Dzień z koszykówką w Zespole Szkół w Marzeninie - 09.06.2018 r.

Około 70-ciu uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach, w ciągu trwającego trzy godziny treningu, mogło poznać tajniki profesjonalnej koszykówki. Dzięki inicjatywie Artura Mielczarka - absolwenta Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szymkiewicza w Marzeninie, aktualnie koszykarza renomowanego Trefla Sopot, podjętej przez działający przy Zespole Szkół w Marzeninie - Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SUKCES”, zorganizowano wspaniałą imprezę sportową „Dzień z Koszykówką”, z udziałem reprezentantów Polski: Krzysztofa Szubargi i Roberta Skibniewskiego oraz Piotra Mielczarka czołowego w Polsce przedstawiciela crossFit-u. koszykowka 35

Popularyzacja sportu i aktywności ruchowej wśród najmłodszych jest dzisiaj wartością samą w sobie, szansą alternatywnego spędzania czasu wolnego, a może życiowym wyborem. Podzieleni na cztery grupy, pracujące w obwodzie ćwiczebnym młodzi mieszkańcy naszej gminy, mogli poznać trud prawdziwego treningu, który jest nieodzownym elementem każdego sukcesu. Mogli odkryć w sobie, nieznane wcześniej możliwości. Bezpośredni kontakt z Mistrzem, który uczy i motywuje, skraca odległość między marzeniem a rzeczywistością. Kto wie, może to sportowe spotkanie przyniesie niebawem owoc!

Tę wyjątkową w naszym środowisku imprezę, zorganizowaną w dużej części dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sędziejowice, uświetnili swą obecnością: Zastępca Wójta - Sekretarz Gminy Sędziejowice Pan Mirosław Potasiak, Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Pan Dariusz Cieślak, Proboszcz Parafii W.N.M.P. w Marzeninie ks. Jerzy Dominowski, Radny Gminy Sędziejowice Pan Jarosław Bartczak, działacz społeczny Pan Tomasz Fraszka, zasłużony działacz sportowy Wiktor Czwartek. Organizatorzy imprezy dziękują za pomoc w jej przygotowaniu i przeprowadzeniu władzom Gminy Sędziejowice, Pani Prezes ULKS „SUKCES” - Agnieszce Stachowiak, przybyłym rodzicom; dyrekcji, opiekunom i uczniom ZSO nr 1 w Sędziejowicach.

Dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie

koszykowka 1