Dzień Świętego Patryka – 17.03.2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      Dnia 17 marca jak co roku w naszej szkole obchodzony był dzień św. Patryka patrona Irlandii. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do obchodów tego wyjątkowego dnia. Patryk 5Klasa IV przygotowała spektakl o sprytnym skrzacie Irlandzkim, czyli Leprikonie. Klasa V zaśpiewała pieśn o legendzie Irlandii, a nasi najmłodsi wychowankowie oczarowali nas tańcem i pięknymi wesołymi piosenkami o zaczarowanej tęczy, na końcu której Leprikon ukrył swój skarb. Uczniowie szkolnego zespołu tanecznego pod opieką p. Jolanty Siwek zaprezentowali prawdziwy taniec Irlandzki. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nasi uczniowie zgodnie z tą tradycją mieli na sobie w tym dniu ubrania w kolorze zielonym, niektórzy z nich mieli szczęście skosztować soku ze „świeżych koniczyn” inni mogli skosztować zielonego słodkiego przysmaku.

Po poczęstunku przedstawiciele klas I-VI pełni sił i energii wyruszyli na poszukiwanie skarbów ukrytych w naszej szkole. Uczniowie odczytując wskazówki w języku angielskim musieli odnajdywać kolejne miejsca, które ostatecznie doprowadziły ich do ukrytego skarbu którym były złote monety. Na sam koniec uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie na tęczową sałatkę. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością oraz poczuciem smaku. Komisja w składzie: p. M. Kmiecik oraz p. B. Bednarkiewicz stanęła przed niełatwym zadaniem w wyborze najpiękniejszej i najsmaczniejszej sałatki tęczowej. I miejsce zajęli: Oliwia Kałęka, Gracjan Okrasa oraz Oliwia Błońska. Nie zabrakło również konkursów dla naszych młodszych wychowanków klas I-III, którzy wykonali piękne portrety Leprikonów. Miejsce I zajęła Małgorzata Majchrzak (uczennica klasy I), miejsce II otrzymał Antonii Gierak (uczeń klasy III), miejsce III zajął Alan Muszyński (uczeń klasy II). Serdecznie gratulujemy!

 

 

patryk 1
patryk 2
patryk 3
patryk 4
patryk 5

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT