„Dzień Promocji Szkoły”– Marzenin 06.10.2018 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dzień Promocji w ZS w Marzeninie

 

PROMOWALIŚMY PO RAZ CZWARTY !

            W sobotę 06.10.2018 r. społeczność Zespołu Szkół w Marzeninie kolejny raz promowała zdrowy styl życia, uśmiech, życzliwość, przywiązanie do tradycji i kultury oraz w szczególny sposób patriotyzm. Program imprezy był ściśle związany z obchodami 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Podobnie jak w latach poprzednich kompleks leśny Niecenia-Sięganów gościł amatorów biegania uczestniczących w „Biegu dla Ojczyzny” na 5 dystansach oraz marszu „nordic walking” w kategoriach dziewcząt i chłopców. W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 180 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 13 im. Kolejarzy Polskich ze Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Powstańców 1863r. z Sędziejowic, Zespół Szkół w Marzeninie oraz dorosłych biegaczy startujących w kategoriach otwartych.

Wyniki rywalizacji sportowej przedstawiają się następująco:

Wyniki:

Dziewczęta/Kobiety
100m:
1. Weronika Stasiak
2. Kalina Wolniak
3. Maja Walusińska

200m:
1. Malwina Wronka
2. Blanka Wolniak
3. Julia Jaworska

500m:
1. Zuzanna Sychlak
2. Wiktoria Klimaszewska
3. Julianna Juzwa

1000m:
1. Maria Rzeźniczak
2. Julia Stańczyk
3. Amelia Stecun

5000mNordic Walking:
1. Julia Paprocka
2. Kinga Ignasiak
3. Aneta Majchrzak

10 000m:
1. Danuta Mielczarek
2. Beata Jakubczak

Chłopcy/Mężczyźni
100m:
1. Maksymilian Buczkowski
2. Mateusz Wcisły
3. Oliwier Buczkowski

200m:
1. Alan Pakuła
2. Antoni Wolniak
3. Krystian Frątczak

500m:
1. Błażej Tyburski
2. Artur Pawelski
3. Szymon Stefaniak

1000m:
1. Bartłomiej Frątczak
2. Kacper Jankowski
3. Janusz Wawrzyniak

3000m:
1. Mikołaj Sagan
2. Adam Raszewski
3. Mariusz Krzyżański

5000mNordicWalking:
1. Gracjan Okrasa
1. Janusz Wawrzyniak
2. Patryk Pakuła
3. Adam Krzyżański
3. Damian Kopeć

10 000m:
1. Przemysław Wolniak
2. Marek Kidawski
3. Dariusz Cieślak

          Drugą część imprezy, która odbyła się na terenie Boiska im. Ks. Kanonika Andrzeja Susło przy Zespole Szkół w Marzeninie, rozpoczął „Taniec na 100 par”. W rytm poloneza Ogińskiego, ulicami Marzenina powędrował ozdobiony biało-czerwonymi kotylionami taneczny korowód, niosąc mieszkańcom ten wyjątkowy przekaz szacunku i miłości dla Niepodległej.

           Uroczystość dopełnił „Przegląd pieśni patriotycznej” w wykonaniu uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół w Marzeninie oraz prelekcja dotycząca historii oświaty w Marzeninie. Wartością dodaną był jak zawsze uśmiech i życzliwość wszystkich uczestników imprezy.

           Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sędziejowice, pomocy druhów OSP z Marzenina i Bilewa, wsparciu Księdza Proboszcza Parafii W.N.M.P. w Marzeninie Jerzego Dominowskiego, zaangażowaniu rodziców naszych uczniów i wychowanków, wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Marzeninie oraz władz ULKS „SUKCES”.

Dziękujemy i do zobaczenia na V edycji Dnia Promocji!

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT