Bezcenna przyjaźń - 10.03.2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

           W dniu 10.03.2017 r. do przedszkola przyjechał Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Najmłodszym widzom aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Bezcenna przyjaźń”.

teatrzyk 15Główny bohater bajki to sympatyczny starszy pan, który mieszkał z ukochanymi zwierzętami- myszką, świnką, osłem i kogutem. Niestety, kiedy do jego chatki przyjechał handlarz z dalekiego miasta, dziadek zapragnął stać się posiadaczem zegarka, scyzoryka, fajki…i w zamian za znikomej wartości przedmioty gospodarz sprzedał zwierzęta.

Upłynął jakiś czas...Staruszek zrozumiał swój błąd, wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Wszystko dobrze się skończyło! Starszy pan odnalazł swoich przyjaciół, którzy powrócili z nim do domu i wybaczyli mu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne. Największą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe i trwałe szczęście. Mali widzowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie na tle starannie wykonanej scenografii. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z taką formą edukacji kulturalnej przeżywali emocje na żywo i uczyli się odróżniać dobro od zła.

 

teatrzyk 1
teatrzyk 2
teatrzyk 3
teatrzyk 4
teatrzyk 5
teatrzyk 6
teatrzyk 7
teatrzyk 8
teatrzyk 9
teatrzyk 10
teatrzyk 11
teatrzyk 12
teatrzyk 13
teatrzyk 14
teatrzyk 15
teatrzyk 16
teatrzyk 17
teatrzyk 18
teatrzyk 19
teatrzyk 20

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT