Dzień Patrona Szkoły - 18.04.2018 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

              W dniu 18 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystość. Na początku dzieciom została przypomniana sylwetka naszego patrona Jakuba Szymkiewicza. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali scenki, które przedstawiały problemy i trudności z jakimi mogą się zmagać na co dzień dzieci. Patron 17Przedstawienie miało być symbolicznym lustrem, w którym można było zobaczyć siebie, raz jako tych dobrych a czasami jako tych, którzy sprawiają przykrość innym. Scenki poruszały problem akceptacji, przyjaźni, używek, przeciwstawiania się presji kolegów oraz relacji pomiędzy rodzeństwem. Obejrzane sytuacje i problemy czasem kończyły się dobrze, do innych zakończenie trzeba było dopisać samemu. Scenki skłaniały dzieci do refleksji. Czy cenią przyjaciół tylko przez pryzmat pieniędzy i posiadanych rzeczy? Czy umieją odmówić używek i przeciwstawić się presji kolegów? Co zrobić, żeby nie być samotnym i mieć przyjaciół? Jak nie kłócić się z rodzeństwem i nauczyć się z nim normalnie rozmawiać? Przedstawienie miało na celu zmotywowanie do przemyśleń nad sobą i swoim postępowaniem, aby móc dokonać właściwych zmian i posunięć w swoim życiu.   Zakończyła je tematycznie związana z nim piosenka w wykonaniu wszystkich uczestników.

 

patron 1
patron 2
patron 3
patron 4
patron 5
patron 6
patron 7
patron 8
patron 9
patron 10
patron 11
patron 12
patron 13
patron 14
patron 15
patron 16
patron 17
patron 18
patron 19
patron 20
patron 21
patron 22

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT