Rajd pieszy. 155-lecie Powstania Styczniowego - 21.04.2018 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

   Dnia 21 kwietnia 2018 roku reprezentująca grupa dzieci z naszej szkoły wraz z p. Pauliną Kaczmarek uczestniczyła w 43 Rajdzie Powstańców z 1863 roku pt. „ŚLADAMI ŁUKI BAKOWICZA”. Trasa przebiegała przez takie miejscowości jak: Sędziejowice - Stare Kozuby - Nowe Kozuby  - Podule  - Sobiepany - Brzeski - Grabia -  Sędziejowice (ok. 14 km). To była wspaniała lekcja historii przy pięknej pogodzie. Mogliśmy sobie przypomnieć, iż w naszej gminie miała miejsce jedna z nielicznych zwycięskich bitew niepodległościowych sprzed 155 lat.  Tym samym mieliśmy okazję złożyć hołd tym wydarzeniom i ich uczestnikom. To była również okazja, by zawrzeć nowe znajomości, ponieważ w rajdzie uczestniczyło niemal 500 turystów. rajd 9Podczas rajdu dzieci i młodzież mogła się wykazać znajomością wiedzy o Powstaniu Styczniowym oraz odegrać scenkę teatralną z dowolnie wybranego fragmentu książki „Sprawy Łuki Bakowicza”. Czas podczas jednej z przerw umilał nam również konkurs pieśni patriotycznej, który skierowany był dla dorosłych.43. Rajd Powstańców 1863 Roku „Śladami Łuki Bakowicza” zorganizowali: sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gmina Sędziejowice i Nadleśnictwo Kolumna. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Sieradza, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, koło turystyczno-krajoznawcze „2” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach.

 

rajd 1
rajd 2
rajd 3
rajd 4
rajd 5
rajd 6
rajd 7
rajd 8
rajd 9
rajd 10
rajd 11
rajd 12
rajd 13
rajd 14
rajd 15
rajd 16
rajd 17
rajd 18
rajd 19
rajd 20
rajd 21
rajd 22
rajd 23

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT