Rajd pieszy. 155-lecie Powstania Styczniowego - 21.04.2018 r.

Dnia 21 kwietnia 2018 roku reprezentująca grupa dzieci z naszej szkoły wraz z p. Pauliną Kaczmarek uczestniczyła w 43 Rajdzie Powstańców z 1863 roku pt. „ŚLADAMI ŁUKI BAKOWICZA”. Trasa przebiegała przez takie miejscowości jak: Sędziejowice - Stare Kozuby - Nowe Kozuby  - Podule  - Sobiepany - Brzeski - Grabia -  Sędziejowice (ok. 14 km). To była wspaniała lekcja historii przy pięknej pogodzie. Mogliśmy sobie przypomnieć, iż w naszej gminie miała miejsce jedna z nielicznych zwycięskich bitew niepodległościowych sprzed 155 lat.  Tym samym mieliśmy okazję złożyć hołd tym wydarzeniom i ich uczestnikom. To była również okazja, by zawrzeć nowe znajomości, ponieważ w rajdzie uczestniczyło niemal 500 turystów. rajd 9Podczas rajdu dzieci i młodzież mogła się wykazać znajomością wiedzy o Powstaniu Styczniowym oraz odegrać scenkę teatralną z dowolnie wybranego fragmentu książki „Sprawy Łuki Bakowicza”. Czas podczas jednej z przerw umilał nam również konkurs pieśni patriotycznej, który skierowany był dla dorosłych.43. Rajd Powstańców 1863 Roku „Śladami Łuki Bakowicza” zorganizowali: sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gmina Sędziejowice i Nadleśnictwo Kolumna. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Sieradza, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, koło turystyczno-krajoznawcze „2” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach.

rajd 1
rajd 2