Noc z duchami - 16-17.01.2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           Podczas ferii w naszej szkole nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z czytelnictwem. Kontynuując działania związane z projektem „Książka to nie tylko czytanie” zorganizowaliśmy „Noc z duchami”. „Biletem wstępu” dla uczestników było przeczytanie jednej z wielu książek o magii, tajemnicach, duchach i innych straszydłach. Spotkaliśmy się o godzinie 17 i wspólną noc zaczęliśmy od przygotowania miejsca na nocleg. Chłopcy dmuchali materace, a dziewczęta zadbały o miły nastrój. Potem zaczęliśmy wspólną zabawę. noc 7Dzieci tworzyły dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Należało rozwiązać krzyżówkę, ale nie było to łatwe. Pytania hasłowe dla grup umieszczone były w kopertach, ale aby je znaleźć należało korzystając ze wskazówek odszukać dziesięć kopert, które umieszczono różnych zaskakujących miejscach na terenie całej szkoły. Trzeba było być wnikliwym i uważnym, gdyż pomyłka dawała zwycięstwo rywalom. Zabawa dała uczestnikom wiele satysfakcji i okazała się bardzo intrygująca, gdyż odwiedzili w szkole miejsca, do których zaglądają bardzo rzadko. Po rozwiązaniu krzyżówki trzeba było objaśnić hasło, wykorzystując różne źródła dostępne w bibliotece. Następnie grupy układały opowiadanie o duchu naszej szkoły. Poszło im świetnie. Powołany „do życia” Duch Heniek dał się mocno we znaki niektórym uczestnikom podczas następnych godzin wspólnej nocy w murach szkoły. Nic tak nie smakuje, jak przygotowana w szkolnej kuchni kolacja. Po niej czas na odpoczynek przy ciekawym filmie. Nie obyło się bez popcornu i soczku. Później przyszedł czas na karaoke. Dzieci chętnie śpiewały piosenki ulubionych wokalistów i zespołów. Zainteresowani, mogli też spędzać czas w bibliotece, szukając nowych książek. Zaskakująca dla dzieci okazała się propozycja nocnej zabawy na śniegu. Bitwa na śnieżki wyczerpała uczestników, więc udaliśmy się spać. Ale w tym momencie dał o sobie znać Duch Heniek. Oj, niektórzy najedli się strachu! Było ciemno, tajemniczo i „straszno”, a duch wałęsał się po korytarzach wyjąc i hałasując strasznie. Na szczęście po pewnym czasie ucichł, a my mogliśmy trochę się przespać. Rano śniadanie, porządkowanie sal i w objęcia czekających rodziców!

 

noc 1
noc 2
noc 3
noc 4
noc 5
noc 6
noc 7
noc 8
noc 9
noc 10
noc 11
noc 12

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT