Msza polowa w Woli Marzeńskiej - 08.05.2018 r.

Dnia 8 maja wmsza 8 Narodowy Dzień Zwycięstwa przedstawiciele Zespołu Szkół w Marzeninie uczestniczyli w polowej mszy świętej odprawianej przez ks. Prob. Jerzego Dominowskiego. Msza odprawiana była przed obeliskiem upamiętniającym dziewięciu rozstrzelanych w 1941 r. Polaków przez niemieckich najeźdźców w lesie w Woli Marzenińskiej. Spotkanie to było w intencji nie tylko tych dziewięciu ofiar, ale również wszystkich poległych za Nasz Kraj podczas II wojny światowej w 73. rocznicę jej zakończenia. Na mszę przybyli okoliczni mieszkańcy, uczniowie szkół gminy Sędziejowice wraz z dyrektorami i wychowawcami, szkolne oraz strażackie poczty sztandarowe Z OSP Marzenin i OSP Pruszków, radni oraz kierownicy jednostek gminnych.

Ku czci ofiar uczniowie wraz z p. Dyrektorem zapalili  znicze i złożyli kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem. Była to bez wątpienia uroczystość wychowania patriotycznego.

msza 1
msza 2