Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- 25.04.2017 r.

Uczniowie  klasy szóstej naszej szkoły: Bartłomiej Niewiadomski, Mikołaj Paradowski i Adam Raszewski wzięli udział w powiatowych eliminacjach " Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego" w grupie szkół podstawowych.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

- popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach,

- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,

- inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.ruch drogowy 22

Powiatowy finał Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 25 kwietnia 2017 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łasku, zorganizowany przez przez Komendę Powiatową Policji w Łasku. W kategorii szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły(B. Niewiadomski, M. Paradowski, A. Raszewski) zajęła III miejsce. Bartłomiej Niewiadomski zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej i I miejsce w pokonaniu toru sprawnościowego.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, dobrymi umiejętnościami praktycznymi i zyskali ciekawe nagrody. Gratulujemy:-)

ruch_drogowy 1
ruch_drogowy 2