• szkola1
 • szkola2
 • studio2
 • boisko1
 • boisko2
 • boisko3
 • gab rozwoju
 • gab ruchowy
 • hala sportowa
 • nagrody
 • pracownia1
 • pracownia2
 • biblioteka
 • pracownia3
 • przedszkole1
 • przedszkole2
 • Budynek Zespołu Szkół w Marzeninie
 • Budynek hali sportowej
 • Radio szkolne w studio nagrań
 • BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół w Marzeninie
 • PLAC ZABAW NA TERENIE BOISKA SZKOLNEGO
 • BOISKO SZKOLNE Z ODDALI
 • GABINET WCZESNEGO WSPIERANIA ROZWOJU
 • GABINET TERAPII RUCHOWEJ
 • HALA SPORTOWA
 • NAGRODY
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA I
 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA - APPLE-MAC
 • BIBLIOTEKA SZKOLNA
 • KORYTARZ SZKOLNY
 • PRZEDSZKOLE KORYTARZ
 • PRZEDSZKOLE WYBRANA SALA

IV Międzyszkolny konkurs czytelniczy „NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC”- 22.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

nieoczekiwana zamiana miejsc 7Już po raz czwarty, jak co roku w maju,  odbył w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Tym razem motywem przewodnim była „Nieoczekiwana zamiana miejsc”. To hasło łączyło trzy pozycje książkowe, które należało przeczytać, aby zostać uczestnikiem konkursu. Uczniowie poznali powieść Ewy Nowackiej „Małgosia conta Małgosia”, Ericha Kastnera „Ania czy Mania” oraz Hanny Ożogowskiej „Dziewczyna i chłopak”.  Do konkursu przystąpiło pięć trzyosobowych drużyn, które reprezentowały swoje szkoły. Przybyli do nas uczestnicy z Buczku,  Okupa,  Sędziejowic i  Zduńskiej Woli, wraz ze swoimi opiekunami.  Zespół z naszej szkoły tworzyły dwie uczennice klasy VI – Martyna Szubańska i Marlena Kostrzewa  i Wiktoria Piechal z klasy V.

Gościliśmy również w naszych progach Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach p. Beatę Magdziak, która brała udział w pracach komisji.

Konkurs literacki ,,DOM TAJEMNIC’’- 06.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      dom tajemnic 36 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach odbył się konkurs literacki. Aby wziąć w nim udział każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać II tomy książki pt. ,,Dom Tajemnic’’ autorstwa J.K. Rowling. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ZSO Nr 1 w Sędziejowicach i ZS w Marzeninie. Po napisaniu testu, w którym należało wykazać się znajomością powieści, konkursowicze pisali jeszcze dyktando ortograficzne. Nagrodą główną, którą ufundował Ludowy Bank Spółdzielczy w Sędziejowicach był tablet. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 maja bieżącego roku.    Laureatami konkursu zostali: Magda Jędryka z klasy VI – I miejsce, Marlena Kostrzewa (klasa VI) - II miejsce oraz Jakub Jaworski i Jowita Wawrzyniak – uczniowie klasy V - III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książkę oraz dyplom. Konkursowicze przygotowywali się pod okiem nauczycielki języka polskiego p. Sławomiry Szadkowskiej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy i rozwijanie wyobraźni. Dzieci chętnie zaangażowały się w zmagania konkursowe, zachętą były interesujące pozycje do przeczytania oraz nagroda główna.

Gratulujemy!!!

Zdrowy tydzień w klasie II- 04.05.- 08.05.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

      W ramach trwania "Zdrowego tygodnia w klasie II" w dniach 04-08.05.2015 r. uczniowie z własnej inZdrowe śniadanie 7icjatywy przygotowali ekologiczne śniadanie i owocową sałatkę. Każdy wykonywał pracę według własnego pomysłu wykorzystując wszystkie przyniesione produkty. Zajęcia miały na celu promocję zdrowego trybu życia wśród dzieci i ich najbliższych. Przypomniane zostały zasady higieny spożywania posiłków oraz wartości zdrowotne owoców i warzyw. Z pasją i dużym zaangażowaniem uczniowie rozwijali swoje talenty kulinarne, przestrzegając zasad BHP. Zobowiązali się również do częstszego przygotowywania takich posiłków w swoich domach. Życzymy zatem wszystkim smacznego a małym "kucharzom" powodzenia i wytrwałości w działaniu.
        Wychowawczynią klasy II jest p. Renata Lewińska, która serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu zajęć kulinarnych.

 

 

Wycieczka do Oceanarium we Wrocławiu- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

     Dnia 29 kwietnia 2015 r. wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klasy I a wraz z gromadką dorosłych osób i nieodłącznym towarzyszem przygód- Misiem Uszatkiem- wyruszyli w podróż do Afrykarium/ Oceanarium we Wrocławiu.

   Wycieczka do Wrocławia 5Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać prawdziwy festiwal ryb we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Zanurzając się w podwodnym świecie dzieci mogły poznać m.in.: nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, króle tanganiki, tropheusy, dyskowe, rozgwiazdy, piranie, rogatnice, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, czarnopłetwe. Okazało się, że grupa z Marzenina trafiła na prawdziwe otwarcie sezonu! We Wrocławiu pojawili się bowiem nowi mieszkańcy. Bagno afrykańskie w holu głównym zasiedliły wielopłetwce ozdobne zwane mastugami, kolcobrzuchy olbrzymie, sumy żyrafie oraz ryby z rodzaju Coptodon, zwane ziemojadami. W dżungli Kongo pojawiły się nowe czepigi rudawe. Jeden z basenów krokodyli opuścił młody krokodyl, aby zrobić miejsce dla mających przybyć wkrótce krokodyli wąskopyskich. W części AFRYKARIUM, gdzie żyją hipopotamy pojawiły się 3 czapelki złotawe, przybyłe z ZOO w Dvur Kralove.

Ech, jaki piękny ten podwodny (i nie tylko)świat…

Atrakcjom tego dnia nie było końca. Następnym punktem naszej wycieczki był piknik w parku, w pobliżu słynnej Hali Stulecia.

Szkolny konkurs przyrodniczy " Znam mapę Polski"- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Dnia 29 kwietnia 2015 roku, w Zespole Szkół w Marzeninie odbył się szkolny konkurs przyrodniczy: „ Znam mapę Mapa Polski 3Polski” dla uczniów kl. IV- VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością miast, województw, rzek, jezior, parków narodowych, krain geograficznych oraz sąsiadów Polski( rozpoznawali, gdzie te obiekty znajdują się na mapkach konturowych Polski). Organizatorem konkursu był p. Daniel Łamek.

Laureatami zostali:

Jakub Jaworski, ucz. kl. V- I miejsce

Amelia Perlińska, ucz. kl. V; Kinga Szczepanik, ucz. kl. VI- II miejsce

Roksana Bartczak, ucz. kl. V- III miejsce

Wiktoria Piechal, Magdalena Jaśkiewicz, ucz. kl. V- wyróżnienie

Święto Konstytucji 3 Maja- 29.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole 29 kwietnia 2015 r. Konstytucja 3 Maja 13Uczniowie klasy V i II zaprezentowali program słowno-muzyczny pod hasłem "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ucz. Magdalena Jędryka zaprosiła wszystkich do wysłuchania krótkiej lekcji historii. Swoją postawą uczniowie pokazali, jak należy uczyć się patriotyzmu i pielęgnować pamięć swoich przodków. Dekoracja nawiązywała do symboli narodowych Ojczyzny. Opiekunem uroczystości była p. Renata Lewińska, która podziękowała ucz. za wzruszający występ.
         Pani Elżbieta Staszczyk wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody książkowe z przeprowadzonego konkursu szkolnego pod hasłem "Czytamy baśnie". Laureaci to uczniowie klasy III:
I miejsce - Katarzyna Bednarkiewicz
II miejsce - Mija Dudek
III miejsce - Gracjan Okrasa
             Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny konkurs czytelniczy pt. "Czytamy baśnie"- 23.04.2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

                  23 kwietnia b.r. w naszej placówce miał miejsce finał szkolnego konkursu czytelniczego adresowanego do uczniów klas II, III, i IV pt. „Czytamy baśnie”. Finałowa szóstka uczestników została wyłoniona we Czytamy baśnie 4wcześniejszych eliminacjach.

Uczniowie rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Do najciekawszych należało rozpoznawanie baśni po charakterystycznym rekwizycie oraz udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytanie. Innym zadaniem konkursowym było piękne czytanie fragmentu baśni czy rozszyfrowywanie bohaterów po opisie.

Przebieg zmagań obserwowali pozostali uczniowie klas II-IV. Dla nich również przewidziano konkurencje, aby również mogli wykazać się wiedzą i zdobyć drobne nagrody. Uczniom bardzo podobała się taka forma poszerzania wiedzy na temat literatury dziecięcej. Zmagania były ciekawe, dostarczyły radości i wielu emocji uczestnikom oraz widzom.

10 rocznica śmierci Jana Pawła II i Wielkanoc w naszej szkole -31 marca 2015r.

włącz . Opublikowano w Aktualnosci

J. Paweł II i Wielkanoc 23    To już nasze dziesiąte spotkanie z Janem Pawłem II w rocznicę Jego Odejścia pod tablicą pamiątkową na ścianie Kościoła W.N.M.P w Marzeninie. Jak zawsze modlitwie prowadzonej tym razem przez ks. Emanuela, towarzyszyła „Barka”. Uczniowie wszystkich klas zapalili przyniesione przez siebie lampki i znicze. Słuchając odtworzonych z homilii podczas pielgrzymek do Polski słów naszego Papieża, udaliśmy się do szkoły, by uczestniczyć w uroczystym wprowadzeniu do Świąt Wielkanocnych. Byliśmy świadkami bogatej w środki wyrazu inscenizacji przypominającej sceny z Ogrójca oraz sądu nad Jezusem Chrystusem. Byli Apostołowie, Rzymianie, Piłat, Barabasz, tłum wiernych. Na uwagę zasługuje wspaniała scenografia (Grób Pański) i stroje wszystkich uczestników przedstawienia. Obok treści religijnych ukazano zwyczaje i tradycje wielkanocne.

OFERTA SZKOŁY

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT