianych minut w rzece Grabia, w ramach „Morsowania na rzecz WOŚP w Grabi”.

Tymczasem trzeba wspomnieć o tych, bez których finał WOŚP nie mógłby się odbyć. Mowa oczywiście o wolontariuszach. Z całej gminy zgłosiło się aż 28 młodych, wspaniałych i energicznych osób. Wśród nich pojawili się uczniowie naszej szkoły: Gabriela Okrasa, Gracjan Okrasa, Weronika Ludwisiak, Martyna Cieślak oraz Julia Stańczyk. Jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że bierzecie udział w tak szlachetniej zbiórce pieniędzy. Taka postawa niewątpliwie zasługuje na pochwałę.

Dzięki ludziom dobrego serca udało się zebrać 19 184 08 zł

Pamiętajmy, że robiąc coś na rzecz innych, zapewniamy sobie naturalne poczucie spełnienia. A to chyba największa nagroda.

orkietra
orkietra 2