Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny "Ku niepodległej" 30.01.2019 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" - pokaz historyczny

"Ku niepodległej"

30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym

„Ku niepodległej…”. Żywa lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność pod koniec XVIII w., XIX i na początku XX wieku.

pokaz 11Uczniowie zostali zapoznani z sylwetkami wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz przypomnieli sobie tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zarysowali także kontekst polityczny i ekonomiczny oraz zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów czy też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkiety, XVIII - wieczną kosę czy tez broń z początków XIX wieku.

Pokaz dla dzieci i młodzieży był niezwykle interesująca wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                  Spotkanie zorganizowała Pani Renata Lewińska, nauczycielka historii.

 

pokaz 1
pokaz 2
pokaz 3
pokaz 4
pokaz 5
pokaz 6
pokaz 7
pokaz 8
pokaz 9
pokaz 10
pokaz 11
pokaz 12
pokaz 13
pokaz 14
pokaz 15
pokaz 16
pokaz 17
pokaz 18
pokaz 19
pokaz 20
pokaz 21
pokaz 22
pokaz 23
pokaz 24
pokaz 25
pokaz 26
pokaz 27

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT