Kolęda ludzikch serc - 13 i 15 stycznia 2017 r.

Daniel włącz . Opublikowano w Aktualnosci

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca Dzieci z Doliny Grabi zaprezentował program świąteczno- noworoczny: „Gore gwiazda Jezusowi w obłoku” w kilku miejscach poza szkołą. Młodzi kolędnicy udali się do Przedszkola Publicznego nr 6 oraz do Domu Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli w dniu 13.01.2017 r. oraz do Kościoła pod wezwaniem  św. Wacława Męczennika w Grabnie w dniu 15.01.2017 r.

Kolęda 15Pomysł na kolędowanie powstał spontanicznie i wpisuje się w akcję Po Kolędzie JP2 organizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jak mówi Olga Strycharczyk z Chóru Akcji: Kolędowanie w różnych instytucjach, takich jak domy dziecka, więzienia, szpitale, hospicja, domy samotnej matki oraz domy pomocy społecznej w niezwykły sposób przełamuje bariery i zwraca uwagę na ludzi na co dzień zapomnianych. To nie tylko szereg koncertów kolędowych, ale przede wszystkim wyjście do drugiego człowieka. Nasza kolędująca rodzina stale się powiększa i razem dzielimy się tym, co dzięki Bożemu Narodzeniu w nas najlepsze: serdecznością, uśmiechem, rozmową, uściskiem dłoni i wzruszeniem nad małym Jezusem

Dla dzieci z Doliny Grabi koncerty okazały się wyjątkowymi spotkaniami z nieznajomymi, z ludźmi takimi samymi jak oni. Były spotkaniami pełnymi radości i wzruszeń. Dzieci były bardzo gorąco przyjęte w każdym z miejsc, w którym koncertowały. W kościele w Grabnie parafianie dziękowali za kolędy owacjami na stojąco. Wszyscy słuchacze pytali z zainteresowaniem o zespół, o stroje, o szkołę, z której zespół pochodzi. Pani Alicja Strzelecka, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6, skierowała do zespołu słowa podziękowania nie tylko za odwiedziny wychowanków placówki, ale również za podtrzymywanie polskich tradycji, za promowanie folkloru i kultury ludowej. Pogratulowała zaangażowania członków zespołu w szerzenie polskiej kultury i była zdumiona, że tak dużo dzieci przychodzi na próby w soboty. Kolęda 19

Nic tak nie jednoczy jak wspólne śpiewanie, a zwłaszcza śpiewanie kolęd. Co ciekawe, dzieci i nauczyciele przekonali się, że dużo otrzymują w takich spotkaniach słuchacze, ale również i ci,  którzy poświęcają innym swój wolny czas po to, aby ofiarować im odrobinę radości. Dobra wiadomość jest również taka, że uczestniczących w projekcie Po kolędzie JP2 zespołów oraz ośrodków, do których docierają chórzyści przybywa. Ogromny to dla nas zaszczyt, że zespół Dzieci z Doliny Grabi jest jednym z nich.

kolda 1
kolda 2
kolda 3
kolda 4
kolda 5
kolda 6
kolda 7
kolda 8
kolda 9
kolda 10
kolda 11
kolda 12
kolda 13
kolda 14
kolda 15
kolda 16
kolda 17
kolda 18
kolda 19
koleda1 1
koleda1 2
koleda1 3
koleda1 4
koleda1 5
koleda1 6
koleda1 7
koleda1 8
koleda1 9
koleda1 10
koleda1 11
koleda1 12
koleda1 13
koleda1 14
koleda1 15
koleda1 16
koleda1 17
koleda1 18
koleda1 19
koleda1 20
koleda1 21
koleda1 22

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT