Koncert Cztery Pory Roku z okazji Dnia Babci i Dziadka - 03.02.2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Tyle darów rok nam przyniósł:
Pszczołom łąki kwiatów pełne,
Ludziom dał łany zbóż,
Zbożom dał pełen kłos,

Przykrył pola płachtą śniegu,
Aby zimą odpoczęły.
Myślisz ty, myślę ja,
Co nam rok miniony dał.         Seweryn Krajewski

Dzien Babci 23

   Piosenką Krzysztofa Dzikowskiego i Seweryna Krajewskiego uczniowie wraz z wychowankami oraz absolwentami zespołu szkół rozpoczęli koncert z okazji Święta Babć i Dziadków. Jak co roku do naszej szkoły przybyli szanowni goście, aby usłyszeć, że to „wielkie święto, o którym pamięta każda Kasia, Tomek i Krzyś”. Ogromną radość wzbudziło pojawienie się na uroczystości kilku prababć.

    Najmłodsi wychowankowie wcielili się w role dwunastu braci- miesięcy, którzy symbolicznie przekazali dary Nowemu Rokowi. Starsze uczennice dzięki krawcowi- marzycielowi wystroiły się w piękne szaty pór roku. W ten sposób ukazane zostało przesłanie całej uroczystości- o pięknie otaczającego świata, o przemijaniu pór roku, o fascynującym odkrywaniu przyrody oraz o tym, że z każdym rokiem jesteśmy bogatsi o piękne wspomnienia. To właśnie tę naukę, tę wrażliwość na piękno przyrody potrafią przekazać wnukom babcie i dziadkowie. Dzieci potrafiły odwzajemnić się piosenką, tańcem i słowem. W listach do babć i dziadków potrafiły malować poetyckie metafory, w których szanowni jubilaci porównani zostali do piękna pór roku: „…moja babcia ma oczy jak fiołki, a gdy z dziadkiem razem jadą rowerami, to zawsze lato się uśmiecha”, „Babciu, masz oczy jak niebo latem, a włosy jak liście jesienią. Kochany Dziadku, masz białą brodę jak śnieg zimą”, „Kochane Babcie i kochani Dziadkowie, życzę Wam, byście byli pogodni jak wszystkie wiosenne poranki i zawsze mieli promienne oczy jak słoneczko w lecie, żebyście mieli gorące serca, które roztopią lody nawet w zimę”.

Dzien Babci 44

   Z pewnością wyjątkowym fragmentem koncertu był występ dziadków i babć, którzy wykazali się niezwykłymi zdolnościami aktorskimi, prezentując inscenizację wiersza pt. Rzepka Juliana Tuwima. Z pewnością poeta nie pogniewa się, że na poczet występu dopisano słowa: „To cud!!!! Powiadam. Co się tam działo!!! Wszystkim za szczęścia mowę zabrało”. Słowa oddają nie tylko radość z wyciągnięcia tytułowej rzepki, ale również ogromne zadowolenie publiczności na pojawienie się tak uzdolnionych aktorów. Występujący pozostawili po sobie następujące przesłanie:

Taki to morał

Z wierszyka płynie

Niech żyje przyjaźń!

Niech przyjaźń nie zginie!

    Na zakończenie odśpiewano gościom pieśń „Życzymy, życzymy…” oraz 100 lat. Babcie i dziadkowie udali się na poczęstunek, a następnie zaszczycili swoją obecnością podczas kolejnej szkolnej uroczystości- zabawy choinkowej.  

dzien_babci 1
dzien_babci 2
dzien_babci 3
dzien_babci 4
dzien_babci 5
dzien_babci 6
dzien_babci 7
dzien_babci 8
dzien_babci 9
dzien_babci 10
dzien_babci 11
dzien_babci 12
dzien_babci 13
dzien_babci 14
dzien_babci 15
dzien_babci 16
dzien_babci 17
dzien_babci 18
dzien_babci 19
dzien_babci 20
dzien_babci 21
dzien_babci 22
dzien_babci 23
dzien_babci 24
dzien_babci 25
dzien_babci 26
dzien_babci 27
dzien_babci 28
dzien_babci 29
dzien_babci 30
dzien_babci 31
dzien_babci 32
dzien_babci 33
dzien_babci 34
dzien_babci 35
dzien_babci 36
dzien_babci 37
dzien_babci 38
dzien_babci 39
dzien_babci 40
dzien_babci 41
dzien_babci 42
dzien_babci 43
dzien_babci 44
dzien_babci 45
dzien_babci 46
dzien_babci 47
dzien_babci 48
dzien_babci 49

 

 

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT