Spotkanie z Panem Krzysztofem Petkiem - 16.10.2018 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

W dniu 16 października naszą szkołę odwiedził p. Krzysztof Petek, aby spotkać się z  najmłodszymi uczniami z klas I-IV. Nie jest on osobą zwyczajną. To podróżnik, dziennikarz, detektyw, organizator wypraw i instruktor survivalu. Jak podkreśla w swoim życiu łączy wiele funkcji i zawodów, jednak przyświeca mu jeden cel - czegokolwiek się podejmie, działa rzetelnie i profesjonalnie.

spotkanie 6Uczniom naszej szkoły opowiedział o swoich książkach „Spokojne wakacje” i „Amulet pecha”. Nie było to jednak zwykłe spotkanie autorskie. Autor zabrał dzieci w niecodzienną podróż. Odwiedzili między innymi Amazonkę i Rio Negro. Poznali życie na Syberii, Kamczatce oraz w gorącej puszczy Ameryki Południowej. Wielokrotnie podkreślał, że podróżowanie po Europie nie jest dla niego wyjazdem za granicę. To tylko opuszczenie terytorium kraju. Według pisarza prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero, gdy przemieścimy się na inny kontynent zetkniemy się z różnicami kulturowymi, innym sposobem myślenia i postrzegania świata. Krzysztof Petek opowiedział o reportażach robionych w różnych miejscach kuli ziemskiej, o zdobywaniu wiedzy, ciągłej nauce i fascynacji światem. Przy tym pokazywał zdjęcia dokumentujące jego wyprawy. Przekazał dzieciom wiele cennych uwag i wskazówek dotyczących nauki języków obcych czy zachowania w społeczeństwie. Zachęcał do bycia ciekawym świata, do odkrywania, podróżowania i pokonywania własnych słabości.spotkanie 21

Dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniu, były bardzo zainteresowane i zadawały dużo pytań. Na zakończenie wyraziły wdzięczność za poświęcony im czas, wręczając autorowi własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiaty.

 

spotkanie 1
spotkanie 2
spotkanie 3
spotkanie 4
spotkanie 5
spotkanie 6
spotkanie 7
spotkanie 8
spotkanie 9
spotkanie 10
spotkanie 11
spotkanie 12
spotkanie 13
spotkanie 14
spotkanie 15
spotkanie 16
spotkanie 17
spotkanie 18
spotkanie 19
spotkanie 20

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT