Ferie na łyżwach - 25.02.2016 r.

W dniu 25 lutego 2016 r. grupa 25 uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami i przedstawicielami rodziców wyruszyła na lodowisko Retkinia do Łodzi.

Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu oraz zapoznanie z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Niektórzy uczestnicy posiadali swoje łyżwy i przekonywali, że potrafią wspaniale na nich jeździć. Trzeba przyznać, że godzinę później obecność wszystkich na lodzie zweryfikowała niektóre przechwalanki...łyzwy 14

Po przyjeździe na miejsce uczestnicy wyjazdu mieli możliwość obserwowania kolejnej dyscypliny sportowej- treningu młodych hokeistów, którzy imponowali swoimi umiejętnościami na lodzie, a przede wszystkim celnymi strzałami do bramek.

Po wypożyczeniu łyżew i otwarciu bramek uczniowie wraz z opiekunami zajęli miejsca na lodowisku.

Cele wyjazdu zostały osiągnięte. Byli wśród uczestników tacy, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie i byli bardzo dzielni. Niektórzy imponowali umiejętnościami. Zdecydowanie mistrzem jazdy na lodzie w naszej szkole jest Jakub Pściuk z kl. V.   Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wspaniale czuli się na lodzie, a niektóre upadki amortyzowały pomocne ręce obecnych w pobliżu przyjaciół.

Po zakończeniu jazdy hitem lokalnego sklepiku okazała się wata cukrowa w kubeczkach. Uczniowie zaopatrzeni w zapasy kalorii zasiedli do autokaru i bezpiecznie wrócili do domu. Wszyscy jednogłośnie postanowili, że będą częściej zaglądać na lodowisko.

Jedynie jedna z uczennic oznajmiła, że…właściwie to ona woli …matematykę. I tak królową nauk została ogłoszona matematyka, a królową sportu-przynajmniej tymczasowo- jazda figurowa na łyżwach.

łyzwy 1
łyzwy 2